Niedrogi zestaw castingowy – „Albo grubo, albo wcale”!

Powyższy tytuł to najnowsza produkcja RobinsonEurope TV – prężnie rozwijającego się kanału wędkarskiego, który dostarcza najlepszej jakości filmy (relacje, vlogi, poradniki). Jak wybrać i złożyć zestaw castingowy?

W ostatnim czasie coraz bardziej popularne jest łowienie selektywne, w myśl zasady, że duża przynęta to duża ryba. Zobaczcie powyższy vlog, a potem sprawdźcie co Robinson przygotował dla Was w kwestii sprzętu na rok 2021.

Proponowany zestaw castingowy będzie składał się z multiplikatora Scott, wędki catingowej Robinson i plecionki Titan Power X9

Multiplikator SCOTT

To znakomita propozycja dla tych, którzy chcą spróbować swojej przygody z castingiem. Przystępna cena, duża uniwersalność a przede wszystkim dobra jakość to podstawowe zalety tego multiplikatora. Jest to niskoprofilowy niedrogi kołowrotek castingowy przeznaczony do łowienia lekkimi i średnimi przynętami, choć radzi sobie również z dużo większymi wabikami. Jego konstrukcja pozwala na wykonanie dalekich rzutów. Doskonale leży w dłoni, ma wyjątkowo płynną pracę dzięki zastosowaniu japońskich łożysk. Bardzo duże przełożenie 6,3:1 gwarantuje niepowstawanie luzów na żyłce w czasie zwijania, co w znacznym stopniu ułatwi adeptom castingu szybkie opanowanie tej metody.

Plecionka TITAN POWER X9

Dziewięciowłóknowa, niewiarygodnie trzymała plecionka przeznaczona do spinningu. Wkomponowanie jednego włókna jako rdzenia i ciasny oplot pozostałych włókien pozwoliło uzyskać niemal idealnie okrągły przekrój. Plecionka charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością i małą rozciągliwością. Zapewnia pewne zacięcie nawet na dużych odległościach, a następnie bezpieczny hol ryby. Poza tym posiada miękką strukturę, jest gładka i świetnie nawija się na szpulę kołowrotka. Dzięki dodatkowej powłoce linka jest śliska i znacznie ułatwia wykonywanie dalekich i precyzyjnych rzutów.
niedrogi zestaw castingowy plecionka

Wędki castingowe

Robinson na rok 2021 wprowadza cztery kije castingowe o różnych gramaturach. Według zapowiedzi producenta mają się one wyróżniać na rynku przede wszystkim stosunkiem jakości do ceny oraz zastosowaniem znanych i sprawdzonych blanków. Po więcej informacji trzeba udać się na kanał YouTube producenta – zasubskrybować i poczekać na zapowiedziany film z prezentacją wędek.

Zestaw castingowy - złóż go z nami

niedrogi zestaw castingowy wędka

Podziel się ciekawostkami ze świata wędkarskiego!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Zobacz także

na szczupaka
Plecionki JMC
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze