Wobler Mikado Fish Hunter Count

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Mikado Fish Hunter Count Jesień tuż, tuż, a wraz z nią nadzieja na spotkanie z grubym drapieżnikiem. Na tę okazję firma Mikado przekazała nam do testów woblery z serii Fish Hunter. Rozpoczynamy zatem cykl testów przynęt z tej serii. Na pierwszy ogień idzie model Count.

 Charakterystyka ogólna
Seria woblerów Fish Hunter obejmuje 12 modeli wabików wykonanych z utwardzanych tworzyw sztucznych. Są wśród nich wersje powierzchniowe, pracujące w toni, płytko schodzące, przeznaczone do metody trollingowej. Tym razem naszą uwagę skupiamy na modelu Count. Kolejny raz poligonem doświadczalnym były wody dużej nizinnej rzeki. Zapraszamy do testu.

Mikado Fish Hunter Count Jakość i wykonanie
Wykonanie twardych przynęt z serii Fish Hunter stoi na wysokim poziomie. Naprawdę nie można się do czegokolwiek doczepić. Woblery wykonane są starannie, z zachowaniem najdrobniejszych szczegółów charakteryzujących wygląd potencjalnej zdobyczy. Na korpusie są i widoczne łuki skrzelowe, imitacja łuski. Woblery zostały wyposażone w trójwymiarowe oczy. Model Cout oferowany jest w wielkości 7cm. Ma wagę 8,5g, jest wabikiem pływającym. Według zapewnień producenta podczas pracy schodzi na głębokość 3,3m. Oferowany jest w 5 wariantach kolorystycznych. Dostępne opcje malowania to klasyczne odwzorowanie ryby (malowanie przypominające okonia, płotkę). Są również wersje o agresywnych, wściekłych kolorach. Wewnątrz korpusu zostały umieszczone grzechotki. Kotwice VMC jakie użyto przy zbrojeniu przynęty są dobrej jakości. Są ostre i wytrzymałe. Ster jest na stałe zespolony z korpusem.

Mikado Fish Hunter Count Oko 3D


Mikado Fish Hunter Count Kotwice VMC

Mikado Fish Hunter Count Długi, mocny ster zespolony z korpusem


Mikado Fish Hunter Count Masa, długość oraz głębokość pracy


Mikado Fish Hunter Count Bardzo atrakcyjne malowanie


Mikado Fish Hunter Count Przeznaczenie
Producent nie określa jasno przeznaczenia każdego, konkretnego modelu swoich woblerów z omawianej serii twardych przynęt Fish Hunter. W tym przypadku uważamy, że testowany przez nas model Count z powodzeniem może być stosowany chociażby przy połowie szczupaków czy sandaczy w rzekach oraz jeziorach. Ciekawym zastosowaniem dla testowanych modeli będzię tez trolling.

Mikado Fish Hunter Count Praca
Wobler pracuje agresywnie. Można się było tego spodziewać już po samej budowie i układzie steru. Pracuje na tyle intensywnie, że na bardziej spolegliwym kiju będzie to znacznie odczuwalne. Podczas rzutów nie plącze się, choć nieplanowane niespodzianki też się pojawiały. Podczas ściągania w spokojnej wodzie nie odskakuje na boki. Z uwagi na fakt, że jest to wersja pływająca można nim obławiać głębsze jak i płytsze rejony wody. Wprawny wędkarz z pewnością to wykorzysta. Waga wobka mogłaby być jednak trochę większa. Poprawiłoby to właściwości rzutowe. W środku w przynęcie jest umieszczona grzechotka, która ma podnosić atrakcyjność przynęty. Często jednak nad wodą zdarza się, że grzechotka po kilkunastu rzutach przestaje funkcjonować. W przypadku Count’a nie ma takich obaw. Wobler ma mocne kotwice. Na solidnym zaczepie przynęta na pewno zostanie w wodzie. Nawet mocna linka nic nie da. Dobrze, bo świadczy to o wytrzymałości haków. W przypadku, gdy wobler trafi w silny prąd rzeki, jego akcja czasami ulega zmianie. Mamy na myśli to że…. Przygasa. Prowadzimy wtedy sztywny kawałek materiału. Trzeba trochę popracować, żeby wobler ruszył na nowo.

Mikado Fish Hunter Count

Mikado Fish Hunter Count

Cena
Wobler Fish Hunter Count to wydatek w granicach około 13 zł. Za taką cenę możemy nabyć wabik w internetowych sklepach wędkarskich. Cena nie jest wygórowana i w zestawieniu z jakością wykonania skłania do zakupu.

Mikado Fish Hunter Count

Ogólne wrażenie
Ciekawa propozycja w ofercie Mikado. Wobler Count nie jest drogi, jest dobrze wykonany i co ważne, prowokuje drapieżniki do ataku. Warto mieć go w swoim pudełku. Na jesienne drapieżniki niejednokrotnie będzie dobrym rozwiązaniem. 

Mikado Fish Hunter Count

OCENA KOŃCOWA – punktowanie:

Zalety  Wady                             

- niezłe wykonanie,
- jakość kotwic,
- cena,

 - mało zadowalająca lotność,

Skomentuj

Biorą udział w konwersacji

Komentarze

  • marek

    Hej! Jaki to model kotwic vmc???

    0