Okuma Skyliner – kołowrotek z średniej półki cenowej

tlo_non

Nowość w ofercie kołowrotków spinningowych Okuma. Jest to propozycja z tak zwanej średniej półki cenowej, oferująca bardzo atrakcyjny wygląd i sprawdzone rozwiązania technologiczne. Oczywiście nie zabrakło tu przysłowiowej jakości i niezawodności Okuma, co podkreśla 5-letnia, ograniczona gwarancja. Kolorystycznie kołowrotek odnosi się do modelu Helios SX, jego barwy to połączenie czerni, srebra i pomarańczowego. Wygląda dzięki temu bardzo atrakcyjnie i dystyngowanie. Korpus kołowrotka wykonany jest z wytrzymałego grafitu, co gwarantuje jego odporność na korozję.

Przekładania kołowrotka jest podparta na pięciu łożyskach kulkowych i pojedynczym rolkowym łożysku oporowym. Łożysko oporowe to dobrze znany, bezstopniowy system Quick-Set. Wałek zębaty przekładni jest wycinany z mosiądzu, a za posuw szpuli jest odpowiedzialna precyzyjna przekładnia eliptyczna. Przełożenie jest zależne od rozmiaru kołowrotka, dla wielkości od 1000 do 4000 wynosi ono 5,0:1, dla rozmiaru 6000 – 4,5:1, a dla wielkości 8000 i 10000 – 4,8:1. Rotor kołowrotka jest wykonany w technologii CFR, co oznacza, że w czasie obrotu wytwarza on wirowy przepływ powietrza osuszający szpulę. Jest on cyfrowo wyważony w technologii RES-II. Za ścisły i twardy nawój linki na szpuli odpowiada łożyskowana rolka kabłąka w technologii EFR-II.

okuma skyliner dobry kołowrotek

Nawój wynosi od 55cm do 97cm. Aluminiowa szpula jest anodyzowana w dwóch odcieniach i posiada okrągły, metalowy klips do linki. Pod szpulą pracuje wielotarczowy hamulec z japońskimi podkładkami z olejowanego filcu. Hamulec posiada uszczelnienie Hydro-Block. Maksymalny nacisk hamulca wynosi, w zależności od rozmiaru, od 3kg do 16kg. Kołowrotek wyposażony jest w wytrzymałą, metalową korbę. Uchwyt korby dla rozmiarów do 4000 wykonany jest z pianki EVA, powyżej tego rozmiaru jest to uchwyt typu Power, wykonany z TPE. Waga zawiera się w przedziale od 171g do 575g.

okuma skyliner informacje

Podziel się nowościami ze świata wędkarskiego!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Zobacz także...

na szczupaka
Plecionki JMC
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze