Neoprenowe rzepy wędkarskie D.A.M.

tlo_non

Neoprenowe rzepy wędkarskie D.A.M.Przeszukując rynek wędkarski, a ściślej mówiąc – akcesoria, w które może się wyposażyć wędkarz, natrafiliśmy na produkt niemieckiego producenta. Poddaliśmy testom neoprenowe rzepy wędkarskie – element drobny, lecz dla niektórych bardzo istotny i pomocny.

Charakterystyka ogólna
Jakiś czas temu, nie było na rynku takich produktów jak rzepy wędkarskie. Ci wędkarze, którzy wozili nad wodę uzbrojone i złożone wędziska używali najróżniejszych sztuczek, aby splątać ze sobą części wędki. Stosowali różnego rodaju sznurki, linki, na drucie skończywszy. Producenci sprzętu pomyśleli jednak i o tym. Obecnie możemy zaopatrzyć się w rzepy (zapinki) których zadaniem jest właśnie ułatwienie transportu złożonej, a nawet złożonej i uzbrojonej wędki. My przyjrzymy się z bliska produktowi firmy D.A.M. który wykonany jest z neoprenu.
Neoprenowe rzepy wędkarskie D.A.M.
Neoprenowe rzepy wędkarskie D.A.M.

Jakość i wykonanie
Niemiecka solidność. Tak na pierwszy rzut oka można skomentować produkt. Dlaczego ? Otóż już samo opakowanie przedstawia, jak producent podszedł do sprawy. Dwa rzepy są pięknie zapakowane w przeźroczystym, plastikowym opakowaniu, zamykanym dodatkowo na klips. Same rzepy mają kolor czarny. Ich długość to 16 cm, szerokość – 1 cm. Na jednym z końców każdego paska naszyte jest logo producenta, pod spodem zaś jest doszyty kawałek rzepu, którego przeznaczenia nie trzeba opisywać. Całość jest przytwierdzona do neoprenowego paska. Neopren charakteryzuje się tym, że jest bardzo miękki, rozciągliwy, a jednocześnie sporo wytrzyma. Neoprenowa część dotyka wędki gdy rzep jest przymocowany i spełnia swoje zadanie. Rozciągliwość neoprenu pozwala na ciasne złączenie części wędek. Doszyty kawałek rzepu jest mały, jednakże bardzo dobrze materiałowej części pasków. Dłuższy okres użytkowania nie wykazał, aby jego właściwości trzymające obniżyły się w jakiś drastyczny sposób.
Neoprenowe rzepy wędkarskie D.A.M.
Rzepy sprzedawane są w estetycznym opakowaniu

Neoprenowe rzepy wędkarskie D.A.M.
Na jednym z końców naszyte jest logo producenta

Neoprenowe rzepy wędkarskie D.A.M.
Zapinki wykonane są z pasków neoprenowych

Neoprenowe rzepy wędkarskie D.A.M.
Cena
Rzepy wędkarskie oferowane przez konkurencję są dużo tańsze niż testowany przez Nas produkt DAM’a. Ten kosztuje około 8 zł. Jednakże żywotność produktu jest zdecydowanie dłuższa niż żywotność rzepów za 2 zł za sztukę z oferty innych producentów. No, jedynie w ofercie Jaxona możemy znaleźć podobny jakościowo produkt za mniejsze pieniądze.
Neoprenowe rzepy wędkarskie D.A.M.
Przeznaczenie
Rzepy wędkarskie służą generalnie do przytwierdzania części wędek podczas transportu nad wodę. Poprzez swoją długość, można nimi spiąć jednocześnie dwa kije spinningowe (dwuczęściowe). Oczywiście zastosowań rzepów wędkarskich jest więcej i zależy to głównie od inwencji wędkarza. Warto wspomnieć o jednej, istotnej właściwości testowanych rzepów neoprenowych – chodzi mianowicie o brak zatapialności. Element ważny, bo nad rzeką czy jeziorem często zdarzają się nieplanowane sytuacje, że coś nam wpadnie do wody. W tym wypadku z wyłowieniem pasków poradzimy sobie bez problemu.
Neoprenowe rzepy wędkarskie D.A.M.
Główne zastosowanie rzepów wędkarskich

Neoprenowe rzepy wędkarskie D.A.M.
Ogólne wrażenie
Produkt wysokiej jakości, o określonym przeznaczeniu. Zastosowanie pasków neoprenowych podnosi wartość gadżetu jak i ogólną funkcjonalność. Jedynym negatywnym czynnikiem jest cena, choć jeżeli weźmie się pod uwagę żywotność DAM’owskich rzepów w zestawieniu z produktami innych firm, jest to jak najbardziej do zaakceptowania.
Neoprenowe rzepy wędkarskie D.A.M.
OCENA KOŃCOWA – punktowanie:
– jakość / wykonanie – 9
– cena – 5,5
– przeznaczenie – 8
– ogólne wrażenie – 8

Średnio – 7,7

Zalety Wady
– wykonanie,
– trwałość,
– zastosowanie neoprenu,
– cena,
Punktacja: 1-beznadziejny, 2-fatalny, 3-nędzny, 4-słaby, 5-przeciętny, 6-zadowalający,
7
-solidny, 8-znakomity, 9-fantastyczny, 10-mistrzowski

Możesz się wypowiedzieć na temat testowanego produktu na FORUM

Zobacz także...

na szczupaka
Plecionki JMC
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze