Okuma Skyliner – kołowrotek z średniej półki cenowej

tlo_non

Nowość w ofercie kołowrotków spinningowych Okuma. Jest to propozycja z tak zwanej średniej półki cenowej, oferująca bardzo atrakcyjny wygląd i sprawdzone rozwiązania technologiczne. Oczywiście nie zabrakło tu przysłowiowej jakości i niezawodności Okuma, co podkreśla 5-letnia, ograniczona gwarancja. Kolorystycznie kołowrotek odnosi się do modelu Helios SX, jego barwy to połączenie czerni, srebra i pomarańczowego. Wygląda dzięki temu bardzo atrakcyjnie i dystyngowanie. Korpus kołowrotka wykonany jest z wytrzymałego grafitu, co gwarantuje jego odporność na korozję.

Przekładania kołowrotka jest podparta na pięciu łożyskach kulkowych i pojedynczym rolkowym łożysku oporowym. Łożysko oporowe to dobrze znany, bezstopniowy system Quick-Set. Wałek zębaty przekładni jest wycinany z mosiądzu, a za posuw szpuli jest odpowiedzialna precyzyjna przekładnia eliptyczna. Przełożenie jest zależne od rozmiaru kołowrotka, dla wielkości od 1000 do 4000 wynosi ono 5,0:1, dla rozmiaru 6000 – 4,5:1, a dla wielkości 8000 i 10000 – 4,8:1. Rotor kołowrotka jest wykonany w technologii CFR, co oznacza, że w czasie obrotu wytwarza on wirowy przepływ powietrza osuszający szpulę. Jest on cyfrowo wyważony w technologii RES-II. Za ścisły i twardy nawój linki na szpuli odpowiada łożyskowana rolka kabłąka w technologii EFR-II.

okuma skyliner dobry kołowrotek

Nawój wynosi od 55cm do 97cm. Aluminiowa szpula jest anodyzowana w dwóch odcieniach i posiada okrągły, metalowy klips do linki. Pod szpulą pracuje wielotarczowy hamulec z japońskimi podkładkami z olejowanego filcu. Hamulec posiada uszczelnienie Hydro-Block. Maksymalny nacisk hamulca wynosi, w zależności od rozmiaru, od 3kg do 16kg. Kołowrotek wyposażony jest w wytrzymałą, metalową korbę. Uchwyt korby dla rozmiarów do 4000 wykonany jest z pianki EVA, powyżej tego rozmiaru jest to uchwyt typu Power, wykonany z TPE. Waga zawiera się w przedziale od 171g do 575g.

okuma skyliner informacje

Podziel się nowościami ze świata wędkarskiego!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Zobacz także...

Inne testy z tej kategorii

Robinson PromocjaLipiec 2019
Plecionki JMC
kołowrotki Lucky John

Ostatnie komentarze