Mikado Nihonto Prime Fluorocarbon

tlo_non

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze – wiedzą o tym firmy marketingowe i wiedzą o tym również firmy wędkarskie, które przebijają się w pomysłach na ciekawy i zachęcający design. My wiemy, że wygląd to nie wszystko, dlatego z ciekawością zaglądamy do efektownego pudełeczka firmy Mikado, by przyjrzeć się jego zawartości. Sprawdziliśmy, czy znajdujący się w nim fluorocarbon dorówna jakością swojemu zachęcającemu wyglądowi opakowania.

 Charakterystyka ogólna

Fluorocarbon od firmy Mikado, który zdecydowaliśmy się przetestować, to wielozadaniowa linka, występująca w trzech stopniach sztywności i dwóch długościach nawoju: 10 m i 30 m. Żyłka charakteryzująca się niezwykłą wytrzymałością, posiada wiele dodatkowych atutów, których nie widać na pierwszy rzut oka. Zdecydowaliśmy się je sprawdzić i ocenić podczas naszych połowów.

Mikado Nihonto Prime Fluorocarbon

Jakość wykonania

Testowany fluorocarbon to mieszanka doskonałej wytrzymałości z estetycznym wyglądem. Już samo opakowanie przyciąga wzrok. Wydawać by się mogło, że to za nie musimy zapłacić najwięcej, jednakże pełni ono jedynie funkcję ochronną naszej linki, zabezpieczając ją przed rozwinięciem czy splątaniem.

02 mikado fluorocarbon

04 mikado fluorocarbon

Skupmy się jednak na najważniejszym punkcie naszego testu, czyli samej żyłce. Fluorocarbon Mikado to produkt naprawdę wysokiej jakości. Charakteryzuje się wysoką wytrzymałością na przetarcia oraz siłą uciągu. Idealny jako przypon lub żyłka utrzymująca cały zestaw na wędce. Na rynku dostępny jest w trzech rodzajach: silk – charakteryzujący się najwyższą miękkością; prime – o zwiększonej wytrzymałości; quality – szybko tonący. Producent zadbał również o dużą wybór średnicy żyłki. Dostępne są one w rozmiarach od ø12 do ø70.

05 mikado fluorocarbon

06 mikado fluorocarbon

07 mikado fluorocarbon

Przeznaczenie

Dużą zaletą prezentowanej żyłki jest jej wszechstronność. W zależności od rozmiaru można użyć jej do produkcji przyponów czy też do bocznego troku. Sprawdzi się w wielu metodach wędkarskich. Do przyponów spławikowych najlepiej zastosować fluorocarbon miękki, do gruntowych, ten o zwiększonej wytrzymałości. W metodzie spinningowej lub podczas połowów morskich najlepiej sprawdzi się fluorocarbon sztywny i gruby. Również karpiarze mogą zastosować go jako „strzałówkę” w swoich zestawach rzutowych.

010 mikado fluorocarbon

W akcji

Podczas testu prezentowana linka sprawdziła się w 100%. Oprócz opisywanej wcześniej wytrzymałości, fluorocarbon bardzo dobrze maskuje się w wodzie. Jego gładka struktura zmniejsza tarcie, dzięki czemu rzuty są dużo dalsze. Zastosowanie go jako przyponu przynosi zadowalające efekty. Linka nie plącze się ani nie zrywa, jest wysoce wytrzymała na przetarcia. Efekt końcowy jest jak najbardziej pozytywny. Właściwości wytrzymałościowe to mocna strona produktu.

08 mikado fluorocarbon

09 mikado fluorocarbon

011 mikado fluorocarbon

012 mikado fluorocarbon

Cena

Cena opisywanej żyłki jest uzależniona od średnicy i długości szpuli. Waha się ona w przedziale od 8 do 55 zł za linkę o średnicy ø70 i długości 30 m. Ze względu na wysoką jakość żyłki i solidne opakowanie, cenę możemy uznać za adekwatną.

03 mikado fluorocarbon

Ogólne wrażenie

Produkt firmy Mikado pozostawia po sobie naprawdę dobre wrażenie. Zdecydowanie największy plus należy się za wszechstronne zastosowanie oraz bogaty wachlarz rozmiarów, nie ujmując jednak również jakości wykonania. Produkt z przeznaczeniem dla każdego czyli to, co lubimy najbardziej. Za jakość wykonania oraz właściwości przyznajemy nagrodę „Wybór redakcji”.

013 mikado fluorocarbon

OCENA KOŃCOWA – punktowanie:

{flashchart title=”Ocena końcowa/punktowanie” data=”Jakość i wykonanie,cena,przeznaczenie,w akcji,wrażenia,średnia ocena/10,10,9,7,9,9″ multibar_color=”1″}costs{/flashchart}

ZALETY WADY
– dostępność rozmiarów
– wszechstronność
– kamuflaż
– wytrzymałość
 – brak
na szczupaka
Wobler Harvester
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze

Recent Comments