Kołowrotek Okuma Inspira – niezawodny i wytrzymały

tlo_non

Najwyższej klasy kołowrotek spinningowy Okuma Inspira, w którym technologia i styl stanowią wspaniałą harmonię. Niezwykle zaawansowany technologicznie korpus TCA z materiału C40-X – sztywny i wytrzymały, a jednocześnie lekki.

Okuma Inspira
Ramię stopki TCA zapobiega jej skręcaniu pod obciążeniem, jednocześnie stanowi ono „ramę” dla przekładni zamontowanej w osobnym korpusie. Elementy korpusu o zdwojonej wytrzymałości sprawiają, że kołowrotek ten nie zawiedzie w najbardziej wymagających sytuacjach. Wytrzymały, komputerowo wywarzany w technologii RESII rotor CFR – generujący wirowy przepływ powietrza. Wytrzymały kabłąk z pełnego aluminium posiada łożyskowaną ślizgowo rolką EFRII zapobiega skręcaniu linki w czasie nawijania.

Bezproblemowe operowanie kabłąkiem gwarantuje odśrodkowy zbijak kabłąka w technologii CDB. Szpula kołowrotka Okuma Inspira główna jest wycinana z aluminium i anodyzowana w 2 odcieniach. Jest ona niezwykle lekka. Pod szpulą pracuje progresywny hamulec z uszczelnieniem Hydro Block. Maksymalny nacisk hamulca to 3kg dla mniejszych rozmiarów i 6kg dla największego kołowrotka. Wytrzymała korba z kutego i anodyzowanego aluminium z gałką pokrytą pianką EVA to kwintesencja ergonomii. Precyzyjna przekładnia eliptyczna, z wałkiem zębatym wycinanym z mosiądzu, osadzona na 8 łożyskach kulkowych ze stali nierdzewnej SUS gwarantuje super płynną i wydają pracę kołowrotka. Przełożenie wynosi 5,0:1.Rolkowe łożysko oporowe Quick-Set działa w systemie bezstopniowym. Do tego modelu dołączona jest szpula zapasowa z grafitu. Kołowrotek Okuma Inspira dostępny jest w rozmiarach: 20, 30 i 40, o pojemności kolejno: 140m/0,20mm, 300m/0,20mm i 260m/0,25mm. Kołowrotki ważą od 184g do 258g.

Lipień wyholowany przy pomocy kołowrotka Okuma Inspira
Lipień wyholowany przy pomocy kołowrotka Okuma Inspira
Okoń i Okuma Inspira
Okoń i Okuma Inspira

Podziel się nowościami ze świata wędkarskiego!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
na szczupaka
Wobler Harvester
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze

Recent Comments