Dam Quick 3 3000 FD – do lekkiego rzecznego zestawu

tlo_non

Sezon wędkarski jak i wakacyjny ruszył pełną parą, jest to idealny czas na spędzie z rodziną wolnego czasu na świeżym powietrzu. Świetnym zajęciem będzie wspólna wyprawa z dziećmi nad wodą, na szczęście w obecnych czasach nie trzeba wydawać majątku na sprzed wędkarski. Już za niewielką kwotę można kupić solidny kołowrotek, który sprawdzi się idealnie na wakacyjne wypady lub krótkie weekendowe sesje. Taki właśnie jest tytułowy Dam Quick 3 3000 FD.

Dam Quick 3 3000 FD

Charakterystyka ogólna

Jest to jeden z tańszych kołowrotków z serii Quick, co nie oznacza, że jest zły. Kołowrotki te zostały zaprojektowane w Niemczech z najlepszych obecnie dostępnych komponentów. Jest to bardzo szeroka seria, możemy znaleźć w niej rozmiary od 1000 do aż 9000. Mniejsze rozmiary sprawdzą się idealnie jako kołowrotki do lekkiego spinningu (ostatnio bardzo popularnego “streetfishingu”) lub do zestawów spławikowych. Większe rozmiary będą dobrym rozwiązaniem do polowania na grubsze ryby np. szczupaka przy wykorzystaniu większych przynęt oraz jako element zestawu gruntowego lub zapomnianej w ostatnim czasie żywcówki.

Teraz trochę o parametrach testowanego kołowrotka. Dam Quick 3 3000 FD został wyposażony w 10 łożysk, jak za kołowrotek w tym segmencie cenowym jest to całkiem sporo. Szpule o pojemności 0,25mm/280m, standardowe przełożenie 5,2:1 i hamulec o mocy 8kg. Waga to 264g, jest to całkiem sporo jak na kołowrotek tej wielkości. W zestawie otrzymujemy podkładki, które ułatwią nam ustawienie odpowiedniego nawoju linki, niestety w zestawie nie otrzymujemy szpuli zapasowej – co jest już standardem u większości producentów.

Jakość i wykonanie

Mimo niewielkiej ceny i niższej serii otrzymujemy solidnie wykonany kołowrotek o subtelnym wręcz prestiżowym wyglądzie. Czarny matowy kolor z drobnymi złotymi wstawkami np. na rancie szpuli wygląda bardzo atrakcyjnie. Ciekawe wcięcia na szpuli, które są wypełnione złotym kolorem. Uchwyt korbki został wykonany z pianki EVA, a szpula posiada specjalną powłokę antypoślizgową dzięki której plecionka nie będzie się obracać na szpuli – mały detal, ale bardzo istotny. Dodatkowo możemy zauważyć wstawki z włókna węglowego w miejscu mocowania korbki i na pokrętle od hamulca. Wykonanie kołowrotka jest na bardzo wysokim poziomie.

Przeznaczenie

Testowany model jest idealnym wypośrodkowaniem wśród wszystkich wielkości w serii. Sprawdził się bardzo dobrze jako dopełnienie lekkiego zestawu na rzeczne białe drapieżniki klenie i jazie, a także jeziorowe okonie. Wiem, że z znajomy używa go z powodzenia łowiąc na spławik białoryb.

Cena

Cena kołowrotka Dam Quick 3 3000 FD waha się od 179 zł do 229 zł, jeśli dobrze poszukamy możemy go kupić w naprawdę atrakcyjnych pieniądzach. Będzie to idealny wybór na początek naszej przygody z wędkarstwem.

W akcji

Po cenie można by się spodziewać, że hamulec będzie niezbyt dobry, jednak w tym przypadku jest inaczej. Firma DAM przyzwyczaiła już nas, że nawet w kołowrotku za niewielkie pieniądze otrzymujemy dobrze pracujący hamulec. Jakość nawoju jest bardzo dobra, w trakcie jego użytkowania stosowaliśmy żyłkę. Używaliśmy go do łowienia małymi kleniowo-jaziowymi woblerkami, gumkami i czasem obrotówkami, spisywał się bez zastrzeżeń. Jest to kołowrotek do mniejszych przynęt, przy większych woblerach lub obrotówkach było czuć, że się męczy. Nie warto go przeciążać, lepiej kupić większy model. Jest to wielkość przeznaczona do lżejszego spinningowania. Jego praca jest całkiem przyzwoita, jednak nie jest zbyt cichy – co jest zrozumiałe biorąc pod uwagę cenę.

Dobrze zestawione parametry

W porównaniu z konkurencyjnymi kołowrotkami z tej półki cenowej Dam Quick 3 3000 FD wypada rewelacyjnie. Płynny hamulec, równy nawój linki czy wygląd bjje na głowę podobne konstrukcje.

Podsumowanie

Całkiem przyzwoity kołowrotek służący do lżejszego spinningowania, sprawdzi się również w lekkiej spławikówce. W mojej opinii DAM Quick 3 3000 FD to atrakcyjna propozycja dla osób, które poszukują sprzętu na rozpoczęcie przygody z wędkarstwem, a które nie będą łowiły zbyt ciężko. Jego wykonanie jest na wysokim poziomie, pracuje przyzwoicie jednak nie jest zbyt cichy, na plus zasługuje nawój. Szkoda, że w zestawie nie otrzymujemy szpuli zapasowej.

Zalety

  • cena
  • praca hamulca
  • nawój
  • dostępność

Wady

  • brak szpuli zapasowej
  • nie jest zbyt cichy
0
Jakość i wykonanie
0
Przeznaczenie
0
Cena
0
W akcji
0
Wrażenia
0
Ocena ogólna

UDOSTĘPNIJ TEST!

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on skype
Skype

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

na szczupaka
Wobler Harvester
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze

Recent Comments
  • Mario w Plecionka JMC 8XCJ: “Jak odczytywać te nowe oznaczenia grubości plecionka JMC Adventure np: pe 0,6 to jaka grubość czy np: Japońska plecionka JMC…lip 3, 07:47
  • Michał w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Posiadam dwie sztuki te młynki to jakaś katastrofa łowiąc nad wodą muszę zwracać uwagę tylko na kołowrotki a nie cieszyć…lis 9, 05:53
  • Michał w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Katastrofa bardzo żyłka wchodzi pod szpule co powoduje uszkodzenie żyłki kupno tych kołowrotków to moja największa porażka odradzam kupna tych…paź 15, 20:01
  • Fishing Test w Wobler szczupakowy – Adusta Jerk Spiker: “Jest to kolor HASUcze 24, 16:56
  • Atraha w Wobler szczupakowy – Adusta Jerk Spiker: “Co to jest za kolor na pierwszej fotografi w nagłówku?cze 16, 09:10
  • marek w Kołowrotek Harami FD 2510 Robinson: “Mam Harami FD 2510 Robinson kupiony specjalnie na okonie. Pierwszy wypad i dupa !!! Pod gumy ok ale już obrotówka…maj 20, 00:58
  • Łukasz FT w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Kij na foto to Mikado M-ka 360mar 21, 13:06
  • Sim w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Witam , z jakim kijem był testowany ten kołowrotek tzn. co to za wędka na fotkach. Pozdrawiammar 18, 05:14