Okres zimowy nie dla każdego wędkarza jest czasem abstynencji wędkarskiej. Duża grupa wytrwałych zapaleńców kontynuuje swoje zmagania z wędką, są nawet tacy, którzy dopiero zaczynają swój „sezon”. Późna jesień oraz zima to jednak specyficzne pory roku i aby w tym czasie komfortowo wędkować, należy się odpowiednio przygotować.
Charakterystyka i przeznaczenie
Testowane rękawice są produkcji firmy Behr. Stworzono je z myślą o wędkarzach łowiących ryby w trudnych warunkach pogodowych, szczególnie w mroźne, zimowe dni.
Testowany produkt
Jakość wykonania
Rękawice wykonane są z grubej pianki neoprenowej. Wierzchnia warstwa wyłożona jest neoprenem, spód rękawic wyłożony jest gumopodobnym materiałem, który ma umożliwić pewne trzymanie przedmiotów podczas złych warunków pogodowych. Wnętrze rękawic wyłożone jest miękkim polarem. Zastosowanie elastycznego spinacza na rzepy pozwala pewnie przytwierdzić rękawicę do ręki wędkarza. Na palcu wskazującym oraz kciuku zrobione są nacięcia, dzięki którym końce palców w rękawicy można wywinąć, aby w ten sposób mieć możliwość przeprowadzania czynności wymagających większej precyzji (dwa palce wędkarza są wówczas uwolnione do 2/3 długości).
Zapinka na rzep daje możliwość sporego zakresu regulacji. Górna warstwa uszyta jest z grubego neoprenu. Okrągłe rzepy umożliwiają „zawinięcie” końców palców
Wewnętrzna strona rekawic
Miękki, gumopodobny materiał o bardzo dobrych właściwościach trzymających
Widok nacięć na palcu wskazującym oraz kciuku
Neopren jest wodoszczelny, podobnie jak materiał na spodzie rękawicy, jednakże woda i tak przedostaje się przez nacięcia na palcach
Wolne palce umożliwiają przeprowadzenie czynności wymagających większej dokładności
Cena
Rękawice można nabyć za cenę od 40 do 50 zł za parę. Produkowane są w kilku wariantach wielkości oraz grubości neoprenu.
Ogólne wrażenie
ICEBEHR to dobre rozwiązanie dla kogoś, kto chce uchronić dłonie przed niewielkim mrozem. Rękawice nie chronią całkowicie od wilgoci, która dostaje się do środka przez nacięcia na palcach. Właściwości termoizolacyjne również nie są czymś nadzwyczajnym. Dłuższa chwila na mrozie i dłonie i tak przemarzną. Dwu sezonowe użytkowanie rękawic prowadzi do tego, że szwy się mechacą, nitki prują, a wytrzymałość rzepów drastycznie spada.
OCENA KOŃCOWA:
– jakość / wykonanie – 4
– cena – 6
– przeznaczenie – 6
– ogólne wrażenie -5
Średnia ocena – 5
Zalety:
– dobra przyczepność spodniej warstwy,
Wady:
– słaba jakość rzepów,
– słabe właściwości termoizolacyjne,
– trwałość szwów,