Wobler szczupakowy – Adusta Jerk Spiker

tlo_non

Popularyzacja metody spinningowej pociągnęła za sobą całą masę przeróżnych technik łowienia a co za tym idzie specjalistycznych przynęt wykorzystywanych do łowienia w określonych warunkach. Przynęty spinningowe na naszych oczach przechodzą wyjątkową metamorfozę i dziś kwestie, które jeszcze kilka lat temu były jedynie pragnieniami spinningistów, dostępne są na wyciągnięcie ręki. Woblery o wyjątkowych właściwościach, takich jak lotność, drobna praca, były niemal nieosiągalne. Teraz mamy ich ogromną ilość do wyboru. Przed nami kolejna perełka z oferty Adusta. Tym razem spory, szczupakowy wobler do twitchingu, wobler szczupakowy Adusta Jerk Spiker

wobler szczupakowy

Charakterystyka ogólna

Woblery twitchingowe w Polsce stały się bardzo popularne i dziś mamy możliwość wybrać z oferty kilku firm produkty niosące za sobą naprawdę poważne walory użytkowe. Adusta Jerk Spiker to typowy przedstawiciel japońskiej szkoły woblerów do twitchingu a zarazem woblerów szczupakowych. Solidny, pięknie wykonany, wyposażony w systemy rzutowe i co ciekawe zdecydowanie tańszy od tych najbardziej popularnych wśród japońskich rodzynków. Testowany przez nas model to przynęta popularna u naszych wschodnich sąsiadów. Tam wykorzystywana jest do łowienia szczupaków, sandaczy i grubych okoni. Co ciekawe na rynku gdzie metoda twitchingu jest wyjątkowo ceniona i popularna, wobler szczupakowy Adusty jest często przez wędkarzy stosowany i szeroko dostępny w sklepach wędkarskich. Coś zatem w woblerze szczupakowym Adusta być musi. Sprawdzamy!

Jakość i wykonanie

Bez dwóch zdań – pierwsza liga. Jeśli chodzi o jakość malowania i dekorowania przynęty to ten element stoi na najwyższym japońskim poziomie. Jakość wykonania zdecydowania odbiega od przynęt popularnych w Polsce. Ale to klasyczny element i charakterystyczny już dla popularnych i drogich „Japończyków”. Zbrojenie woblera szczupakowego w kółka łącznikowe i kotwice to wzór do naśladowania. Kółka są profilowane i bocznie spłaszczane. Mocne i bardzo twarde. Kotwice ostre jak brzytwa i wytrzymałe.
Adusta Jerk Spiker to wobler o długości 130 mm i wadze 21 gramów. Wobler szczupakowy Adusta Jerk Spiker jest pakowany w plastikowy blister wewnątrz którego znajdziemy kolorowy kartonik opisujący wszystkie detale związane z przynętą.

Przeznaczenie

Tutaj sprawa jest prosta, przede wszystkim szczupaki i grube okonie. Praca woblera oraz jego lotność podpowiada zastosowanie na sandacze łowione na płytkiej wodzie lub w nocy. My jednak do tematu podeszliśmy klasycznie… Szczupak ze stosunkowo płytkiej wody. Wobler ze względu na głębokość schodzenia (około1,5m) zapowiadał się jako doskonała przynęta na płytkie zatoki lub drapieżniki łowione z toni. Jako poligon testowy wybraliśmy rozległe rozlewiska naszej polskiej, nizinnej rzeki oraz dla postawienia kropki nad i… płytkie i niebyt łatwe jezioro. Oba łowiska są mocno przełowione i w związku z tym stanowią świetny temat dla przetestowania przynęt niezbyt popularnych. Testy Adusta Jerk Spiker przeprowadziliśmy wiosna i jesienią w 2020 roku.

Cena

Kolejne zaskoczenie i duży plus dla Firmy JMC Adventure, która jest wyłącznym dystrybutorem marki Adusta w Polsce. Wobler szczupakowy Jerk Spiker w odróżnieniu od innych japońskich woblerów kosztuje znacznie mniej niż 100 zł. Uwaga… W wielu sklepach internetowych testowana przez nas Adusta Jerk Spiker kosztuje około 65zł. To cena średnio o połowę niższa niż podobnej klasy wobler innej japońskiej firmy.

W akcji

Adusta Jerk Spiker zrobił na nas piorunujące wrażenie. Po pierwsze lotność i celność rzutów. Adusta leci niczym główka jigowa z niewielką gumą. Nawet podczas łowienia w mocnym, bocznym wietrze, rzucanie nie sprawia trudności. Tu ogromny plus! Kolejna sprawa to praca. Podczas jednostajnego kręcenia korbką, Adusta Jerk Spiker kusząco przewala się z boku na bok. Delikatnie lusterkuje. Praca, klasyczna szczupakowa. Jeśli jednak rozpoczniemy szarpanie woblerem to Adusta nabiera życia i to z poważnym impetem. Śmiało możemy powiedzieć że podczas podszarpywania pracuje jak doskonałej jakości jerk. Zawiesza się w toni, odskakuje we wszystkich kierunkach, gaśnie, czasem nawet zawraca.

W naszych publikacjach staramy się nie oceniać łowności danej przynęty. Zdarzyło nam się to dosłownie kilka razy. W przypadku woblera  Adusta Jerk Spiker robimy to po raz kolejny. Ta przynęta łowi i to bardzo skutecznie. Udało nam się skusić do brania sporą ilość naprawdę ładnych szczupaków oraz okoni. Najlepiej sprawdzała nam się w płytkiej, dość zarośniętej wodzie. Adusta Jerk Spiker to dla nas wobler bardzo ważny jeśli chodzi o łowienie szczupaków.

Podsumowanie

Doskonały wobler szczupakowy. Świetnie wykonany, dostępny wielu wersjach kolorystycznych i co najważniejsze bardzo łowny. W naszej opinii już niebawem stanie się bardzo popularnym i chwalonym w Polsce woblerem na szczupaki. Dobra cena!

Zalety

  • Doskonała jakość wykonania,
  • Dostępność wersji kolorystycznych,
  • Dobra cena

Wady

BRAK

0
Jakość i wykonanie
0
Przeznaczenie
0
Cena
0
W akcji
0
Wrażenia
0
Ocena ogólna

UDOSTĘPNIJ TEST!

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on skype
Skype

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także...

na szczupaka
Plecionki JMC
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze