Przynęty Angry Pikes

tlo_non

Angry Pikes producent dużych przynęt gumowych na szczupaka

Kilka lat temu, w sercu Mazur powstała firma Angry Pikes, której założycielami byli miłośnicy wody i wielkich ryb. Po kilku sezonach nieustannych testów dużych przynęt gumowych na rynek docierają pierwsze sprawdzone i bardzo łowne przynęty Pike Tyson. Dla wielu wędkarzy w Polsce właśnie ten model dużego rippera staje się przynętą numer jeden na grube szczupaki. Dziś Angry Pikes to wiodący producent wysokiej jakości dużych gumowych przynęt na szczupaka. Z pasją tworzy innowacyjne i skuteczne przynęty dla wędkarzy w całej Polsce, systematycznie też produkty Angry Pikes docierają do wędkarzy w całej Europie. Produkty Angry Pikes charakteryzują się doskonałą jakością, atrakcyjnymi wzorami i sprawdzonymi technologiami, które kuszą ryby i zwiększają szanse na udane połowy. Wędkarze pasjonacie i założyciele firmy Angry Pikes podkreślają dumę ze swoich korzeni i oddania, które pozwoliły dostarczać entuzjastom wędkarstwa niezawodne przynęty, które sprawiają radość i przyczyniają się do niezapomnianych przygód na wodzie.

Angry Pikes

Duże przynęty gumowe Angry Pikes są skutecznym wyborem przy łowieniu szczupaka. Oto kilka popularnych typów przynęt gumowych, które mogą być skuteczne:

Rippery czyli Pike Tyson: Przynęty typu shad są popularne ze względu na swoją realistyczną imitację ryb. Mają charakterystyczną kształtne ciało i ogon, które generuje atrakcyjne ruchy w wodzie. Shady z dłuższym ogonem mogą imitować większą zdobycz, co przyciąga większe szczupaki.

Szczupakowe Big Game czyli Lady Gadda: To największa przynęta Angry Pikes. Wielka i tłusta Rybka, która świetnie nadaje się do ciężkiego łowienia z ręki ale również możesz stosować ją do trollingu. W przypadku tej gumy konieczne jest zbrojenie systemem zbudowanym z dwóch kotwic oraz dodatkowym obciążeniem.

Jaskółki czyli UpperCut: Jaskółki to większe przynęty gumowe, które mają bardziej agresywne ruchy. Mają charakterystyczną konstrukcję która w wierny sposób przypomina smukła rybkę. Masz możliwość zbrojenia je dużym pojedynczym hakiem lub wkrętką z dozbroją. Możesz je prowadzić w klasyczny sposób czyli łowić w toni sandacze ale warto też zastosować je do leniwego jerkowania w roślinach.

Zastosowanie przynęt dużych gum na szczupaka Angry Pikes

Podczas wyboru przynęty gumowej na szczupaka ważne jest dostosowanie jej do warunków połowowych, takich jak głębokość wody, rodzaj dna i preferencje żywieniowe ryby. Wybierając kolor przynęty, warto eksperymentować, aby znaleźć te, które najlepiej działają w danym miejscu i czasie. Pamiętaj również o stosowaniu odpowiednich technik wabienia, takich jak przerwy w prowadzeniu przynęty, zmiany tempa czy zmiana kierunku ruchu, aby maksymalnie zwiększyć swoje szanse na sukces.


Jeśli chcesz łowić duże szczupaki, to gumowe przynęty w większych rozmiarach są dobre do tego celu. Dlaczego? Bo duże gumy przyciągają uwagę większych ryb, które są bardziej agresywne i gotowe zaatakować większą zdobycz. Jeśli wywołać u dużych szczupaków agresję, to też warto użyć dużych gumowych przynęt. One potrafią sprowokować te ryby do ataku, bo są większe i robią mocne zawirowanie w wodzie. Taki większy ruch może drażnić szczupaki, które bronią swojego terytorium ale też kalkulują kwestie gospodarki energetycznej, więc zwiększa się szansa na złowienie większych okazów.

Lady Gedda

Duże gumy przydają w trudniejszych warunkach. Na przykład w zimniejszych miesiącach, kiedy ryby są mniej aktywne, albo w mętnej wodzie, gdzie trudniej im zobaczyć przynętę. Wtedy większa gumowa przynęta, która porusza się intensywniej, może się wyróżniać i przyciągać uwagę szczupaków. I jeszcze jedno, jeśli chcesz łowić w głębszych wodach, to też warto sięgnąć po duże gumy z większym obciążeniem. Większe przynęty dadzą Ci możliwość sięgnięcia do warstw wody, w których przeważnie przebywają większe szczupaki.

Pamiętaj, że wybór przynęty zależy od twoich preferencji i od tego, co działa w danym miejscu i czasie. Ważne jest też eksperymentowanie z różnymi rozmiarami, kolorami i stylami przynęt, żeby znaleźć tę, która działa najlepiej.

Podziel się nowościami ze świata wędkarskiego!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
na szczupaka
Wobler Harvester
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze

Recent Comments
  • Mario w Plecionka JMC 8XCJ: “Jak odczytywać te nowe oznaczenia grubości plecionka JMC Adventure np: pe 0,6 to jaka grubość czy np: Japońska plecionka JMC…lip 3, 07:47
  • Michał w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Posiadam dwie sztuki te młynki to jakaś katastrofa łowiąc nad wodą muszę zwracać uwagę tylko na kołowrotki a nie cieszyć…lis 9, 05:53
  • Michał w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Katastrofa bardzo żyłka wchodzi pod szpule co powoduje uszkodzenie żyłki kupno tych kołowrotków to moja największa porażka odradzam kupna tych…paź 15, 20:01
  • Fishing Test w Wobler szczupakowy – Adusta Jerk Spiker: “Jest to kolor HASUcze 24, 16:56
  • Atraha w Wobler szczupakowy – Adusta Jerk Spiker: “Co to jest za kolor na pierwszej fotografi w nagłówku?cze 16, 09:10
  • marek w Kołowrotek Harami FD 2510 Robinson: “Mam Harami FD 2510 Robinson kupiony specjalnie na okonie. Pierwszy wypad i dupa !!! Pod gumy ok ale już obrotówka…maj 20, 00:58
  • Łukasz FT w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Kij na foto to Mikado M-ka 360mar 21, 13:06
  • Sim w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Witam , z jakim kijem był testowany ten kołowrotek tzn. co to za wędka na fotkach. Pozdrawiammar 18, 05:14