mikado

MIKADO - w wędkarstwie od 1989 roku

Mikado to polska, legendarna marka wędkarska, której początki sięgają 1989 roku. Firma zajmuje się produkcją, importem i dystrybucją sprzętu wędkarskiego, od początku istnienia prężenie rozwijając wiele gałęzi w ramach hasła przewodniego Total Fishing. Szeroki wachlarz produktów oraz dobrej jakości sprzęt oferowany w rozsądnej cenie, sprzyja popularności marki. Dzięki świetnym pomysłom oraz wsłuchaniu się w gusta swoich odbiorców, gama produktowa Mikado posiada w swoich zasobach wiele legend, które do dziś są niezwykle pożądane na rynku wędkarskim. Wśród nich znajdują się m.in. wędziska feederowe sygnowane logiem UV, przynęty spinningowe Saira i Fishunter, czy mocarne kołowrotki Black Crystal.

Mikado Fishunter to ideał pod drapieżniki

Marka Mikado nie osiada jednak na laurach, cały czas tworząc nowy sprzęt oraz rozwijając nowe gałęzie dystrybucji poza granice kraju, podbijając przy tym wiele rynków europejskich. Duży wpływ na produkcję oraz finalny wygląd produktów ma grupa testerska Mikado Fishing Team, którą tworzą jedni z najlepszych wędkarzy z kraju i z zagranicy, wyspecjalizowani w wielu dziedzinach wędkarskich i przelewający swą wiedzę na zakres tworzonych produktów. Warto dodać także, że w 2019 roku marka Mikado obchodzi 30-lecie powstania. Jubileusz ten obrazuje ogromne, długoletnie doświadczenie firmy, które w połączeniu z nowoczesną technologią, sprzyja tworzeniu nowej gamy produktowej, idealnie dopasowującej się do potrzeb swoich odbiorców.

Nasze testy sprzętu wędkarskiego od Mikado

Kołowrotki

Kołowrotek Mikado Lentus AD

Jakiś czas temu na rynku wędkarskim pojawił się kołowrotek Mikado Lentus, który zebrał dużo pozytywnych opinii wśród swoich użytkowników. Wiele osób narzekało jednak na to, że kołowrotek ten nie posiada wolnego biegu. Producent szybko zareagował na tego typu wieści i zdecydował się w 2018 roku dodać do swojej oferty Lentusa AD, wzbogaconego o sporny wolny bieg. Postanowiliśmy sprawdzić, czy jego parametry są równie zadawalające.

Czytaj więcej »
Kołowrotek Mikado Keino
Kołowrotki

Kołowrotek Mikado Keino

Kołowrotek to jedna z najważniejszych części całego zestawu wędkarskiego. Przemawia za tym wiele technicznych czynników, których jakość przekłada się na końcowy efekt łowienia. Dlatego w każdej metodzie wędkarskiej kołowrotki nieco się różnią. Dziś przyglądamy się kołowrotkowi do Metody od firmy Mikado. Keino, bo tak się on nazywa, to dość skromny kołowrotek, w bogatej ofercie swojego producenta. Sprawdźmy, zatem, czy warto zwrócić na niego uwagę.

Czytaj więcej »
Wędka Mikado Excellence Method Feeder
Wędki

Wędka Mikado Excellence Method Feeder

Szyk i elegancja – to pierwsze słowa, jakie przychodzą na myśl po wzięciu do ręki wędki Excellence Method Feeder od Mikado. Jednak wszyscy wędkarze doskonale wiedzą, że sam wygląd to nie wszystko. Jak zatem kij od Mikado, który trafił na polski rynek na początku 2018 roku, sprawdza się nad wodą? Testując go całe lato, sprawdziliśmy go skrupulatnie. Sami przekonajcie się, jakie wyciągnęliśmy wnioski.

Czytaj więcej »
Kotwice Mikado Jaws
Akcesoria wędkarskie

Kotwice Mikado Jaws

Jesteśmy pewni, że każdy ze spinningistów pamięta zdziwienie, które kwitowało emocjonujący hol. Złość i irytacja

Czytaj więcej »

Sprawdź aktualności z rynku sprzętu wędkarskiego

na szczupaka
Wobler Harvester
przynęty na szczupaka