Czapka Graff FLEX

tlo_non

Czapka Graff FLEXZimową porą, głowa wędkarza wymaga szczególnego traktowania. Przebywanie nad wodą bez nakrycia głowy, gdy temperatura powietrza jest bliska zeru (lub niższa) jest uciążliwe i może grozić przykrymi konsekwencjami zdrowotnymi. Aby tego uniknąć lub w jakiś sposób zminimalizować, należy mieć dobre i sprawdzone okrycie głowy.

Charakterystyka
Graff stworzył produkt przeznaczony dla myśliwych, choć z powodzeniem może być również stosowany przez wędkarzy. Jest to czapka przeznaczona na chłodne, jesienno – zimowe dni, przeznaczna dla tych, którzy nie boją się niesprzyjających warunków atmosferycznych.


Wykonanie
Testowana czapka, podobnie  jak wszystkie produkty GRAFF’a, wykonana jest solidnie, z zastosowaniem mocnych materiałów. Posiada funkcjonalne i bardzo ciepłe nauszniki. Wnętrze czapki wyłożone jest miękkim polarem. Górna warstwa wykonana jest z nowoczesnego materiału – FLEX’u, tkaniny dwuwarstwowej, której wierzchnia warstwa jest miękką, bezszelestną gumą. Spodnia warstwa wykonana jest z elastycznej dzianiny. Przy takiej kombinacji powstaje materiał wodoodporny, potrafiący odprowadzać na zewnątrz pot (właściwości paroprzepuszczalne).

Jak zwykle GRAFF zamieszcza próbkę zastosowanego materiału


Wnętrze wyłożone miekkim polarem


Widok czapki z tyłu po upuszczeniu nauszników

Użytkowanie
Pierwsza zasadnicza rzecz – dobór odpowiedniej wielkości czapki ma bardzo istotne znaczenie. Za duży rozmiar czapki będzie więcej szkodził, niż pomagał, tak samo za mały.
Funkcjonalność omawianego produktu ma dwie cechy – pierwsza to zastosowanie podczas trudnych warunków atmosferycznych (możliwość rozwinięcia ciepłych nauszników, z przedłużeniem od strony szyi) oraz utwierdzenie czapki pod brodą za pomocą regulowanego ściągacza. Kolejna cecha to tzw. „bejsbolówka” – czyli możliwość spięcia nauszników na górze czapki (przy pomocy plastikowego ściągacza), z jednoczesnym zawinięciem tylnej części ochronnej. Przydatne podczas cieplejszych dni.

Spinane nauszniki za pomocą ściągacza


Flex – mocny materiał, odporny na uszkodzenia mechaniczne


Mocny i trwały daszek


Cena
Produkt można zakupić za cenę od 60zł do 80 zł. Zastanawia fakt, że nie jest dostępny na stronie producenta.

Przeznaczenie
Czapka dla wszystkich tych, którym nie straszne są niesprzyjające warunki pogodowe. Przydaje się w jesienne, deszczowe dni oraz podczas zimowych mrozów. Jej właściwości cieplne sprawdzają się. Materiał Flex jest bardzo trwały i odporny na zniszczenie (gałęzie drzew nie są w stanie go uszodzić). Do tego erfekcyjnie chroni przez deszczem i wiatrem obdarowując wędkarza prawdziwym komfortem.

Obowiązkowe logo firmy


OCENA KOŃCOWA – punktowanie
– jakość / wykonanie – 8
– cena – 7
– przeznaczenie – 7
– ogólne wrażenie  – 7,5

Średnia ocena:  7,5

Robinson PromocjaLipiec 2019
Plecionki JMC
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze