Żyłka P-Line CX Premium Clear Fluorescent

tlo_non

Żyłka P-Line CX Premium Clear FluorescentSpecjalistyczne żyłki coraz częściej trafiają na szpule naszych kołowrotków. Linki P-Line to produkt, który przywędrował do nas zza oceanu. Byliśmy bardzo ciekawi, co nasi koledzy po kiju stosują podczas spinningowania.

Charakterystyka ogólna
To, co od razu zwróciło naszą uwagę, to mało atrakcyjne opakowanie żyłki. Jednak do takiego sposobu prezentowania swoich produktów, Amerykanie zdążyli już nas przyzwyczaić. Szpulka żyłki wygląda jak produkt znany nam z rodzimych półek sklepowych w latach 90-tych. Nie pudełko jest jednak istotne. Byliśmy bardzo ciekawi jak prezentuje się uznana na amerykańskim rynku żyłka. Jakie parametry cechują P-Line? Ile jest warta żyłka nawijana na amerykańskie kołowrotki ?

P-Line CX Premium Clear Fluorescent 0,20 mm

Jakość i wykonanie
Opakowanie jest raczej mierne. Nie przyciąga uwagi klienta i nie zachęca do kupna. W porównaniu z linkami średniej klasy, od których uginają się wędkarskie gabloty, wypada blado. Jednak przejdźmy do rzeczy. Żyłka jest bardzo ładnie i równo nawinięta na szpulę. W oczy rzuca się jej dziwaczna barwa, której od samego początku nie potrafiliśmy nazwać. Wydaje się, że żyłka nieznacznie świeci. Wokół linki pojawia się jasna otoczka. Jeden z naszych kolegów wędkarzy stwierdził, że jest to żyłka dla świętych. Linka pięknie układa się na kołowrotku, jest bardzo gładka, wiotka i śliska. Pierwszy test odporności na skręcanie wypadł pozytywnie. P-Line CX Premium jest stosunkowo mało rozciągliwa. To pewnie efekt dodatku fluorocarbonu. I najważniejsza sprawa. Wędkarze, którzy stosowali wyłącznie żyłki dostępne w rodzimych sklepach, powinni koniecznie zobaczyć jak wygląda prawdziwa grubość żyłki 0,20 mm. Nasza testowa żyłeczka (0,2) zdawała się być osiemnastką. Ot, takie przyzwyczajenie do żyłek szeroko dostępnych na polskim rynku. Żyłka dostępna jest w długościach 150 metrowych choć można ją nabyć nawet w odcinku 1000 m. Dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcą mieć na glębokiej szpuli tylko jeden rodzaj niełączonej żyłki.

Żyłka konfekcjonowana na szpulach mieszczących 150 m


Wszelkie niezbędne informacje dot długości, wytrzymałości, średnicy


Ciekawa barwa


P-Line Premium CX ma interesującą właściwość – sprawia wrażenie, jakby świeciła


Przeznaczenie
Testowana żyłka posiada wyjątkową cechę. Optycznie wydaje się, że świeci. Oczywiście nie należy kupować P-Line po to, aby zastąpić nią latarkę na nocnej wyprawie, jednak linka jest doskonale widoczna zarówno w słońcu jak i cieniu. Na jasnym i ciemnym tle doskonale ją widzieliśmy. Wyobraźmy sobie listopadowe przymrozki i łowienie okoni czy sandaczy. Stosowanie plecionki z przyczyn oczywistych odpada. P-Line CX Premium to wręcz idealne rozwiązanie. Producent doskonale wiedział, po co potrzebna będzie wędkarzowi sztywna  i doskonale widoczna żyłka.

W akcji
P-Line CX Premium bardzo pozytywnie nas zaskoczyła. Żyłka trzyma grubość. Jest stosunkowo sztywna i mało rozciągliwa. Z drugiej strony nie plącze się, a jej wiotkość pozwala na ładne układanie na szpuli kołowrotka oraz oddawanie celnych i długich rzutów. No właśnie, kwestia samego rzutu zwróciła naszą uwagę. Linka bezszelestnie schodzi ze szpuli kołowrotka. Jest niezmiernie cicha. Rzuty wydają się być dłuższe i celniejsze.
P-Line to jednak nie tylko same zalety. Po dłuższym użytkowaniu linka przeszła test pamięci do kształtów. Przeciągnięta przez gałęzie czy krzaki nieco się kręci. Pamięć do kształtów dość szybko daje się we znaki. Nie oznacza to jednak, że linka traci parametry wytrzymałości. Nadal jest mocna. Warto zwrócić uwagę, że największą wytrzymałość żyłki osiągnęliśmy wiążąc ją klasycznym Palomarem. Stary, ale warty zachodu węzeł. Testowana 0,20 ma bardzo precyzyjnie określoną wytrzymałość, wskazaną na 4,530 kg. W naszej opinii nie jest ona przesadzona.

Żyłka jest wytrzymała, aczkolwiek posiada pamięć do kształtów


Cena
Żyłka nie jest droga. Szpulka, na którą nawinięto 150 metrów P-Line, kosztuje 16 zł. To dobra cena za linkę, która pozwoli nam łowić okonie i sandacze na przedzimiu.

Ogólne wrażenie
Bardzo fajna żyłka, posiadająca ciekawe i niespotykane cechy, które mogą okazać się niezwykle istotne na niejednym łowisku. Spinningiści którzy wejdą w posiadanie P-Line nie powinni się na tej żyłce zawieść. W naszej opinii to produkt wart zakupu.

OCENA KOŃCOWA – punktowanie:
– jakość / wykonanie – 7
– cena – 9
– przeznaczenie – 10
– w akcji 7
– ogólne wrażenie 9

Średnio 8,4

Zalety Wady
– doskonała widoczność,
– moc,
– skręcanie po przeciągnięciu przez twarde przedmioty,
Punktacja: 1-beznadziejny, 2-fatalny, 3-nędzny, 4-słaby, 5-przeciętny, 6-zadowalający,
7
-solidny, 8-znakomity, 9-fantastyczny, 10-mistrzowski

Zobacz także...

na szczupaka
Plecionki JMC
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze