wędki st. croix

Wędki St. Croix - produkowane są ręcznie

Firma ta, to bez wątpienia jedna z najlepiej rozpoznawalnych marek wędkarskich produkująca wędki St. Croix. Słynie wśród wędkarzy z najwyższej jakości wędek, które od wielu lat produkowane są ręcznie w USA. St. Croix chwali się posiadaniem kilku opatentowanych technologii w produkcji wędzisk oraz ich komponentów. Jako jedna z nielicznych już firm wędkarskich nadal produkuje wędki wyłącznie pod swoim brandem wykorzystując wiedze i doświadczenie od lat zatrudnionych w firmie inżynierów i technologów.

St.Croix to jedna z najstarszych firm wędkarskich na świecie. Jej początki to rok 1948 i jak zapewne niewielu wędkarzy wie, że początki produkcji STC to nie były wędki. Pierwsi właściciele i założyciele firm produkowali podbieraki wykonywane z litego drewna, w których siatka była szyta ręcznie. Jak się okazało produkty tego typu nie znalazły uznania wśród szerokiej grupy odbiorców ze względu na wysoką cenę produktów. Sporą ciekawostką dla fanów firmy St.Croix będzie fakt produkowania swego czasu przynęt spinningowych. Modeli różnego rodzaju woblerów i przynęt przypominających dziś woblery było co najmniej kilkanaście wzorów. St. Croix produkowało również kołowrotki oraz inne, drobne elementy wyposażenia wędkarza. St.Croix to firma która jako pierwsza na świecie zamieniła blank szklany kijem węglowym. Jest też pierwszą firmą, która wyprodukowała wędzisko wieloczęściowe. St.Croix przez ponad 25 pierwszych lat swojej działalności przechodziła szereg zmian i przekształceń aby dopiero w latach 70 skupić się jedynie na produkcji wędzisk. Na rynku amerykański w latach 90-tych zasłynęła z wędek basowych. Wówczas już stanowiła o sile w dziale asortymentu wędzisk, które przez znawców tematu były uznawane za najnowocześniejsze na świecie.

Wędki St. Croix to produkty drogie ale charakteryzują się wysoką jakością. Produkowane są do dziś w dwóch fabrykach. Wędki St. Croix na których widnieje napis „Made in USA” są w całości zaprojektowane w fabryce w Park Falls w stanie Wisconsin. Kilka modeli wędek St. Croix, chodzi o najtańsze modele, nie posiadające oznaczenia „Made in USA” projektowane są w Park Falls w USA ale wyprodukowane zostały w fabryce w Fresnillo w Meksyku. Wszystkie blanki zostały wyprodukowane a potem uzbrojone ręcznie.

 

Wędki St. Croix dobierzesz do każdej metody

Najwyraźniej widoczny przełom w technologii oraz produkcji wędek St.Croix to lata 90 i początek 2000. Wówczas St.Croix staje się co raz bardziej rozpoznawalny i popularny na świecie. Jego kije z serii Premier oraz Avid zdobywają uznanie wśród najbardziej wymagających wędkarzy. Wędki w serii premier uznawane były swego czasu za wzorcowe narzędzia do łowienia sandaczy. Kilka modeli wybieranych jest do pstrągowania i to one podbijają serca europejskich wędkarzy. W Polsce szczególne uznanie zdobył kij o nazwie Avid, który opisywany jest przez użytkowników jako najbardziej uniwersalna wędka. Avidy zasłynęły z czułości, mocy oraz niemal pełnej paraboli, którą osiągają przy dużym obciążeniu.

St.Croix to firma która niemal każdego roku zaskakuje swoich fanów najnowszymi technologiami wykorzystywanymi w produkcji wędek. Od kilku lat zdobywa też najważniejsze na świecie nagrody przyznawane zarówno przez ekspertów w dziedzinie wędkarstwa oraz przez samych wędkarzy. Dziś kilka serii takich choćby jak St.Croix Legend Elite, St.Croix Legend Tournament, Tournament Inshore czy najnowsza Legend X to marki same w sobie. Produkty z tych linii uznawane są przez wędkarzy za najlepsze wędki produkowane na świecie.

Nasze testy wędek St. Croix

Sprawdź aktualności z rynku sprzętu wędkarskiego

na szczupaka
Wobler Harvester
przynęty na szczupaka