Keitech Easy Shaker

tlo_non

Jedną z naszych domen jest sprawdzanie i poznawanie nowych rozwiązań w wędkarstwie. Przynęty to to świetny materiał do takich dociekań. Ogromna ich ilość sprawia, że wciąż wyszukujemy te nowe i odróżniające się od innych. Czasem sprawdzamy nowe kolory, czasem wielkości i oczywiście kształty. Firma Keitech jest producentem przynęty gumowej pod nazwą Easy Shaker. Tego typu gumy są stosunkowo rzadko spotykane w pudełkach polskich wędkarzy. Czy to dobrze? Spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie w dalszej części testu.

 

Charakterystyka ogólna

Na pierwszy rzut oka przynęta sprawia wrażenie co najmniej dziwne. Cienka, podłużna, lekko zwężająca się ku końcowi budowa z wyraźnie zaznaczonymi pręgami – tak w jednym zdaniu można opisać jej wygląd. Imitować może różnego rodzaju pokarm drapieżników, np. pijawkę, dżdżownicę lub konającą rybkę. O kolorach nie ma co się dużo rozpisywać: ich ilość jest wystarczająca, ale praktycznie wszystkie utrzymane w naturalnych barwach.
Easy Shaker występuje w trzech rozmiarach, i nie należą one do najmniejszych. Startujemy od 3,5” czyli około 9 cm i kończymy na 5,5” czyli 14 cm. Naszym zdaniem wszystko jest w granicach rozsądku i sprawia wrażenie mocno przemyślanego produktu.

Keitech Easy Shaker

Jakość i wykonanie

Bez dwóch zdań japoński producent przynęt gumowych to lider w tego typu rozwiązaniach. W swojej ofercie posiada dużo modeli skierowanych do łowców drapieżników. Jest to najwyższa półka jeśli chodzi o jakość wykonania, która stała się pewnego rodzaju wyznacznikiem dla innych firm. Często zdarza się, że konkurencja podrabia sprawdzone modele Keitecha. Easy Shaker został wykonany z wzorowej twardości materiału, dzięki temu zawdzięcza swoją pracę lub jej brak. Bo to wędkarz nadaje wabiące ruchy przynęcie, ale o tym później.

keitech easy shaker 9

keitech easy shaker 14

keitech easy shaker 10

keitech easy shaker 15

keitech easy shaker 16

keitech easy shaker 12

keitech easy shaker 13

keitech easy shaker 17

keitech easy shaker 19

Przeznaczenie

Easy Shaker najlepiej sprawdził się nam na okoniach i sandaczach. Te dwa gatunki upodobały sobie tą przynętę. Niestety nie potrafimy jednoznacznie stwierdzić, czy to zasługa odpowiedniej pracy, czy może kształtu i gabarytów.
Jest to typowa przynęta do metody Drop Shot – na łamach Fishing Testu mogliście już przeczytać o przynętach dedykowanych do takiego łowienia. Były to jednak modele przypominające swoją budową rybkę – tutaj jest trochę inaczej.

keitech easy shaker 22

Keitech Easy Shaker sprawdza się również do takich metod jak Carolina czy Texas Rig. Są one przeznaczone na zarośnięte łowiska, dlatego proponujemy bliżej im się przyjrzeć. Klasyczne zbrojenie w główkę jigową raczej nie wchodzi w grę.

keitech easy shaker 23

Cena

Produkty firmy Keitech nie należą do najtańszych. Ale co tu dużo ukrywać, jakość kosztuje. Najrozsądniejszym, a zarazem najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest kupienie całego opakowania. Najmniejszy rozmiar pakowany jest po 12 szt., dwa pozostałe po 10 szt. Koszt paczki to około 25 zł czyli w przeliczeniu 2,5 zł za sztukę. Nie jest to cena zaporowa, dlatego warto wypróbować.

keitech easy shaker 18

W akcji

Tutaj Easy Shaker pokazuje swoja moc. Jest to przynęta praktycznie nie posiadająca, żadnej pracy. Wędkarz ruchami szczytówki nadaje wabiące drgania wabikowi. Już delikatne pstrykanie wprawia Easy Shakera w ruch. Uzbrojony na małym haczyku, w piękny sposób naśladuje pokarm okoni czy innych drapieżników. Łowienie takie jest bardzo proste i nie powinno nikomu sprawić większego problemu. Jeśli jeszcze nie łowiliście metodą Drop Shot, koniecznie musicie ją wypróbować. W wielu sytuacjach tylko ona przynosi oczekiwany efekt. Testowana przynęta idealnie sprawdza się właśnie przy takim wędkowaniu. Jej zaletą jest duża podatność ma działanie wędkarza.

keitech easy shaker 6

keitech easy shaker 7

keitech easy shaker 8

keitech easy shaker 20

keitech easy shaker 21

Niestety, ryby tylko podskubują… Okazuje się, że brań jest dużo, ale większość nie zaciętych. Sęk w tym, że to co jest zaletą jest i wadą. Wydłużony kształt i haczyk zamontowany z przodu sprawiają, że ryby czasem nie połykają całej przynęty – wtedy efekt jest oczywisty…

keitech easy shaker 24

keitech easy shaker 25

keitech easy shaker 26

keitech easy shaker 27

keitech easy shaker 1

keitech easy shaker 2

keitech easy shaker 3

keitech easy shaker 4

keitech easy shaker 5

Ogólne wrażenie

Przynęta ciekawa, ale nie idealna. Podoba się rybom, ale nie wszystkie udaje się wyjąć. Na pewno przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy łowią wcześniej wymienionymi metodami. Wabik o nieskończonej ilości prac, przez co sprawdza się w różnych sytuacjach.

keitech easy shaker 28

{flashchart title=”Ocena końcowa/punktowanie” data=”Jakość i wykonanie,cena,przeznaczenie,w akcji,wrażenia,średnia ocena/10,7,7,8,7,7.8″ multibar_color=”1″}costs{/flashchart}

Zalety:
– jakość wykonania
– praca

Wady:
– duża ilość spadów

na szczupaka
Wobler Harvester
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze

Recent Comments
  • Mario w Plecionka JMC 8XCJ: “Jak odczytywać te nowe oznaczenia grubości plecionka JMC Adventure np: pe 0,6 to jaka grubość czy np: Japońska plecionka JMC…lip 3, 07:47
  • Michał w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Posiadam dwie sztuki te młynki to jakaś katastrofa łowiąc nad wodą muszę zwracać uwagę tylko na kołowrotki a nie cieszyć…lis 9, 05:53
  • Michał w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Katastrofa bardzo żyłka wchodzi pod szpule co powoduje uszkodzenie żyłki kupno tych kołowrotków to moja największa porażka odradzam kupna tych…paź 15, 20:01
  • Fishing Test w Wobler szczupakowy – Adusta Jerk Spiker: “Jest to kolor HASUcze 24, 16:56
  • Atraha w Wobler szczupakowy – Adusta Jerk Spiker: “Co to jest za kolor na pierwszej fotografi w nagłówku?cze 16, 09:10
  • marek w Kołowrotek Harami FD 2510 Robinson: “Mam Harami FD 2510 Robinson kupiony specjalnie na okonie. Pierwszy wypad i dupa !!! Pod gumy ok ale już obrotówka…maj 20, 00:58
  • Łukasz FT w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Kij na foto to Mikado M-ka 360mar 21, 13:06
  • Sim w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Witam , z jakim kijem był testowany ten kołowrotek tzn. co to za wędka na fotkach. Pozdrawiammar 18, 05:14