Mikado Fishunter TT

tlo_non

Po raz kolejny wracamy to tematu przynęt sztucznych. Tym razem prezentujemy jedną z nowości firmy Mikado – przynętę gumową Fishunter TT. Sezon na drapieżniki trwa w najlepsze. Szczupaki można już łowić od ponad miesiąca, również sandaczowcy doczekali się swojego czasu, i od kilku dni przeczesują wodę w poszukiwaniu tej pięknej ryby. To właśnie dla nich w głównej mierze została stworzona testowana przynęta. Zapraszamy do lektury!

 

Charakterystyka ogólna

Fishunter to dla niektórych wędkarzy klasyk – przynęta, bez której nie można wręcz wyruszyć na ryby. To właśnie dlatego powstał Fishunter TT. Korpus obu przynęt pozostał praktycznie taki sam, natomiast zmieniony został ogonek. Jest on w tej wersji dużo cieńszy, przez co jego praca jest o wiele bardziej energiczna – ale więcej o tym w dalszej części testu.

Mikado Fishunter TT

Jakość i wykonanie

Jest to mocny punkt testowanego modelu. Staranność wykonania widoczna jest we wszystkich aspektach – poczynając od samego materiału, który został tak dobrany, aby nie zaburzać pracy, poprzez brak nadlewek, aż po sam kształt przynęty.
Nowy Fishunter TT dostępny jest w dwóch rozmiarach: 9 i 11 cm, oraz w kilku wersjach kolorystycznych. Barwy oczywiście zostały dobrane tak, aby każdy znalazł coś dla siebie. Wybierać można spośród barw naturalnych, takich jak perła, brąz czy motoroil, jak i z bardziej jaskrawych, które mają powodować „złość” u ryby.
Niezależnie od rozmiaru, przynęty pakowane są w blister zbiorczy po pięć sztuk. Taki sposób konfekcjonowania stał się w ostatnim czasie bardzo modny, i coraz więcej producentów z niego korzysta. Jest to dosyć wygodne rozwiązanie, gdyż guma nie gnie się i nie niszczy podczas przechowywania i transportu.

1-fishunter

2-fishunter

3-fishunter

4-fishunter

5-fishunter

7-fishunter

8-fishunter

9-fishunter

Przeznaczenie

Przyglądając się testowanej przynęcie nie trudno odgadnąć, w jakim celu została ona zaprojektowana przez Mikado: sandacz, sandacz i jeszcze raz sandacz. Produkt ten wyposażony został w kilka ciekawych cech, które wyróżniają go na tle oferty konkurencji i powodują, że Fishunter to przynęta warta wypróbowania.

10-fishunter

12-fishunter

13-fishunter

14-fishunter

16-fishunter

18-fishunter

19-fishunter

Cena

Cena całego opakowania to wydatek rzędu 7 zł lub 9 zł. Tak jak przy poprzednim teście gum Mikado, cena uzależniona jest od wielkości – ilość zawsze pozostaje ta sama. Według nas nie jest to suma wygórowana, biorąc pod uwagę właściwości produktu Mikado.

15-fishunter

Praca

Praca Fishuntera TT mocno różni się od jego poprzednika. Widać to od razu po innym zachowaniu się ogonka w wodzie. Wibruje on zdecydowanie drobniej, z dużo większą częstotliwością. Jego dużą zaletą jest elastyczność, a dzięki temu, że został mocno odchudzony, poddaje się każdemu ruchowi szczytówki. O co tutaj chodzi? To proste. Mając tego typu wabik, możemy dowolnie się nim bawić. Można nim „pstrykać”, podbijać, prowadzić jednostajnie. W opadzie pracuje baz najmniejszych problemów. Po „wylądowaniu” na dnie ogonek kieruje się ku górze i lekko faluje, co bardzo kusi ryby.

20-fishunter

21-fishunter

22--fishunter

My na początku sezonu skupiliśmy się głównie na lekkim uzbrojeniu Fishuntera (mamy tu na myśli główki ważące 3-5 g). Łowiąc w ten sposób na płytkiej wodzie możemy pozwolić sobie na bardzo urozmaicone prowadzenie. Ryby brały pewnie, i oczywiście w niektórych wypadkach łapały za sam ogonek, ale przy sandaczach to dosyć powszechna sprawa.
I znowu żałujemy tylko, że nie jest dostępna wersja w rozmiarze około 15 cm i więcej. Przy tego typu konstrukcji byłaby to bardzo ciekawa opcja na duże, leniwe sandacze.

23-fishunter

24-fishunter

25-fishunter

26-fishunter

27-fishunter

28-fishunter

29-fishunter

Ogólne wrażenie

Kiedy tylko wersja Fishunter z dopiskiem TT wpadła w nasze ręce byliśmy bardzo ciekawi tego, jak sprawdzi się nad wodą. Jest to guma dająca wędkarzowi dużo frajdy, i mająca ogromny potencjał przy łowieniu sandaczy. Z czystym sumieniem polecamy ten produkt i przyznajemy mu znak „Wybór redakcji”.

17-fishunter

OCENA KOŃCOWA – punktowanie:

{flashchart title=”Ocena końcowa/punktowanie” data=”Jakość i wykonanie,cena,przeznaczenie,w akcji,wrażenia,średnia ocena/9,8,10,8,8,8.6″ multibar_color=”1″}costs{/flashchart}

ZALETY WADY
– cena,
– dostępność,
– przeznaczenie
– brak większego rozmiaru
na szczupaka
Wobler Harvester
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze

Recent Comments
  • Mario w Plecionka JMC 8XCJ: “Jak odczytywać te nowe oznaczenia grubości plecionka JMC Adventure np: pe 0,6 to jaka grubość czy np: Japońska plecionka JMC…lip 3, 07:47
  • Michał w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Posiadam dwie sztuki te młynki to jakaś katastrofa łowiąc nad wodą muszę zwracać uwagę tylko na kołowrotki a nie cieszyć…lis 9, 05:53
  • Michał w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Katastrofa bardzo żyłka wchodzi pod szpule co powoduje uszkodzenie żyłki kupno tych kołowrotków to moja największa porażka odradzam kupna tych…paź 15, 20:01
  • Fishing Test w Wobler szczupakowy – Adusta Jerk Spiker: “Jest to kolor HASUcze 24, 16:56
  • Atraha w Wobler szczupakowy – Adusta Jerk Spiker: “Co to jest za kolor na pierwszej fotografi w nagłówku?cze 16, 09:10
  • marek w Kołowrotek Harami FD 2510 Robinson: “Mam Harami FD 2510 Robinson kupiony specjalnie na okonie. Pierwszy wypad i dupa !!! Pod gumy ok ale już obrotówka…maj 20, 00:58
  • Łukasz FT w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Kij na foto to Mikado M-ka 360mar 21, 13:06
  • Sim w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Witam , z jakim kijem był testowany ten kołowrotek tzn. co to za wędka na fotkach. Pozdrawiammar 18, 05:14