Prowadź wolniej – łów więcej! – nowe gumy od Robinsona

tlo_non

Wasabi, Tanker, Longinus to nazwy gumowych wabików od Robinson Europe, które są świetną propozycją dla łowców jesiennych drapieżników. Ich wspólną cechą jest to, że znakomicie pracują nawet w bardzo lekkim opadzie, co w łowieniu szczupaków, sandaczy czy okoni w zimnej wodzie jest kluczowe. Kilka słów o każdej z przynęt:

Guma WASABI

To bezapelacyjny killer w łowieniu okoni. Guma o pierścieniowym korpusie występująca w rozmiarach: 53 mm, 75 mm, 93 mm. Pierścienie wokół przynęty powiększają ją optycznie i zapewniają płynną pracę oraz zachowanie odpowiedniej miękkości. Dwa pierwsze rozmiary sprawdzają się w łowieniu okoni. Największy rozmiar otwierał wodę podczas zerowej aktywności sandaczy i szczupaków. 15 dostępnych kolorów pozwoli wpasować się w gusta ryb. Co najważniejsze jesienią – WASABI daje się prowadzić nawet na najlżejszych główkach a przynęta nie traci nic ze swojej charakterystycznej pracy.

Guma TANKER

Występuje w rozmiarach 6,5 oraz 9 cm i ośmiu łownych kolorach. Guma o niestandardowej budowie, z mocno wydłużonym korpusem, przez co przy lekkich główkach jigowych pięknie lusterkuje. Dedykowana głównie pod jesienne sandacze wielokrotnie potwierdziła swoją skuteczność na polskich wodach. Przy produkcji Tankerów zastosowano bardzo ciekawe, nowatorskie rozwiązanie – w ogonku znajduje się miejsce na atraktor zapachowy, którego umieszczenie nie zaburza pracy przynęty, a dodatkowo podnosi jej atrakcyjność. Podobnie jak w przypadku Wasabi, tak i Tankera możemy prowadzić, łowiąc z opadu nawet bardzo lekkimi główkami.

Guma LONGINUS

To jedna ze sztandarowych a zarazem najbardziej uniwersalnych gum Robinsona dostępna w rozmiarach: 8, 10 i 12 cm. Longinus występuje w 12 kolorach a dzięki długiej, cienkiej, tylnej części korpusu zapewnia doskonałą pracę przy każdym obciążeniu oraz każdej prędkości zwijania. Co ciekawe materiał, z którego wykonano Longinusa jest bardzo elastyczny, a guma mimo to zachowuje dużą wyporność, nad czym szczególnie powinno zależeć wędkarzom, łowiącym późną jesienią na dużych głębokościach. Przynęta Robinsona uzbrojona w cięższą główkę opada bowiem nieco wolniej od innych gum o podobnej budowie. Przy polowaniu na przyklejone do dna sandacze i szczupaki może to stanowić o przyszłym sukcesie wędkującego.

Podziel się nowościami ze świata wędkarskiego!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Zobacz także...

na szczupaka
Plecionki JMC
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze