Rękawice dla wędkarzy – czy są potrzebne?

Rękawice dla wędkarzy… Czyli jak poradzić sobie z trudnymi warunkami chłodu i mrozu.
Spinningiści podczas jesiennych, zimowych i wczesnowiosennych wypraw bardzo często narzekają na marznące dłonie. Wydawałoby się, że nic prostszego jak kupić rękawice dla wędkarzy. Jak jednak się okazuje temat tylko pozornie wydaje się być prostym. Rękawiczki wędkarskie, które dostępne są w wielu sklepach również tych specjalistycznych „wędkarskich” to najzwyklejsze na świecie produkty, które nie niosą za sobą podstawowych cech, które ułatwiają wędkarzowi życie podczas wielogodzinnego łowienia.

Większość rękawic dla wędkarzy to produkty wykonane z grubego neoprenu, który z zasady posiada właściwości termiczne jednak jego zastosowanie w rękawicach wędkarskich budzi spore wątpliwości. W większości produkty wykonane z neoprenu są sztywne, obszywane grubymi nićmi, co w znaczącym stopniu wpływa na utratę możliwości ruchu całych dłoni w wyniku czego, dłonie marzną. Na rynku dostępne są też rękawice popartowe lub wełniane. Te z kolei ze swojej natury nie pozwalają na łatwa choćby wymianę przynęt nie mówiąc już o zmianie kotwic w woblerze.

rękawice wędkarskie zimowe

Rękawice dla wędkarzy - jakie posiadają cechy?

W ostatnich latach do Polski docierają jednak rękawice wędkarskie, które zostały przygotowane z myślą o wymagających wędkarzach. Często jest tak, że produkty tego typu projektowane i testowane są przez wędkarzy. Jeśli poświecimy nico czasu to uda nam się odnaleźć choćby w Internecie produkty, które posiadać powinny następujące cechy :

  • niewielka grubość materiału, z którego wykonano rękawice,
  • właściwości termiczne materiału
  • brak zbędnych obszyć i wzmocnień
  • antypoślizgowa wewnętrzna część dłoni
  • dłuższa część materiału chroniąca nadgarstki
  • dopasowanie części otulającej nadgarstek

Technologia oraz nowoczesne rozwiązania stają się, co raz tańsze i bez wątpienia niosą za sobą doskonałej jakości parametry użytkowe. Okazuje się, że czasem mniej znane marki, które specjalizują się w odzieży wędkarskiej oferują wymagającym wędkarzom produkty spełniające oczekiwania klientów, Jak się okazuje, że porządne rękawice wędkarskie nie muszą być bardzo drogie. Dobrej jakości produkty możemy kupić za mniej niż 100zł

rękawice zimowe

Podziel się nowościami ze świata wędkarskiego!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Zobacz także

na szczupaka
Plecionki JMC
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze