JMC Adventure Full Moon Spin 255 cm 5–25 g

tlo_non

Kije spinningowe o uniwersalnym przeznaczeniu nie do każdego przemawiają. Często wędkarz poszukuje konkretnego sprzętu, pod konkretne przeznaczenie. Nie zawsze jednak uniwersalny znaczy nieprzydatny. Tym testem podpowiemy wam, czy warto sięgnąć po spinning z oferty JMC Adventure.

Charakterystyka ogólna

Przyglądając się nowemu produktowi w ofercie firmy JMC Adventure mamy świadomość, że testom poddajemy asortyment, który nie jest jeszcze szerzej znany polskim wędkarzom. W nasze ręce trafił produkt, który będzie dopiero wprowadzany na polski rynek. Spinning z serii Full Moon jest jednym z przedstawicieli tejże rodziny. Testy omawianego kija przeprowadziliśmy nad wodami dużej nizinnej rzeki.

JMC Adventure Full Moon Spin 255 cm 5–25 g

Jakość i wykonanie

Początkowe wrażenia po oględzinach kija są mieszane. Otóż charakterystyczne jest jego malowanie. W oczy rzuca się agresywny kolor omotek o barwie jaskrawo pomarańczowej. W zestawieniu z granatowym kolorem blanku, wygląda to dosyć niekonwencjonalnie. Od razu narzuca się porównanie do wielu modeli wędek produkowanych swego czasu w USA. Pewnie wielu z czytelników będzie też porównywało wykończenie do wędek produkowanych w Japonii. Można nawet powiedzieć, że malowanie jest zbliżone do wędek typowych do połowu w morzu. Tam agresywnych malowań nikt się nie wystrzega. Na tym jednak niekonwencjonalne podejście producenta się kończy. Blank jest solidny i mięsisty, posiada grubą ściankę. Uzbrojony zostałw w dobrej jakości komponenty. Kij ma długość 255 cm, blank został uzbrojony w 8 dwuramiennych przelotek. Ich wielkość, kostrukacja i jakość łudząco przypomina markowe Fuji w serii K. Przelotki wklejone są bardzo równo. Na omotkach nie ma zbędnych nadlewek lakieru. Podsumowując wędka jest wykonana bardzo starannie i sugeruje nam na tym etapie pozycjonowanie wędziska w klasie produktów dla zamożnych wędkarzy.

jmc full moon spin 255 02

jmc full moon spin 255 03

jmc full moon spin 255 04

Rękojeść to uchwyt o nieco innej konstrukcji, niż powszechnie spotykane jeśli chodzi o wędki spinningowe. Kołowrotek mocowany jest za pomocą zgrabnego pierścienia, również pomalowanego w kolor blanku. Dzielona rękojeść wykonana jest z pełnego korka. Długość od stopki kołowrotka do końca rękojeści wynosi 44 cm. Rękojeść zwieńczona jest pianką EVA, poprzedzoną cienkim, metalowym pierścieniem. Ogólnie metalowych akcentów przy uchwycie i rękojeści jest więcej, co podnosi ogólną atrakcyjność wędki. O długości rękojeści wypowiemy się w dalszej części testu.

jmc full moon spin 255 06

jmc full moon spin 255 07

jmc full moon spin 255 08

jmc full moon spin 255 09

Z pewnością na uwagę zasługuje masa wędki, która zważywszy na jej długość, wielkość przelotek i stosunkowo gruby blank, jest niewielka. Na kiju znajdziemy nazwę serii oraz inne niezbędne oznaczenia. Masa wyrzutu wynosi od 5 do 25 g. Co więcej, producent wskazuje, że optymalnym rozwiązaniem będzie stosowanie linek o wytrzymałości 3 – 5 kg.
Wędka posiada długość transportową 127,5 cm. Dostępna jest w mocnym i wytrzymałym, dwukomorowym pokrowcu. Każda z części ma swoje miejsce, aby elementy nie „obijały” się o siebie podczas transportu. Producent nie zapomniał też o jakże istotnym elemencie, jakim jest uchwyt do podczepiania przynęt.
Ogólnie rzecz ujmując, kij wykonany jest nad wyraz starannie i solidnie. Żadnych niedoróbek nie dostrzegliśmy.

Przeznaczenie

Kij o ciężarze wyrzutu od 5 do 25 g ma szeroki wachlarz zastosowania. W naszej ocenie będzie bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób łowiących zarówno szczupaki jak i sandacze. Dla więlu wędkarzy sprawdzi się też jako uniwersalny kij na klenie, pstrągi czy bolenie. Długość kija podpowiada, że będzie się sprawdzał w większości przypadków przy połowie z brzegu. Dobrze spisze się również przy połowie większych okoni techniką opadu.

jmc full moon spin 255 011

 W akcji

Przyznać musimy, że kij mocno nas zaintrygował. Na sucho prezentował się bardzo ciekawie. Podpięliśmy więc do niego kołowrotek w rozmiarze 4000 i wyruszaliśmy nad rzekę. Nasze spostrzeżenia podczas wielu wypraw są obiecujące. Akcja kija jest szczytowa, przechodząca pod mocnym obciążeniem w lekką parabolę. Kij dobrze się ładuje, jest celny. Odległości rzutów nie zawodzą. Zastrzeżenia mamy jedynie do długości dolnika, który w naszej ocenie mógłby być odrobinę krótszy.

jmc full moon spin 255 012

jmc full moon spin 255 013

jmc full moon spin 255 014

jmc full moon spin 255 015

jmc full moon spin 255 016

jmc full moon spin 255 017

jmc full moon spin 255 018

jmc full moon spin 255 019

jmc full moon spin 255 020

Podczas testów nic nie zawodziło. Łączenie dwóch sekcji wędziska jest pewne. Lakier na omotkach nie pękał pomimo sporych przeciążeń, jakim poddawaliśmy kij. Uchwyt pewnie trzymał stopkę kołowrotka. Pasuje do zdecydowanej większości stopek dostępnych kołowrotków. Wszystkie młynki jakie posiadamy bez problemu dało się zamocować do blanku.

jmc full moon spin 255 021

jmc full moon spin 255 022

jmc full moon spin 255 023

jmc full moon spin 255 025

jmc full moon spin 255 026

jmc full moon spin 255 027

jmc full moon spin 255 028

jmc full moon spin 255 029

jmc full moon spin 255 031

jmc full moon spin 255 032

Wróćmy do akcji kija i ciężaru wyrzutu. Otóż bardzo przyjemnie operuje się tym kijem z założoną przynętą o gramaturze już od 8 – 10 g do około 22 g. Wówczas praca przynęty jest bardzo dobrze wyczuwalna. Ogólnie czułość spinningu jest wysoka. Jeżeli będziemy łowili do tego z użyciem plecionki, wówczas wrażenia są na prawdę dobre.
Plecionki są słyszalne na przelotkach i nie ma się co łudzić, że tego efektu nie będzie. W naszej ocenie kij sprawdza się optymalnie przy łowieniu techniką opadu. Charakter pracy oraz zestawienie ugięcia i mocy z dynamiką przypomina markowe kije produkowane przez producentó z USA. Kij zrobił na nas spore wrażenie, jeśli chodzi o ten element oceny.

Cena

Cena omawianego kija to wydatek w wysokości 390 zł. Biorąc pod uwagę kryterium wykonania oraz właściwości spinningu uważamy, że cena jest adekwatna do jakości. Full Moon Spin prezentuje się nieźle i nie odstępuje jakością od sprzętu innych producentów o zbliżonych właściwościach w podobnym przedziale cenowym. Pamiętajmy również, że za tę cenę otrzymujemy kij o uniwersalnym przeznaczeniu.

jmc full moon spin 255 05

Ogólne wrażenie

Ciekawa oferta w asortymencie nowego producenta. Kij jest starannie wykonany, cechują go dobrej jakości materiały. Praca wędki nie zawodzi, kij nie męczy podczas wielogodzinnego łowienia. Jego uniwersalne zastosowanie pozwoli wędkarzowi na wykorzystanie na wielu łowiskach, podczas połowów różnych gatunków ryb. A już niebawem przedstawimy wam recenzję kolejnego przedstawiciela produktów z serii Full Moon.

jmc full moon spin 255 024

{flashchart title=”Ocena końcowa/punktowanie” data=”Jakość i wykonanie,cena,przeznaczenie,w akcji,wrażenia,średnia ocena/9,7.9,8.7,8.5,8.5,8.5″ multibar_color=”1″}costs{/flashchart}

Zalety Wady          
– akcja,
– wykonanie,
– praca,
– przeznaczenie
– zbyt odważna kolorystyka malowania blanku

przypony podtest

Zobacz także...

na szczupaka
Wobler Harvester
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze

Recent Comments
  • Mario on Plecionka JMC 8XCJ: “Jak odczytywać te nowe oznaczenia grubości plecionka JMC Adventure np: pe 0,6 to jaka grubość czy np: Japońska plecionka JMC…lip 3, 07:47
  • Michał on Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Posiadam dwie sztuki te młynki to jakaś katastrofa łowiąc nad wodą muszę zwracać uwagę tylko na kołowrotki a nie cieszyć…lis 9, 05:53
  • Michał on Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Katastrofa bardzo żyłka wchodzi pod szpule co powoduje uszkodzenie żyłki kupno tych kołowrotków to moja największa porażka odradzam kupna tych…paź 15, 20:01
  • Fishing Test on Wobler szczupakowy – Adusta Jerk Spiker: “Jest to kolor HASUcze 24, 16:56
  • Atraha on Wobler szczupakowy – Adusta Jerk Spiker: “Co to jest za kolor na pierwszej fotografi w nagłówku?cze 16, 09:10
  • marek on Kołowrotek Harami FD 2510 Robinson: “Mam Harami FD 2510 Robinson kupiony specjalnie na okonie. Pierwszy wypad i dupa !!! Pod gumy ok ale już obrotówka…maj 20, 00:58
  • Łukasz FT on Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Kij na foto to Mikado M-ka 360mar 21, 13:06
  • Sim on Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Witam , z jakim kijem był testowany ten kołowrotek tzn. co to za wędka na fotkach. Pozdrawiammar 18, 05:14