Zestaw na okonia – okoniowe eldorado

Coraz więcej w świecie spinningistów mówi się o powrocie legendarnych Diaflexów. Nowa odsłona tych wędek to kije niezwykle szybkie stąd nazwa DIAFLEX SPEEDER. W październiku sprawdzaliśmy jak ta seria spisuje się na okoniach i powiedzmy to szczerze – jesteśmy pod ogromnym wrażeniem! Zobaczcie nasz zestaw na okonia

zestaw na okonia
zestaw na okonia
wędka na okonia diaflex

Wędki dedykowane pod okonie możemy podzielić na dwie grupy – klasyczne spinningi oraz wklejanki. W przypadku Diaflexów podział ten prezentuje się następująco:

DIAFLEX SPEEDER PERCH SPIN (klasyczne spinningi:

  • wędka długości 1,86 m, c.w. 1-8 gramów, waga: 85 gramów;
  • wędka długości 1,98 m, c.w. 2-10 gramów, waga: 90 gramów;
  • wędka długości 2,21 m, c.w. 3-14 gramów, waga: 99 gramów;

 

DIAFLEX SPEEDER PERCH JIG (wklejanki):

  • wędka długości 2,06 m, c.w. 2-10 gramów,
  • wędka długości 2,25 m, c.w. 3-12 gramów,
  • wędka długości 2,45 m, c.w. 3-15 gramów,
  • wędka długości 2,68 m, c.w. 3-20 gramów, waga: 132gramy;

Są to wędki bardzo smukłe, ale wykazujące również spory zapas mocy, którym nie straszne są np. szczupakowe przyłowy. Zarówno klasyczne spinningi jak i wklejanki znakomicie pokazują brania, a blank świetnie rezonuje wszystko to, co dzieje się pod wodą z przynętą. Wszystkie wędki z tej serii uzbrojone zostały w osprzęt Fuji (przelotki, uchwyt) a blank zbudowano z najwyższej jakości mat węglowych o współczynniku sztywności do 85 mln PSI.

Zobaczcie nasz zestaw na okonia oraz jak te kije sprawdzały się podczas ostatniej wyprawy na grube okonie:

Dopełnienie zestawu na okonia to bez wątpienia dobrej jakości kołowrotek. W tym przypadku Robinson przygotował znakomitą maszynkę – HARAMI FD. 10-łożyskowy, spinningowy kołowrotek z najwyższej jakościowo półki. Główne cechy to bardzo płynna praca i wręcz wzorcowy rozkład nawiniętej żyłki. W Harami zastosowano precyzyjny hamulec typu „Power Drag” z podkładkami z włókna węglowego a przekładnia kołowrotka została dodatkowo wzmocniona. Wzmocniono również rurkowy kabłąk i powiększono rolkę, która pokryta została stopem mosiądzu i azotku tytanu. Wszystko to zamknięte w nowoczesnej stylistyce, przy zachowaniu naprawdę niewielkiej wagi kołowrotka. Dostępne modele w rozmiarach: 2010, 2510, 3010. Waga: 248, 256 i 284 g. Nawój przy jednym obrocie korbką: 69, 73 i 77 cm. Kołowrotek objęty 5-letnią gwarancją.Dodatkowo można dokupić szpulę płytszą lub taka samą jak główna.

Zestaw na okonia musi być dobrze spasowany

zestaw na okonie kołowrotek

Na kołowrotku dobrej jakości plecionka TITAN POWER x8 – tegoroczna nowość. Trzeci element zestawu na okonie. Bardzo miękka i wytrzymała plecionka została wykonana ze splotu 8 mikrowłókien. Jest uniwersalna, więc można ją stosować zarówno w wędkarstwie spinningowym, jak również przy połowach gruntowych. Nowatorskim rozwiązaniem jest pokrycie każdego z włókien dodatkową powłoką, która pozwala oddawać dalekie i precyzyjne rzuty. Titan Power x8 wykazuje niemal zerową rozciągliwość, jest nienasiąkalna a ponadto bardzo wytrzymała i odporna na przetarcia. Dostępny kolor: jasnozielony. Średnice: od 0,08 do 0,28 mm. Nawoje: 100 m oraz 150 m.

zestaw na okonia plecionka

Z kolei najłowniejsze gumy w tym sezonie to Wasabi oraz Slipper. Znakomite efekty przynosiło również obławianie twitchingiem toni. Niezastąpioną przynętą na okonie okazał się w ty przypadku wobler HOGAN. Wyjechało na niego sporo fajnych pasiaków.

Podziel się ciekawostkami ze świata wędkarskiego!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Zobacz także

na szczupaka
Wobler Harvester
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze

Recent Comments