Nowa seria jerków od Molix

Molix to włoski producent sprzętu wędkarskiego, który zdążył już wyrobić sobie dobrą markę na rynku europejskim i światowym. Jednym z najnowszych produktów tej firmy są smukłe jerki (właściwie woblery do jerkowania), o dobrych parametrach rzutowych i doskonałej akcji. Nie jest to łatwe zadanie – czy inżynierom Molix udało się osiągnąć zamierzony cel?

Na chwilę obecną w skład serii Jugulo Jerk LC wchodzą dwa modele przynęt, jedna o długości 14 cm (wersja pływająca), a druga 18 cm (tonąca). Prace w Molix nad stworzeniem tego typu przynęty trwały już od dłuższego czasu, włoski producent bowiem postawił sobie za cel stworzenie nie tylko dobrego produktu, ale także odróżniającego się od oferty konkurencji.

molix long jerk

Głównym elementem wyróżniającym serię Jugulo ma być miejsce, w którym umieszczono ster i jego kąt nachylenia. Według zapewnień producenta, zapewnia to doskonałą responsywność i nienaganną pracę jerka, zwłaszcza podczas twitchingu i szybkiego prowadzenia. W połączeniu ze smukłym kształtem, który pomaga w uzyskiwaniu lepszych parametrów rzutowych, uzyskujemy bardzo ciekawą przynętę na dużego drapieżnika. Przynajmniej w teorii – z ciekawością sprawdzimy, czy potwierdza się to w praktyce.