Sakura SPORTISM NEO 702M

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Każdego roku na rynku wędkarskim pojawiają się nowości. Wiele z oferowanych produktów warte jest analizy, i tak jak w przypadku wędek Sakura, choćby pomachania na sucho w sklepie. Kolejny raz na łamach Fishing Testu przedstawiamy recenzję wędki nowej dla wielu z was marki. Tym razem test SPORTISM NEO 702M – zapraszamy!

Charakterystyka ogólna

Sakura w dość intensywnym tempie pojawiła się w sklepach wędkarskich. W naszej opinii to bardzo fajna sprawa, bowiem marka oferuje niskobudżetowe kije w przyzwoitej jakości. Tym razem przypadło nam zająć się wędką o bardzo dużej rozpiętości zastosowań. Testowaliśmy kij, który z powodzeniem może posłużyć wielu wędkarzom jako jedna podstawowa wędka do łowienia z łodzi. Przed nami Sakura SPORTISM NEO 702M.

sportism neo 14

Jakość i wykonanie

Na pierwszy rzut oka kij przypomina wyraźnie wędki wykonywane w Kraju Kwitnącej Wiśni. Charakterystyczne wzornictwo oraz kolorystyka detali podpowiadają upodobania Japończyków do unikalnego zdobienia swoich produktów. Wędka jest wykonana oszczędnie, ale starannie i solidnie. Producent wykorzystał do zbrojenia Sportism Neo 702M dość nietypowe już dziś elementy. Uchwyt kołowrotka to Fuji IPS, który nie jest dziś najczęściej wykorzystywanym elementem. Ciekawostką są nieco archaiczne przelotki Fuji Alconite YVOG, i nie chodzi tu o samą grupę, tylko o ramki których zapewne w nowych wędkach innych producentów już nie znajdziemy. Podobna rzecz dotyczy detali takich jak łączenie elementów. W testowanym kiju mamy do czynienia z klasycznym spigotem. Bez względu na to, kij oceniamy jako produkt wykony starannie, nie budzący jakichkolwiek wątpliwości.

sportism neo 6

sportism neo 7

sportism neo 8

sportism neo 9

sportism neo 10

sportism neo 11

sportism neo 12

Przeznaczenie

Bezsprzecznie mamy do czynienia z kijem uniwersalnym. Śmiało z jednym SPORTISM NEO 702M wybierzemy się na łódkę w poszukiwaniu niemal wszystkich drapieżników z naszych wód. Bez problemu poradzimy sobie z boleniami i kleniami. Bardzo komfortowo będziemy łowili szczupaki. Dobrze się też sprawdzi na okoniach, do których wykorzystamy nieco cięższe niż paprochowe główki.

sportism neo 13

Wędkę testowaliśmy łowiąc metodą jigową z główkami od 5 do 20 gram. W tym przedziale kij działał poprawnie. Jednak największy komfort i walory wędki odkryjemy przy główce od 8 do 20 gram. Sakura bardzo ciekawie sprawdza się z woblerem. Dzięki swojej nieco cieplejszej akcji niż popularne na rynku polskim konkurencyjne wędki, bardzo komfortowo rzuca woblerem oraz pozwala na precyzyjne prowadzanie.

sportism neo 15

 W akcji

Wędka została przez nas wnikliwie przetestowana podczas połowu różnych gatunków. Testowana Sakura to kij o dość niestandardowej akcji. Najłatwiej będzie, jeśli określimy go jako wędkę szczytową z tendencją do ugięcia półparabolicznego. Dolnik jest stosunkowo sztywny. Górna część mięsista, ostra. Te choćby parametry pozwalają określić wędkę jako uniwersalną. Nieco spolegliwy blank pozwala na operowanie twardymi przynętami. Z drugiej strony szybkość umożliwi komfortowe jigowanie.

sportism neo 1

sportism neo 2

sportism neo 3

sportism neo 4

sportism neo 5

Sakura SPORTISM NEO nie należy do grupy wędek, których blanki charakteryzują się grubą ścianką, dzięki czemu zastosowanie nawet nie najwyższej klasy włókna wręgowego pozwala na uzyskanie dużej czułości i dynamiki.

sportism neo 16

sportism neo 18

sportism neo 19

sportism neo 20

sportism neo 21

sportism neo 22

sportism neo 23

sportism neo 24

Cena

Wędkę należy zakwalifikować jako kij ze średniej półki cenowej. Nowa wędka SPORTISM NEO 702M to koszt od 350 do 400 zł. Wędka jest pozycjonowana na podobnej półce z wieloma produktami znanymi od lat na polskim rynku.

sportism neo 25

Ogólne wrażenie

Jeśli nie znaleźliście do tej pory uniwersalnego kija, to prawdopodobnie SPORTISM NEO 702M właśnie stanie się takim wędziskiem. Największym plusem jest przeznaczanie wędki, bowiem kupując jeden kij na łódkę, będziemy mogli łowić nim niemal cały rok.

sportism neo 17

Zalety                                          Wady                             
- przeznaczenie

- brak

w Wędki

Skomentuj

Biorą udział w konwersacji

Komentarze

 • Cheap

  Brak wad, brak również stałego uchwytu na przynęty. Węgiel 24T stosowany w kijach po około 100pln, przelotki w retro ramce. Oczywiście nie mówię że to zły kij, bo prawdopodobnie wielu osobom przypadnie właśnie taka wędka do gustu. A i taka moja prośba do samych TESTERÓW, jeżeli dacie radę to przedstawiajcie ugięcie kija pod obciążeniami np 10g, 50g, 100g...1000g. Tak jak jest to robione na pewnym znanym forum ,bo opisy typu szybki, mięsisty, lejący ale sprężysty itp. do mnie osobiście nie trafiają. Mniej lirycznych opisów, więcej danych liczbowych typu: długość dolnika, rozmiar przelotek, realna waga. Pierwsze wasze testy sprawiały lepsze wrażenie, dzisiejsze pachną reklamą.
  Życzę całej redakcji sukcesów wędkarskich i pozdrawiam.

  0
 • Mati

  Aco podaje producent?

  0
 • Darek

  Witaj
  No przecież w tekście masz podany symbol katalogowy Fuji YVOG - i to znaczy tyle co napisałem.
  Nawet nie znając symbolu można to rozpoznać. W ostrym świetle spiek Aluoxide ma odcień brunatny-prawie czarny, Alconite - czarny z zielonkawym połyskiem. Ponadto grubość spieku jest inna, Aluoxide są proporcjonalnie grubsze w stosunku do grubości ramki, zaś Alconite cieńsze.
  Mając w ręku jedne i drugie można je później rozpoznać bezbłędnie nawet z fotki.

  Pozdrawiam

  0
 • wędkarz

  Jak rozpoznajesz ze zdjęcia która to akurat przelotka?
  Sakura mówi że to Alconite. Jeśli to prawda to jest to LV albo... wychodzi na to że producent podaje informacje niezrozumiałe...
  spam.mudhole.com/Fuji-Single-Foot-Medium-Heavy-Duty-Stripper-Reduction-Guides-Model-LV ,
  spam.bukalapak.com/p/olahraga/pancing/alat-pancing-joran/2wi0hj-jual-fuji-guide-yog-oxide-size-8
  Ten model przelotki występuje jako Alconite lub Aluminum Oxide

  0
 • Darek

  Panowie,
  Proszę o minimum rzetelności. Przelotki Fuji YVOG są to przelotki w ramce Y ze spiekiem Aluoxide, a nie jak podajecie Alconite.
  Przelotki Alconite są 3-4 razy droższe od Aluoxide, więc rodzaj przelotek ma istotny wpływ na cenę gotowego kija oraz oczywiście na walory użytkowe.
  Czytają to młodzi wędkarze i potem powielają te bajki dalej. Stąd mój apel o rzetelność.
  Pozdrawiam

  0