Czajnik irlandzki Kelly Kettle

Wraz z popularyzacją wśród wędkarzy wyjazdów, gdzie ważnym elementem jest biwakowanie, wielu z nas napotkało potrzebę uzupełnienia ekwipunku o nowe, nieco inne produkty. Tym razem przedstawimy recenzję gadżetu, który podczas biwaku jest wręcz nieodzowny. Przed wami wielofunkcyjny czajnik Kelly Kettle, który ma się stać gwarantem survivalowego komfortu.

 

Charakterystyka ogólna

Podczas wyjazdów wędkarskich, na których namiot staje się mieszkaniem, a ognisko jedynym źródłem ciepła, niezmiernie istotnym elementem jest kulinarny multitool. Ci, którzy wiele czasu spędzają z dala od komfortu i wygód, doceniają jakość i użyteczność czasem nawet bardzo drobnych rzeczy. Zwykły czajnik to za mało. Potrzeba jest o wiele więcej. Znaczenie ma szybkość zagotowywania wody, łatwość użytkowania, możliwość zastosowania w dodatkowych obszarach. To cechy podstawowe na campingu, biwaku czy survivalu.

czajnik kelly kettle 1

Jakość i wykonanie

Kelly Kettle na pierwszy rzut oka absolutnie nie przypomina zwykłego czajnika. Jego konstrukcja bardziej wzorowana jest na starodawnych bańkach na mleko. Jednak różnicę zauważymy natychmiast po tym jak odkryjemy, że czajnik nie ma denka. To właśnie ta niekonwencjonalna konstrukcja odpowiada za możliwość wielofunkcjonalnego wykorzystania.

czajnik kelly kettle 3

czajnik kelly kettle 23

czajnik kelly kettle 4

czajnik kelly kettle 5

czajnik kelly kettle 6

Czajnik Kelly Kettle wykonany jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Wszystkie jego elementy, poza gumowym korkiem oraz drewnianym uchwytem, wykonane zostały właśnie z tego materiału. Mimo dość archaicznego wyglądu należy stwierdzić, że wszystkie, nawet najdrobniejsze elementy zostały wykonane perfekcyjnie. Duży plus dla producenta za dokładne przemyślenie wszystkich drobiazgów, takich jak wspomniany drewniany uchwyt, który w minimalnym stopniu przewodzi temperaturę, i nawet podczas długotrwałego podgrzewania możemy go w pełni komfortowo używać. Kolejną sprawą jest gumowy korek, zamontowany na bardzo długim łańcuszku - ten z kolei możemy w zaplanowany sposób zabezpieczyć na rączce czajnika, aby niepotrzebnie nie poddawać go wpływowi wysokiej temperatury. Pełni on też oczywiście użyteczną funkcję podczas nalewania wrzątku. Firma Kelly Kettle przedstawia również w swojej ofercie wiele elementów dodatkowych, tworzących z czajnika urządzenie wielofunkcyjne.

czajnik kelly kettle 7

czajnik kelly kettle 8

czajnik kelly kettle 9

czajnik kelly kettle 10

czajnik kelly kettle 11

czajnik kelly kettle 12

Przeznaczenie

Bez wątpienia należy stwierdzić, że jest to genialne rozwiązanie zarówno dla wędkarzy, myśliwych, outdoorowców, jak i na miłośników campingu. W wielu przypadkach sprawdzi się też świetnie na wyprawach survivalowych.

czajnik kelly kettle 28

W wersji bazowej czajnik pełni funkcję gotowania wody. Trzeba wspomnieć, że u wylotu śmiało możemy zagrzać kiełbaskę, czy ogrzać wokół czajnika ręce. Jednak kiedy w najmniejszym choćby stopniu rozbudujemy go o krzyżak montowany na wylocie, jednocześnie gotując herbatę jesteśmy w stanie przygotować obfity posiłek. Największą jednak zaletą tego urządzenia jest możliwość zagotowania wody i przyrządzania posiłków, bez konieczności rozpalania dużego ogniska. Czajnik działa nawet na żarze z mchu itp. Sprzedawana w zestawie specjalna podstawka służy jako przenośne palenisko. Dzięki temu możemy zagotować wodę na niewielkim ogniu lub nawet na żarze. UWAGA! Nie powinniśmy używać czajnika Kelly Kettle na otwartym ogniu!

czajnik kelly kettle 13

czajnik kelly kettle 14

Cena

Czajnik kosztuje ok. 250 zł w wersji podstawowej. Dla osób, które przeżyły kilka dni odcięte od jakiegokolwiek kontaktu z cywilizacją, wspomniany wydatek przyniesie nieocenione wręcz korzyści i ogromną przyjemność.

czajnik kelly kettle 19

W akcji

Testowany produkt sprawdzaliśmy w zaplanowany przez producenta sposób w przeróżnych warunkach. Wykorzystując przenośne palenisko, niestraszny jest nam deszcz, śnieg czy wiatr. Innowacyjna konstrukcja oparta jest o pusty w środku zbiornik, przypominająca nieco komin. Dzięki umiejscowieniu zbiornika z wodą na ściankach czajnika, woda gotuje się błyskawicznie. Dzieje się tak ze względu na całkowity brak utraty energii z ognia, który całą swoją moc rozkłada na ściankach czajnika. Energia uchodząca w górnej części, może być pożytkowana chociażby w celu podgrzania głównego posiłku.

czajnik kelly kettle 15

czajnik kelly kettle 17

czajnik kelly kettle 18

czajnik kelly kettle 20

czajnik kelly kettle 21

czajnik kelly kettle 22

czajnik kelly kettle 24

czajnik kelly kettle 26

czajnik kelly kettle 29

czajnik kelly kettle 30

czajnik kelly kettle

Ogólne wrażenie

Prawdopodobnie pierwszy raz w historii naszej witryny pokusimy się o przyznanie najwyższych not we wszystkich możliwych kategoriach. Produkt pozbawiony jest wad. Jest wyjątkowo użyteczny i funkcjonalny.

czajnik kelly kettle 2Zalety:
- pomysłowa konstrukcja
- wielofunkcyjność
- doskonała jakość wykonania

Wady:
- brak

 

Czajnik irlandzki Kelly Kettle został dostarczony przez sklep militarny Military Zone

Skomentuj

Komentarze

  • Brak komentarzy