Torba wędkarska Caperlan

tlo_non

Torba wędkarska CaperlanAkcesoria wędkarskie są bardzo ważną rzeczą wyposażenia każdego wędkarza. Pozwalają one nie tylko ułatwić wędkowanie ale także transportować nam cały wędkarki arsenał. Do przenoszenia wędkarskich rzeczy służą nam wszelkiego rodzaju plecaki i torby. Tym razem przyjrzymy się torbie wędkarskiej wraz z zestawem pudełek, która będzie idealna na spinningowe wypady nad wodę.

 

Charakterystyka ogólna

Torba wędkarska to kolejny produkt z oferty firmy Caperlan której produkty można nabyć w polskich sklepach sieci Decathlon. Model torby który testowaliśmy, jest wyposażony w 4 pudełka służące do przechowywania przynęt jak i drobnych akcesoriów wędkarskich. Jest to jedna z wielu opcji dostępnych w ofercie Caperlana – znajdziemy tam również torby w wersji która pomieści aż 7 pudełek. Na pewno każdy wędkarz wybierze interesujący go model torby pod swoje własne preferencje.

01

02

03

Jakość i wykonanie

Torba wędkarska Caperlan wykonana jest starannie. Jest to model stosunkowo mały, lecz bez problemu zmieściły się w nim 4 średnie pudełka wędkarskie. Należy zaznaczyć, że 4 pudełka należy układać jedno na drugim aby zmieściły się w torbie co w takim ułożeniu utrudnia nam wyciąganie przynęt w pudełku które znajdzie się na dnie torby. Jest to wada. Natomiast jeżeli włożymy do torby 3 pudełka to bez problemu zmieszczą się one ułożone w poprzek i nie będzie problemów z dostępem do przynęt znajdujących się w pudełkach.  Jakość materiału którym jest pokryta torba jest dobrej jakości. Sploty są gęste i sprawiają wrażenie bardzo mocnego i odpornego materiału. Materiał którym obszyta jest torba jest dwubarwny z naniesionym z przodu logo firmy Caperlan. Torba posiada jedną otwieraną komorę z góry, gdzie umieszczone są pudełka, oraz jedną małą z przodu, służącą do przechowywania drobnych akcesoriów wędkarskich. Torba wyścielona jest od wewnątrz charakterystycznym materiałem. Napiszemy o nim w dalszej części testu. Omawiana torba z założenia przeznaczona jest do noszenia na ramieniu. Pasek posiada prostą regulację. Na pasku znajduje się także nakładka która powoduje, że nie uwiera on wędkarza. Pudełka które znajdziemy w zestawie są dobrej jakości. Posiadają one dzielone przegrody tak więc można je dostosować do własnych potrzeb i upodobań. Każde pudełko zamykane jest na dwa zatrzaski. Trzymają pewnie swoją zawartość.

04

05

Cena

Torba wędkarska Caperlan wraz z 4 pudełkami kosztuje 49 zł. Naszym zdaniem cena jest bardzo atrakcyjna. Za niewielką cenę otrzymujemy dobrej jakości torbę i 4 pudełka na przynęty i akcesoria wędkarskie.

06

07

Przeznaczenie

Przeznaczeniem małej torby wraz z pudełkami będą oczywiście wyprawy wędkarskie na które nie zamierzamy zabierać całego sprzętu, a jedynie to, co nam niezbędne. Mowa oczywiście o zestawach przynęt. Małe gabaryty powodują że wędkowanie nie staje się uciążliwe i nie musimy na plecach dźwigać ciężkich pudeł z potężną zawartością. Mimo tego, te średniej wielkości pudełka pomieszczą całkiem sporo. Zmieścimy w nich masę obrotówek, woblerów a także gum. Po wyjęciu pudełek bez problemu do torby zmieścimy np. średniej wielkości aparat fotograficzny.

08

09

W akcji

Torba przydała nam się bardzo podczas zimowo-wiosennego wypadu na okonie oraz jazie. Przynęty które były nam niezbędne bez problemu zmieściły się do 4 pudełek. Do komory z przodu torby zmieści się żyłka czy plecionka, a także szczypce wędkarskie i rozwieracz.
Materiał którym wyłożona jest główna komorna torby został wykonany w taki sposób, aby był łatwi w czyszczeniu. W dotyku jest miękki, gumowany i co najważniejsze – wodoodporny. Wodoodporna nie jest przednia komora. Zawartości głównej komory nie zamoczy nam żaden deszcz czy śnieg. Zamki którymi zamykamy komory są również solidnie wykonane. Przestrzgamy jednak przed wrzucaniem przynęt bezpośrednio do torby. Może to uszkodzić wodoodporną membranę choćby poprzez zwykłe przekłócie hakiem przynęty, gdyż wytrzymałość wewnętrznego materiału nie jest aż tak solidna. 
Torba po założeniu na ramię nie powoduje dyskomfortu. Wędkarz może bez problemu łowić, torba nie krępuje ruchów. Nie uwiera, nie przeszkadza wędkarzowi. Wyciąganie i wkładanie pudełek jest bezproblemowe. Regulacja długości paska również nie nastręcza problemów – jest intuicyjna i zajmuje dosłownie chwilę. Pokrowiec na pasku spełnia swoje zadanie w 100% i wędkarz nie odczuwa ucisku po kilku godzinach łowienia i przemierzania kilometrów rzek z torbą przerzuconą przez ramię.

010

011

012

013

Ogólne wrażenie

Kolejna ciekawa propozycja od Caperlana. Mała lecz pojemna torba wędkarska na ramię wraz z czterema pudełkami z pewnością znajdzie zwolenników. Jakość wykonania, użyte materiały, wodoodporność głównej komory powodują, że jest to bez wątpienia produkt wart polecenia. Spinningiści oraz wędkarze preferujący inne metody łowienia bez wątpienia znajdą też wiele innych zastosowań dla testowanego produktu. Za atrakcyjną cenę zakupu przyznajemy nagrodę redakcji.

014

{fusionchart id=”165″ Torba wędkarska Caperlan}

Zalety Wady          

– jakość wykonania,
– bardzo atrakcyjna cena zakupu,
– komora główna pokryta wodoodpornym materiałem,

– brak wodoodpornego materiału w przedniej komorze
na szczupaka
Wobler Harvester
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze

Recent Comments
  • Mario w Plecionka JMC 8XCJ: “Jak odczytywać te nowe oznaczenia grubości plecionka JMC Adventure np: pe 0,6 to jaka grubość czy np: Japońska plecionka JMC…lip 3, 07:47
  • Michał w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Posiadam dwie sztuki te młynki to jakaś katastrofa łowiąc nad wodą muszę zwracać uwagę tylko na kołowrotki a nie cieszyć…lis 9, 05:53
  • Michał w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Katastrofa bardzo żyłka wchodzi pod szpule co powoduje uszkodzenie żyłki kupno tych kołowrotków to moja największa porażka odradzam kupna tych…paź 15, 20:01
  • Fishing Test w Wobler szczupakowy – Adusta Jerk Spiker: “Jest to kolor HASUcze 24, 16:56
  • Atraha w Wobler szczupakowy – Adusta Jerk Spiker: “Co to jest za kolor na pierwszej fotografi w nagłówku?cze 16, 09:10
  • marek w Kołowrotek Harami FD 2510 Robinson: “Mam Harami FD 2510 Robinson kupiony specjalnie na okonie. Pierwszy wypad i dupa !!! Pod gumy ok ale już obrotówka…maj 20, 00:58
  • Łukasz FT w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Kij na foto to Mikado M-ka 360mar 21, 13:06
  • Sim w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Witam , z jakim kijem był testowany ten kołowrotek tzn. co to za wędka na fotkach. Pozdrawiammar 18, 05:14