Savage Gear LB 3D Bleak Paddle Tail

tlo_non

Przynęty spinningowe intensywnie zmierzają w kierunku wiernego imitowania naturalnego pokarmu drapieżników. Duże firmy produkujące przynęty do tego typu łowienia od kilku lat ten trend mocno realizują. Jak się okazuje, globalni producenci stają często w „rynkowe szranki” z lokalnymi firmami produkującymi przynęty gumowe określane mianem „realistic lures”. Po jednej stronie mamy przynęty przypominające żywe rybki, które kosztują kilka złotych, a po drugiej znajdziemy przynęty odlane w zaciszu niewielkich warsztatów, których cena sięga kilkunastu złotych.

Charakterystyka ogólna

3D Bleak Paddle Tail Savage Gear to smukła i mocno spłaszczona guma z klasycznym ogonkiem rippera. Przynęta w zamyśle producenta ma naśladować drobne rybki, takie jak ukleje, jelce lub płotki, które uciekając przed drapieżnikiem intensywnie drgają i lusterkują przy jednoczesnej wyraźnej pracy ogonkiem. Dokładnie takie zadanie przyświecało producentowi. Co ciekawe, tego typu przynęty kilka lat temu co jakiś czas pojawiały się na rynku jednak bardzo szybko znikały, bowiem rodzimi wędkarze zdecydowanie częściej wybierali klasyczne, kolebiące przynęty. Tym razem produkt zagości w pudełkach spinningistów. Jesteśmy tego pewni.

Jakość i wykonanie

Materiał, z którego została wykonana przynęta jest bardzo specyficzny. Silikon jest mięsisty, ale za razem bardzo sprężysty. Guma nie jest lejąca się, przez co mimo smukłej budowy sprawia wrażenie nieco sztywnej, a co niektórzy pomyśleliby, że przynęta nie posiada atrakcyjnej pracy. Sposób malowania i dodatkowego dekorowania nie nawiązuje do popularnego nurtu „realistic lures”, jednak nie można gumie SG czegokolwiek zarzucić w tej kwestii. 3D Bleak Paddle Tail produkowana jest w kilku wariantach kolorystycznych oraz trzech wielkościach, co daje wędkarzowi spore spektrum zastosowania. Przynęty dostępne są w trwałych opakowaniach zbiorczych, które mogą nam zastąpić klasyczne pakowanie gumek do pudeł.

Przeznaczenie

3D Bleak Paddle Tail to przynęta bardzo uniwersalna. Praca gumy podpowiada, że będzie świetna na sandacza i okonia. My z powodzeniem i dużymi sukcesami łowiliśmy nią bolenie. Gumki najlepiej sprawdzają się, jeśli zbroimy je niezbyt ciężkimi główkami. Modele 10 świetnie migoczą z główka pomiędzy 8 a 12 gram, a dodatkowo uzyskują ciekawe zachowanie jeśli wykorzystamy do zbrojenia nieco dłuższy hak.
Bardzo ciekawym zastosowaniem 3D Bleak Paddle Tail jest wykorzystanie przynęty do łowienia w toni. Świetnie sprawdza się podczas prowadzenia w opadzie, ale nam bardzo przypadło do gustu kiedy leniwie prowadziliśmy gumę, od czasu do czasu przerywając zwijanie linki pauzami.

Cena

Tak jak wspomnieliśmy, przynęty konfekcjonowane są przez producenta w opakowaniach zbiorczych. W zależności od wielkości przynęty opakowanie zawiera 5 lub 4 gumek. Cena opakowania waha się od około 22 do 34 zł. Przynęty w wielu sklepach dostępne są też na sztuki. Modele 8 cm kosztują około 3,5 zł. Największe gumki, mierzące 13,2 cm, to wydatek około 8 zł. Cena w zestawieniu z innymi podobnymi produktami wydaje się być atrakcyjna.

W AKCJI

Przynętę wnikliwie przetestowaliśmy na wiosennych okoniach oraz majowych boleniach. Przyznać musimy że praca 3D Bleak Paddle Tail Savage Gear zrobiła na nas ogromne wrażenie, i zapewne na długo z nową dla nas gumą się nie rozstaniemy. Przyjdzie czas na wykorzystanie jej na szczupakach i sandaczach. Przynęta zbrojona na niezbyt ciężkiej główce pracuje wyjątkowo atrakcyjnie. Praca charakteryzuje się nieustannym migotaniem połączonym z odskokami do boków, oraz oczywiście drobnym zamiataniem ogonka. 3D Bleak Paddle Tail nieco traci na swojej atrakcyjności kiedy uzbroimy ją w ciężką główkę. Guma wówczas znacznie zmniejsza lusterkowanie i traci swoją wrodzoną nieregularność.

Kształt gumy skusił nas też do tego aby sprawdzić ją w metodzie drop shot, oraz przy ultra lekkim zbrojeniu krótkim hakiem, podobnym jak w przypadku klasycznych jaskółek. W obu metodach przynęta sprawdza się bardzo dobrze i działa z bez zarzutu.

Bez wątpienia

jedna z najlepszych przynęt seryjnie produkowanych, jaką mieliśmy okazję testować.

Podsumowanie

Bez wątpienia jedna z najlepszych przynęt seryjnie produkowanych, jaką mieliśmy okazję testować. 3D Bleak Paddle Tail to bardzo ciekawa guma, która zyska sobie wielu zwolenników w całym kraju. Ripperek o kształcie uklei będzie wykorzystywany do łowienia wielu gatunków w naszych wodach. Czekamy na kolejne rozmiary i kolory.

Zalety

 • doskonała praca
 • bardzo uniwersalna przynęta

Wady

 • mały wybór wersji kolorystycznych oraz wielkości
0
Jakość i wykonanie
0
Przeznaczenie
0
Cena
0
W akcji
0
Wrażenia
0
Ocena ogólna

UDOSTĘPNIJ TEST!

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on skype
Skype

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

na szczupaka
Wobler Harvester
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze

Recent Comments
 • Mario w Plecionka JMC 8XCJ: “Jak odczytywać te nowe oznaczenia grubości plecionka JMC Adventure np: pe 0,6 to jaka grubość czy np: Japońska plecionka JMC…lip 3, 07:47
 • Michał w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Posiadam dwie sztuki te młynki to jakaś katastrofa łowiąc nad wodą muszę zwracać uwagę tylko na kołowrotki a nie cieszyć…lis 9, 05:53
 • Michał w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Katastrofa bardzo żyłka wchodzi pod szpule co powoduje uszkodzenie żyłki kupno tych kołowrotków to moja największa porażka odradzam kupna tych…paź 15, 20:01
 • Fishing Test w Wobler szczupakowy – Adusta Jerk Spiker: “Jest to kolor HASUcze 24, 16:56
 • Atraha w Wobler szczupakowy – Adusta Jerk Spiker: “Co to jest za kolor na pierwszej fotografi w nagłówku?cze 16, 09:10
 • marek w Kołowrotek Harami FD 2510 Robinson: “Mam Harami FD 2510 Robinson kupiony specjalnie na okonie. Pierwszy wypad i dupa !!! Pod gumy ok ale już obrotówka…maj 20, 00:58
 • Łukasz FT w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Kij na foto to Mikado M-ka 360mar 21, 13:06
 • Sim w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Witam , z jakim kijem był testowany ten kołowrotek tzn. co to za wędka na fotkach. Pozdrawiammar 18, 05:14