Lunker City Ribster

tlo_non

Luker City RibsterMetoda drop shot staje się w Polsce coraz bardziej popularna. Firmy oferują w swoich katalogach wędki, fluorocarbony, haki, obciążenie, no i oczywiście przynęty. Wszystko specjalnie zaprojektowane na metodę drop shot. Lunker City to znany za oceanem producent przeróżnych przynęt gumowych, w którego ofercie znajdziemy kilka ciekawostek. Tym razem zajęliśmy się Lunker City Ribster.

 

Charakterystyka ogólna

Przynęty określane jako specjalne do metody drop shot, z powodzeniem wykorzystywać możemy przy klasycznym jigowaniu. Ich oszczędna praca jest bardzo często atrakcyjna dla drapieżników. Ciekawostki rodem z USA i Japonii stają się bardzo popularne i co najciekawsze, nie tylko wśród wędkarzy, ale i rodzimych drapieżników. Jeszcze w zeszłym sezonie przetestowaliśmy grupę przynęt tego typu. Dziś specjalnie dla czytelników FT prezentacja naszych wormowych doświadczeń.

Lunker City Ribster

Lunker City Ribster

Jakość i wykonanie

Ribster to gumka przypominająca nico klasycznego worma. Łepek jest obły, pozbawiony karbowania. W tym miejscu widać doświadczenie producenta w produkcji przynęt gumowych. Taka właśnie konstrukcja zapewnia trwałość przynęty i zabezpiecza przed pękaniem. Cały korpus jest wyraźnie karbowany. Segmenty są głębokie i bardzo delikatne. Końcówka gumki to spłaszczony ogonek, lekko wklęsły z jednej strony. Gumki mają bardzo ciekawą kolorystykę. Producent często wykorzystuje interesujące zestawienie odcieni oraz przeróżne dodatki w postaci brokatów. Przynęta wygląda atrakcyjnie, a materiał z którego została wykonana, jest trwały. W opakowaniu znajduje się 10 sztuk gumek w jednakowym kolorze.

Lunker City Ribster

Lunker City Ribster

Lunker City Ribster

Cena

Opakowanie gumek kosztuje od 25 do 28 zł. W niektórych sklepach można kupić Lunker City Ribster na sztuki, jednak wówczas cena całego opakowania jest nieznacznie wyższa.

Lunker City Ribster

Lunker City Ribster

Przeznaczenie

Ribster to rodzaj worma, który możemy zbroić w metodzie drop shot specjalnym hakiem; można stosować je również do metody Carolina Rig i Texas Rig oraz oczywiście klasyczny spinning z małą główką jigową.Każda metoda wymaga zastosowania specjalistycznych akcesoriów, które w znaczny sposób uatrakcyjniają pracę naszej przynęty. Przy najprostszej, niewielkiej główce jigowej, Ribster bardzo fajnie pracuje i doskonale się sprawdza. Oczywiście waga główki nie powinna przekraczać 5-8 gram. Lunker City Ribster to przynęta, którą możemy z powodzeniem zastosować do połowów okoni i sandaczy. Zbrojona hakiem offsetowym, może stać się fajnym pomysłem na łowienie szczupaków w zarośniętych łowiskach.

Lunker City Ribster

10

Lunker City Ribster

W akcji

Na pierwszy rzut oka nic ciekawego. Klasyczny worm, przeginający się we wszystkich kierunkach. To jednak nie jest wada, bowiem tego rodzaju przynęty po prostu tak pracują. Kiedy jednak nieco mocniej nią popracujemy, nawet w zestawie z główką jigową, Ribster nabiera mocy i zaczyna fajnie podrygiwać. Przy szybkim zwijaniu łopatka na końcu przynęty drga. Ciekawie to wszystko wygląda i zapewne skusi niejednego okonia i sandacza.

Lunker City Ribster

Lunker City Ribster

Lunker City Ribster

Ogólne wrażenie

Interesująca przynęta, która z pewnością powinna znaleźć się w arsenale na jeziorowe okonie. Być może nie będzie killerem dnia powszedniego, jednak jak poopowiada nam nasze doświadczenie, przy odpowiednich warunkach może okazać się niezastąpiona. Przy założeniu wykorzystania metody rop shot, Ribster obowiązkowo powinien znaleźć się w pudełku z przynętami w mocnej obsadzie.

Lunker City Ribster

 OCENA KOŃCOWA – punktowanie:
{flashchart title=”Ocena końcowa/punktowanie” data=”Jakość i wykonanie,cena,przeznaczenie,w akcji,wrażenia,średnia ocena/8,7,8,8,8,7.8″ multibar_color=”1″}costs{/flashchart}

ZaletyWady
– jakość wykonania,
– ciekawa praca,
– przeznaczenie,
– brak,

Zobacz także...

Inne testy z tej kategorii

Robinson PromocjaLipiec 2019
Plecionki JMC
kołowrotki Lucky John

Ostatnie komentarze