Podbierak Savage Gear

Podbierak SavagearW każdym sklepie wędkarskim znajdziemy wiele modeli podbieraków wędkarskich. Okazuje się jednak, że dla wędkarzy łowiących z łodzi, oferta nie jest aż tak obfita. Tym razem przygotowaliśmy dla was podbierak, który w tego typu warunkach ma sprawdzić się doskonale.

Charakterystyka ogólna
Marka Savage Gear systematycznie rozbudowuje swoją ofertę, prezentując naszym wędkarzom coraz to ciekawsze produkty. Taką właśnie atrakcyjną propozycją jest podbierak, który wnikliwie sprawdziliśmy w boju. Zapraszamy do recenzji.

Podbierak Savagear
Podbierak Savage Gear

Jakość wykonanie
Testowany przez nas podbierak jest stosunkowo lekki, ale bardzo solidny. Sztyca wykonana została z twardego i wytrzymałego aluminium, dodatkowo wzdłuż której wyprofilowano rowki, pozwalające na pewny i stabilny chwyt. Sztyca została zakończona gumową rączką. Obręcz podbieraka jest składana, co w bardzo dużym stopniu ułatwia transportowanie czy schowanie w bakiście łodzi. To wielki plus testowanego produktu. I teraz temat najbardziej dla nas ciekawy, czyli gumowa siatka. To temat nie nowy, jednak wiele produktów, których siatki wykonano z podobnego materiału, czy najzwyklejszej żyłki, po prostu szybko ulegają zniszczeniu. W przypadku podbieraka Savagear, sprawa wygląda zdecydowanie inaczej. Siatkę jest wyjątkowo trudno rozerwać czy uszkodzić. Zamocowana jest ona na składanej obręczy mocnym ściegiem, co w doskonałym stopniu tworzy stabilną i wytrzymałą konstrukcję.

Podbierak Savagear
Gumowa siatka

Podbierak Savagear

Podbierak Savagear
Aluminiowa obręcz

Podbierak Savagear
Podbierak wyposażono w mechanizm szybkiego składania

Podbierak Savagear

Podbierak Savagear

Podbierak Savagear
Rękojeść pokryta gumą

Przeznaczenie
Jak wykorzystać podbierak, chyba wszyscy wiedzą. W naszym przypadku warto jedynie dodać, że testowany model ze względu na parametry wytrzymałościowe oraz gabaryty, można z powodzeniem stosować podczas polowania na duże szczupaki i sandacze z łodzi.

Podbierak Savagear

W akcji
Po długim okresie wędkowania, wielokrotnym składaniu, rozkładaniu, no i oczywiście lądowaniu wielu ryb, musimy stwierdzić, że podbierak sprawuje się bez zarzutu. Jako najlepszą cechę produktu wskazujemy wytrzymałość, nieznaczną wagę oraz doskonałej jakości siatkę, która ułatwia odhaczenie poplątanej przynęty. Warto też dodać, że gumowa siatka nie uszkadza ryby, która wypuszczona po holowaniu odpływa w wyśmienitej kondycji.

Podbierak Savagear

Podbierak Savagear

Podbierak Savagear

Cena
Podbieraki o podobnym zastosowaniu można kupić już od około 75 złotych. Nasz testowany model kosztuje około 135 zł, to niemal dwukrotnie więcej, jednak zwrócić należy uwagę, że produkt Savage Gear cechuje znaczna wytrzymałość i zapewne posłuży nam przez wiele sezonów. Tak czy inaczej, całość wyglądałaby zdecydowanie korzystniej, gdyby podbierak kosztował odrobinę mniej.

Podbierak Savagear

Ogólne wrażenie
Dobrej jakości produkt, który z pewnością znajdzie miejsce na wielu wędkarskich łodziach. Podbierak jest trwały, dobrze wykonany. Gdyby był nieznacznie tańszy, prezentował by się jeszcze ciekawiej.

Podbierak Savagear

OCENA KOŃCOWA - punktowanie:Zalety  Wady 
- wytrzymałość,
- mocna, gumowana siatka, 
- nieco zbyt wysoka cena,
 

Punktacja: 1-beznadziejny, 2-fatalny, 3-nędzny, 4-słaby, 5-przeciętny, 6-zadowalający,  
 7-solidny, 8-znakomity, 9-fantastyczny, 10-mistrzowski

Skomentuj

Biorą udział w konwersacji

Komentarze

 • Jurek.M.

  Nie ma o co szat rozrywac :) owszem moglem sam poszukac danych, ale jesli ktos opisuje, testuje ... to pare slow wiecej nie zaszkodzi a tylko pomoze i wyglada to solidniej

  0
 • Stasiek

  Dosłownie 2 minuty zajęło mi znalezienie informacji o długości podbieraka i jego wielkości. Zaglądać do katalogu po takie informacje !!

  0
 • Marek

  Nie wiem co decyduje o tym że tu pojawiają się tego rodzaju wpisy. Ludzie otwórzcie katalog, wpiszcie w googla odpowiednie frazy i poszukajcie choć trochę. Te dane których nie możecie znaleźć w teście są w katalogach i na stronach sklepów internetowych.

  0
 • Tomasz

  Ludzie czy wiecie co to jest katalog producenta? Chwała testującym że nie przepisują tu cyferek z katalogów tylko piszą o tym jak się coś sprawuje podczas użytkowania !! Chcecie więcej informacji to zajrzyjcie do opisów producenta i po problemie. "stosunkowo lekki", "nieznaczną wagę" przemawia do mnie bardziej niż liczby podane w gramach. Tyle w temacie

  0
 • jureki

  Uważam podobnie jak mój imiennik to kitu ...<br />"... stosunkowo lekki ... , ...nieznaczną wagę ..." to trudno napisać ile waży (brak wagi)?<br />i dalej "...ułatwia transportowanie czy schowanie w bakiście łodzi... , ... oraz gabaryty ..." znów nie ma liczb, brak miarki?<br />chyba, że jest kilka rozmiarów tych podbieraków, ale wówczas też można podac parametry liczbowe np. w formnie tabeli<br /><br />pozdrawiam<br />Jurek

  0
 • Jurek.M.

  Szczerze ? do kitu taki test ! Brak zdjecia jak podbierak wyglada Czy to jest podbierak 2 ramienny z linka z przodu, czy tez pelny, zawiasowy. Brak tez dokladnego opisu jak podbierak sie sklada. Nic na temat dlugosci. Zdjecia 5i6 jakos nie przystaja do zdjecia nr 7 Wyglada jak by to byly 2 rozne podbieraki o odmiennym sposobie skladania Tekst entuzjastyczny, ale powodujacy irytacje brakiem bardziej szczegolowych informacji

  0
 • KKK_m

  Dobry test :)<br />Rozwija wyobraźnie ; )

  0
 • wojciech

  Dla zainteresowanych wymiary i opis (ang)<br />spam://spam.harrissportsmail.com/Models.aspx?ModelID=17542

  0
 • radek

  jakie są wymiary podbieraka i jak on wygląda w całości ?

  0
 • Kuba K.

  Fajny podbierak. Szukałem takiego z gumową siatką. Dzięki

  0