Spodniubuty oddychające Caperlan WDS-5

tlo_non

Za oknem pogoda zmienna – raz upał po 36 stopni, a zaraz deszcz i 15 stopni, a łowić trzeba. Mamy kalendarzowe lato, śmiało można brodzić bez dodatkowego sprzętu. Są tacy wędkarze, którzy jednak wolą przemieszczać się rzeką w woderach lub spodniobutach. Specjalnie dla nich nasz nowy test spodniobutów oddychających WDS-5 Caperlan – zapraszamy do lektury.

Charakterystyka ogólna

Generalnie na pierwszy rzut oka spodniobuty oddychające WDS-5 Caperlan niczym szczególnym nie wyróżniają się od innych produktów tego typu. To, na co zwróciliśmy od razu uwagę, to waga spodniobutów. Ważą one 2,9 kg, co jest bardzo dobrym wynikiem. Podobne produkty często osiągają wynik w okolicach 3,5 kg. Ten parametr jest ważny dla tych, którzy muszą przejść kilka kilometrów zanim dotrą na łowisko. Producent sprzedaje je w komplecie z kompaktowym futerałem, który jest bardzo pomocny w przechowywaniu sprzętu i utrzymywaniu go w czystości. Z ciekawostek można dodać, że po otworzeniu i wyjęciu spodniobutów z pokrowca otrzymujemy dywanik, na którym możemy stanąć i bez problemu założyć spodniobuty na siebie nie martwiąc się o to, gdzie postawić stopę aby jej nie pobrudzić.

Jakość i wykonanie

Spodniobuty oddychające WDS-5 Caperlan w dolnej części zostały wykonane z tworzywa PVC, który dla tego typu produktów jest świetnym rozwiązaniem. Jest to całkiem wytrzymały materiał, który z powodzeniem wytrzyma kilka lat użytkowania. W górnej części został zastosowany oddychający trójwarstwowy materiał, którego zadaniem jest odprowadzanie wilgoci na zewnątrz. Naszym zdaniem użyte materiały dają gwarancję niezawodności i spokoju podczas wypraw wędkarskich. Przyglądając się dokładnie konstrukcji spodni, zwraca się uwagę na wzmocnienia w newralgicznych miejscach. Chodzi o kolana, w tym właśnie miejscu spodniobuty najbardziej narażone są na przetarcia, dlatego producent zastosował dodatkową tu warstwę materiału.

Przeznaczenie

Spodniobuty WDS-5 Caperlan sprawdzą się wszędzie tam, gdzie łowienie ryb wymaga wejścia do wody, czyli strefy przybrzeżnej jezior, płytkie zatoczki czy dalej duże i małe rzeki. Ważne jednak, aby fantazja Was nie poniosła. Przy korzystaniu ze spodniobutów oddychających mamy ogromne możliwości, ale wyobraźnia i głowa cały czas musi pracować. W dużej nizinnej rzece bardzo łatwo o nieszczęście. Jeden krok więcej i ląduje się pod wodą. W tym miejscu apel o rozwagę.

Spodniobuty oddychające idealne na lato

Cena

Testowany produkt sprzedawany jest za pośrednictwem sieci sklepów Decathlon. Istnieje możliwość zakupu w sklepach stacjonarnych oraz przez internet. Miejsce zakupu nie ma wpływu na cenę, gdyż jest on stałą w całej Polsce. Spodniobuty oddychające Caperlana kosztują w obecnej chwili 249.99 zł. Porównując produkty wykonane na podobnym poziomie, cena WDS-5 jest bardzo dobra i zdecydowanie niższa, niż firm specjalizujących się w tego typu produktach.

W AKCJI

Zaczniemy od tego, że testowane spodniobuty nam nie przeciekły. Jest to ważne zdanie, ponieważ zdarzyło nam się już sprawdzać podobne produkty, i po pierwszym założeniu od razu dostawała się do środka woda. Tutaj producent o to zadbał, zastosował specjalne uszczelniane szwy, które mocno trzymają.
Biorąc pod uwagę wygodę użytkowania nie mamy żadnych zastrzeżeń. Regulowane szelki umożliwiają dopasowanie praktycznie do każdej sylwetki. W przypadku spodniobutów oddychających Caperlan najważniejszy będzie wzrost i wielkość buta. Oczywiście przy wyborze odpowiedniego rozmiaru patrzymy w pierwszej kolejności na but.
Wyżej wspomnieliśmy o tym, że zastosowano oddychający materiał w górnej części spodniobutów. Tak jest, ale nie ma co się łudzić, w upalne dni nie ma mowy o komforcie łowienia, szczególnie gdy wyjdziemy z wody i w pełnym słońcu będziemy podążali na nowe miejsce. Wspominamy o tym, ale na pewno nie rozpatrujemy tego jako minus testowanego produktu, tylko jako fakt, którego nie ma szans na przeskoczenie. Nie ma takiego produktu, który w takich warunkach zachowałby się inaczej. W przypadku testowanego produktu użyto takiego materiału tam gdzie było można, i bardzo dobrze. Dzięki temu zawsze jakaś część wilgoci zostanie odprowadzona na zewnątrz.
Należy wspomnieć jeszcze o kieszonkach, których jest dwie. Jedna umieszczona wewnątrz, druga na zewnątrz spodniobutów. Obie wyposażone są w suwaki ograniczające dostawanie się wody do środka. Ze względu na umiejscowienie kieszeni, wewnętrzną polecamy na dokumenty i ewentualnie telefon, zewnętrzną na pudełko z przynętami.

Wygoda na pierwszym miejscu

Biorąc pod uwagę wygodę użytkowania nie mamy żadnych zastrzeżeń. Regulowane szelki umożliwiają dopasowanie praktycznie do każdej sylwetki.

Podsumowanie

Ciekawy produkt za całkiem normalne pieniądze. Spodniobuty są dobrze wykonane, dające komfort podczas wielogodzinnego łowienia. Na duży plus zasługuje fakt obsługi gwarancyjnej klienta przez sieć sprzedaży. Uszkodzony towar wymieniany jest praktycznie od razu, i jeśli uszkodzenie nie wynikło z naszej winy, nikt z nami nie będzie dyskutował. W sytuacji uszkodzenia spodniobutów, np. rozerwania z naszej winy, istnieje możliwość dokupienia zestawu naprawczego.

Zalety

 • waga
 • oddychalność
 • cena
 • obsługa gwarancyjna

Wady

BRAK

0
Przeznaczenie
0
Jakość i wykonanie
0
Cena
0
W akcji
0
Wrażenia
0
Ocena ogólna

UDOSTĘPNIJ TEST!

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on skype
Skype

1 Reply to “Spodniubuty oddychające Caperlan WDS-5”

 1. Naprawdę przydatny test! Właśnie jestem na etapie wyboru spodniobutów i ta recenzja mnie przekonuje, że Caperlan nie będzie złym wyborem. Dziękuję!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

na szczupaka
Wobler Harvester
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze

Recent Comments
 • Mario w Plecionka JMC 8XCJ: “Jak odczytywać te nowe oznaczenia grubości plecionka JMC Adventure np: pe 0,6 to jaka grubość czy np: Japońska plecionka JMC…lip 3, 07:47
 • Michał w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Posiadam dwie sztuki te młynki to jakaś katastrofa łowiąc nad wodą muszę zwracać uwagę tylko na kołowrotki a nie cieszyć…lis 9, 05:53
 • Michał w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Katastrofa bardzo żyłka wchodzi pod szpule co powoduje uszkodzenie żyłki kupno tych kołowrotków to moja największa porażka odradzam kupna tych…paź 15, 20:01
 • Fishing Test w Wobler szczupakowy – Adusta Jerk Spiker: “Jest to kolor HASUcze 24, 16:56
 • Atraha w Wobler szczupakowy – Adusta Jerk Spiker: “Co to jest za kolor na pierwszej fotografi w nagłówku?cze 16, 09:10
 • marek w Kołowrotek Harami FD 2510 Robinson: “Mam Harami FD 2510 Robinson kupiony specjalnie na okonie. Pierwszy wypad i dupa !!! Pod gumy ok ale już obrotówka…maj 20, 00:58
 • Łukasz FT w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Kij na foto to Mikado M-ka 360mar 21, 13:06
 • Sim w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Witam , z jakim kijem był testowany ten kołowrotek tzn. co to za wędka na fotkach. Pozdrawiammar 18, 05:14