Cityliner Zander Spin 2,26m 8-38g – wędka Robinson

tlo_non

Zbliżająca się jesień to czas drapieżników, każdy spinningista wyrusza nad swoje ulubione wody żeby spotkać dorodnego szczupaka, sandacza czy okonia. To właśnie wtedy wyciągamy z szafy najcięższe zestawy pozwalające na poprowadzenie dużej przynęty na znacznych głębokościach. Od wielu lat na jesieni skupiamy się na rzecznym poszukiwaniu wiślanych sandaczy. Tym chętniej przystąpiliśmy do testu wędki Robinson przeznaczonej do połowu właśnie tej ryby. Zapraszamy do testu wędki z Serii Cityliner Zander Spin 2,26m od 8 do 38 g wyrzutu.

Charakterystyka ogólna

Firma Robinson poszerzyła ofertę swoich wędek o kilka nowych serii. Jedną z nich jest seria CityLiner w skład które wchodzi dwanaście modeli, pogrupowanych w pięciu kategoriach, odpowiadających dedykowanym gatunkom ryb. Znajdziemy  lekkie finezyjnie modele do 7gr a także mocarne kije do ciężkiego łowienia przynętami do 45 gramów. W nasze ręce trafił model Cityliner Zander Spin 2,26 8-32.

Jakość i wykonanie

Wędka sprzedawana jest w dwudzielnym pokrowcu, który spełnia rolę raczej transportową niż ochronną. Materiał jest cienki, bez żadnych wzmocnień, dla urozmaicenia kolorystyki brzegi zostały obszyte pomarańczową lamówką.

Wykonanie wędki stoi na wysokim poziomie. Przelotki położone są równo, omotki bez grama nadlewek, widać tu wysoki poziom kontroli jakościowej i powtarzalności produkcji. Producent jest dość oszczędny jeżeli chodzi o informację o wykorzystanych komponentach, z danych jakie są dostępne wiemy że przelotki to SIC K-concept, natomiast do mocowania kołowrotka zastosowano uchwyt Fuji. Same przelotki są dobrej jakości, nie zauważyliśmy ograniczenia w odległościach rzutowych czy nadmiernego szumienia plecionki. Szczegółowo obejrzeliśmy plecionkę po kilku tygodniach łowienia w poszukiwaniu jakich uszkodzeń ale na próżno.

Wędka posiada czarny blank, dla złamania monotonni kolorystycznej producent zastosował pomarańczowe akcenty. Wszystkie omotki dostały wstawki z kolorowej nici oraz uchwyt kołowrotka i kapsel z logo firmy na zakończeniu wędki, który jest w tym samym kolorze.

Blank jest nie lakierowany ale nawoje maty węglowej nie są tak mocno wyczuwalne. Wędka posiada dzielony uchwyt wykonany z pianki. Wędka jest dość lekka ale używając jej mamy poczucie że jest mocna.

Akcja kija jest wybitnie szczytowa a blank należy określić jako bardzo szybki.

Całość prezentuje się dobrze ale nie wyróżnia się niczym szczególnym na tle wędek w tym zakresie cenowym.

Przeznaczenie

Testowany Robinson CityLiner Zander Spin to wędka mocnego kalibru. Sam opis wędki nie budzi wątpliwości Zander Spin wyraźnie podpowiada kierunek wykorzystania. Wędka ma 226cm długości i zalecane przynęty powinny mieścić się w przedziale 8-38gr. Mamy więc do czynienia z mocną wędka do ciężkiego jigowania z łodzi. Biorą pod uwagę akcję wędki znajdzie swoje zastosowanie przy połowach sandaczy.

Cena

Wędka Robinson ClityLinerZader Spin to produkt raczej z niskiej półki cenowej bo kosztuje około 260 złotych pod powoduje że dostępna jest dla większości wędkarzy. Samą cenę uznajemy jako dobrą, jakość wykonania i wrażenie użytkowe dają poczucie dobrze wdanych pieniędzy. Wędka szeroko dosępna jest w wielu sklepach stacjonarnych i on line.

W akcji

CityLiner Zander Spin testowaliśmy w ciężkich wiślanych warunkach podczas jesienno-zimowych połowów sandaczy. Wędkę spasowaliśmy z mocnym kołowrotkiem w klasie 4000 i porządną plecionką do 15 funtów.
Zważając na akcje wędki, jako pierwsze poszły w ruch przynęty gumowe. Sprawdziliśmy zarówno dolny i górnych zakres wagi przynęt. W naszej ocenie przyjemne łowienia zaczyna się od 10g plus smukła guma. Pisząc przyjemność łowienia mamy na myśli komfort i odległość rzutów oraz prowadzenie i pełna kontrolę tego co dzieje się z przynętą. W tym wypadku przy dziesięciu gramach swobodnie wiem kiedy przynęta opadła na dno bez potrzeby kontrolowania plecionki. Jeżeli chodzi o górny zakres to wędka przygasała dopiero przy 32 gramach plus 4 calowa, szeroko pracująca guma.
Oczywiście sprawdziliśmy wędka także z innymi rodzajami przynęt takimi jak koguty, cykady, woblery i duże obrotówki. Jednak te dwa ostanie nie są domeną testowanej wędki. W naszej ocenie najlepiej sprawdza się z gumami. Nam w szczególności przypadł do gustu w zestawie guma 5 cali i główka 16-22 gramy. W naszej ocenie takie zestawy pozwalają na optymalne wykorzystanie właściwości blanku w zakresie mocy, dynamiki i czułości.

Dobry na rzekę

Cityliner Zander Spin to ciekawa propozycja do łowienia rzecznych sandaczy na różne przynęty a w szczególności na gumy.

Podsumowanie

Robinson CityLiner Zander Spin to ciekawa propozycja na rynku wędkarskim. Dobra konstrukcja w niskiej cenie stanowi pozycję która powinna zaciekawić wielu łowców sandaczy. Spełni oczekiwania wędkarzy początkujących jak i średnio zaawansowanych .

Kolejny raz mieliśmy do czynienia z bardzo ciekawym spinningiem który przypadnie do gustu wielu wędkarzom. JMC Full Moon 210MF spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających wędkarzy, bardzo dobre wykonanie, świetne komponenty oraz wysokie walory użytkowe w cenie około 350 złotych powodują uczucie dobrze wydanych pieniędzy.

Zalety

 • Jakość wykonania
 • Nowoczesny design
 • Rzep do spinania wędki w zestawie

Wady

BRAK

0
Jakość i wykonanie
0
Przeznaczenie
0
Cena
0
W akcji
0
Wrażenia
0
Ocena ogólna

UDOSTĘPNIJ TEST!

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on skype
Skype

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

na szczupaka
Wobler Harvester
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze

Recent Comments
 • Mario w Plecionka JMC 8XCJ: “Jak odczytywać te nowe oznaczenia grubości plecionka JMC Adventure np: pe 0,6 to jaka grubość czy np: Japońska plecionka JMC…lip 3, 07:47
 • Michał w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Posiadam dwie sztuki te młynki to jakaś katastrofa łowiąc nad wodą muszę zwracać uwagę tylko na kołowrotki a nie cieszyć…lis 9, 05:53
 • Michał w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Katastrofa bardzo żyłka wchodzi pod szpule co powoduje uszkodzenie żyłki kupno tych kołowrotków to moja największa porażka odradzam kupna tych…paź 15, 20:01
 • Fishing Test w Wobler szczupakowy – Adusta Jerk Spiker: “Jest to kolor HASUcze 24, 16:56
 • Atraha w Wobler szczupakowy – Adusta Jerk Spiker: “Co to jest za kolor na pierwszej fotografi w nagłówku?cze 16, 09:10
 • marek w Kołowrotek Harami FD 2510 Robinson: “Mam Harami FD 2510 Robinson kupiony specjalnie na okonie. Pierwszy wypad i dupa !!! Pod gumy ok ale już obrotówka…maj 20, 00:58
 • Łukasz FT w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Kij na foto to Mikado M-ka 360mar 21, 13:06
 • Sim w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Witam , z jakim kijem był testowany ten kołowrotek tzn. co to za wędka na fotkach. Pozdrawiammar 18, 05:14