Savage Gear Prey 34/40

tlo_non

Savage Gear Prey 34/40Savage Gear ciągle wzbogaca swoją ofertę sprzętu, nie zapominając oczywiście o powiększaniu arsenału przynęt spinningowych. Tym razem przyjrzymy się kolejnej nowości w ofercie firmy na 2012 rok. Przed nami niewielki wobler o wdzięcznej nazwie Prey.

 

Charakterystyka ogólna
Rodzina woblerów z serii Prey to seria przynęt imitujących pospolite rybki, najczęściej atakowane przez drapieżniki. Dostępne imitacje dotyczą zarówno ryb słodkowodnych oraz morskich. Przynęty dostępne są w wielu rozmiarach oraz wielkościach. Tym razem skupmy się jednak na nowości w ofercie Savage Gear. Przedstawimy test przedstawiciela serii Prey w wielkości 3,4 cm oraz 4 cm, a zatem imitację uklejki.

wobler Savage Gear Prey 34/40
Savage Gear Prey 34/40

Jakość i wykonanie
Wobler zwraca uwagę szczegółami wykonania. Precyzyjne, wielokolorowe malowanie, plastikowy korpus wiernie odzwierciedlający fakturę łuski, łuki skrzelowe, oczodoły, płetwy rzucają się w oczy. Nawet dla tych, którzy podchodzą z dystansem do przynęt wykonanych z plastiku, będzie to widoczne. Za jakość wykonania należy się wysoka ocena. Malowanie jest zróżnicowane pod względem kolorystycznym choć w asortymencie (Prey w wielkości 3,5 oraz 4cm) nie znajdziemy bardzo szerokiego wachlarza dostępnych kolorów. Ot kilka wariantów malowania. Trochę tego mało…
Przejdźmy dalej… wobler ma ster zespolony razem z korpusem. Ster jest gruby i jak najbardziej odporny na szkodzenia. Oczko do podczepiania przynęty umiejscowione jest na sterze, zaś drut nie przechodzi przez korpus.
Użyte kotwice oraz kółka łącznikowe są solidne i nie mamy do nich zastrzeżeń. Bez problemu poradzą sobie z rybami, do łowienia których wobler został stworzony. W oczodołach umieszczone zostały trójwymiarowe oczy.

wobler Savage Gear Prey 34/40
Savage Gear Prey

wobler Savage Gear Prey 34/40
Jedna z dostępnych opcji kolorystycznych

wobler Savage Gear Prey 34/40
Ster zespolony wraz z korpusem

wobler Savage Gear Prey 34/40
Na grzbiecie widoczne logo producenta

wobler Savage Gear Prey 34/40
Korpus z widocznymi wieloma detalami, takimi jak łuki skrzelowe, imiracja łuski, itp.

wobler Savage Gear Prey 34/40
Trwale osadzone trójwymiarowe oczy

wobler Savage Gear Prey 34/40
Kolejna wersja kolorystyczna

wobler Savage Gear Prey 34/40

Przeznaczenie
Producent ucieka się jedynie do krótkiego zapisu, że mikro wobler w omawianej wielkości imituje uklejkę. Nic poza tym. Należy zatem przypuszczać, że przeznaczony jest do połowu tych gatunków ryb, w których w jadłospisie znajdują się ukleje. No ale czy dotyczy to również bolenia ? Przynęta nie jest przecież wabikiem typowo boleniowym… Uważamy, że przeznaczenie Prey’a można jasno skategoryzować. Wobler poprzez wielkość oraz charakterystyczną pracę będzie najlepszym rozwiązaniem głównie przy połowie okoni, kleni oraz jazi czy pstrągów. Sprawdzi się także jako wabik na niewielkie szczupaki. W przypadku boleni, również czasami okazał się dobrym wyborem. Szczególnie wersja neutralna.

wobler Savage Gear Prey 34/40

Cena
Tutaj zaskoczenie… Na dzień sporządzania testu nie mogliśmy znaleźć Prey’a w wielości 3,5 lub 4 cm w ofercie wędkarskich sklepów internetowych. Cena w sklepach stacjonarnach wynosiła około 24-25 złotych. Nie jest to zatem produkt najtańszy jednak warty tego aby mieć choć dwie trzy sztuki w swoim pudełku.

wobler Savage Gear Prey 34/40

Praca
Wobler zaskoczył nas pozytywnie ciekawą akcją. Otóż mając do wyboru dwie wersje (neutralna oraz pływająca) wachlarz możliwości jeżeli chodzi o specyfikę łowiska oraz sposób łowienia jest szeroki. Wersja 4cm (pływająca) o masie 2,7 g pracuje na głębokości około 0,7 – 1 m. Sprawdza się przy obławianiu przybrzeżnych rejonów trzcin na jeziorach oraz kamienistych opasek dużych nizinnych rzek. Teraz kilka słów o akcji. Zarówno Prey 40 jak i Prey 35 (wersja neutralna) mają pracę nieregularną. Przynęta w wodzie delikatnie drga (wibruje) nie mając silnych wychyłów na boki. Wobler neutralny (wersja 3,5 cm – masa 1,7g) pracuje płycej, bo na głębokości około od pół metra do maksymalnie 1 metra. Zawieszenie go w wodzie daje wędkarzowi spore pole manewru w przypadku obławiania kleniowych przelewów.
Podczas ściągania wobler nie stawia sporego oporu w wodzie. Podczas szybkiego prowadzenia stabilnie trzyma sie nurtu. Na żyłce o średnicy 0,16 / 0,18 mm przynęty dają się posyłać na zadowalające odległości.

wobler Savage Gear Prey 34/40
Oczko do podczepiania linki wklejone w ster

Bardziej sceptyczne osoby powiedzą, że oczko do mocowania w sterze niesie za sobą ryzyko utraty większej ryby. Uważamy, ze oczko w ster wklejone jest na tyle mocno, że poradzi sobie z niejednym większym przyłowem. Podczas testów zdarzały się różne niespodzianki i nic podejrzanego się nie wydarzyło. Nawet agresywne ataki boleni przy prawidłowo ustawionym hamulcu kołowrotka nie doprowadziły do wyrwania oczka wklejonego w ster. Raczej zniekształceniu ulegały kotwice.
Malowanie korpusu jest trwałe i tylko silny kontakt z kamieniami lub zębami szczupaków może doprowadzić do powstania niewielkich odprysków. Kotwice są stosunkowo mocne, kółka łącznikowe również nas nie zawiodły.

wobler Savage Gear Prey 34/40
Zadowalającej jakości kółka łącznikowe oraz kotwice

wobler Savage Gear Prey 34/40

Ogólne wrażenie
Kolejny ciekawy wobler w ofercie Savage Gear. Dobrze wykonany, charakteryzujący się ciekawą akcją. Powinien znaleźć miejsce w pudełku amatora okoni oraz kleni. Obecnie istnieje problem z jego dostępnością na rodzimym rynku, jednakże liczymy na to, że w najbliższym czasie ulegnie to zmianie.

wobler Savage Gear Prey 34/40

OCENA KOŃCOWA – punktowanie:

{flashchart title=”Ocena końcowa/punktowanie” data=”Jakość i wykonanie,cena,przeznaczenie,w akcji,wrażenia,średnia ocena/8,6,7,7,7,7″ multibar_color=”1″}costs{/flashchart}

Zalety Wady
– jakość wykonania,
– trwałość,
– zadowalająca jakość kotwic i kółek,
– uboga kolorystyka,
– dostępność na rynku,
Punktacja: 1-beznadziejny, 2-fatalny, 3-nędzny, 4-słaby, 5-przeciętny, 6-zadowalający,
7-solidny, 8-znakomity, 9-fantastyczny, 10-mistrzowski

Zobacz także...

na szczupaka
Wobler Harvester
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze

Recent Comments
  • Mario w Plecionka JMC 8XCJ: “Jak odczytywać te nowe oznaczenia grubości plecionka JMC Adventure np: pe 0,6 to jaka grubość czy np: Japońska plecionka JMC…lip 3, 07:47
  • Michał w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Posiadam dwie sztuki te młynki to jakaś katastrofa łowiąc nad wodą muszę zwracać uwagę tylko na kołowrotki a nie cieszyć…lis 9, 05:53
  • Michał w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Katastrofa bardzo żyłka wchodzi pod szpule co powoduje uszkodzenie żyłki kupno tych kołowrotków to moja największa porażka odradzam kupna tych…paź 15, 20:01
  • Fishing Test w Wobler szczupakowy – Adusta Jerk Spiker: “Jest to kolor HASUcze 24, 16:56
  • Atraha w Wobler szczupakowy – Adusta Jerk Spiker: “Co to jest za kolor na pierwszej fotografi w nagłówku?cze 16, 09:10
  • marek w Kołowrotek Harami FD 2510 Robinson: “Mam Harami FD 2510 Robinson kupiony specjalnie na okonie. Pierwszy wypad i dupa !!! Pod gumy ok ale już obrotówka…maj 20, 00:58
  • Łukasz FT w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Kij na foto to Mikado M-ka 360mar 21, 13:06
  • Sim w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Witam , z jakim kijem był testowany ten kołowrotek tzn. co to za wędka na fotkach. Pozdrawiammar 18, 05:14