Dobrej jakości żyłka spinningowa to towar widmo. Co jakiś czas słyszymy gdzieś o nowości, która podbija serca wędkarzy, jednak z czasem jej magia gaśnie. Wielu wędkarzy, którzy chętnie stosują cienkie żyłki szukają przeróżnych produktów, nie zwracając do końca uwagi na ich cenę. Najważniejsza jest jakość cieniutkiej żyłki! Przed Wami żyłka Nano Core od Robinsona
Charakterystyka ogólna
Żyłka Nano Core to produkt, który powstał celowo z myślą o wymagających spinningistach. Wśród nas jest duża grupa wędkarzy posługujących się żyłkami. Ten element wyposażenia jest nieodzowny w ekwipunku pstrągarzy, fanów kleni czy okoni. Robinson ma w swojej ofercie linki, które już dziś zdobyły spore grono zwolenników. Z wielkim zaciekawieniem podeszliśmy do testowania nowego dla nas produktu, czyli Nano Core Spin.
Jakość wykonania
Produkt jest klasycznie zapakowany w przeźroczysty blister, który standardowo został uatrakcyjniony opisami technicznymi oraz treściami dotyczącymi zastosowania i właściwego wykorzystania. Sama linka wzorowo nawinięta na szpulę mieszcząca 150 metrów. Żyłka jest półprzeźroczysta, lekko zielonkawa. Kolor wydaje się być idealny do zastosowania w większości łowisk w kraju, zarówno tych z czystą, jak i mętna wodą. Podczas testów, jeszcze przed nawinięciem na szpulę kołowrotka, stwierdziliśmy, że linka jest gładka, pozbawiona pamięci do kształtów oraz mocna wiązana nawet na kilka różnych sposobów.
Przeznaczenie
Cienkie rozmiarów żyłki doskonale nadają się do połowu okoni, kleni czy jazie. Zastosowane wespół z drobnymi przynętami i delikatnym kijem sprawdzają się bardzo solidnie. Modele w przedziale 0,20-0,25 mm to dobry pomysł na pstrągi, bolenie czy brzany. Dzięki małej rozciągliwości Nano Core śmiało możemy zastosować jako uniwersalną żyłkę na wiele gatunków ryb łowionych metodą spinningową.
W akcji
Początkowo testowana żyłkę nawinęliśmy na zestaw, który miał służyć nam do połowu kleni i jazi w niewielkich i bardzo trudnych technicznie rzeczkach. Wiosenne testy dla żyłki wypadły bardzo pozytywnie. Linka była mocna przez długi czas i trzymała parametry podczas bojów w trudnych warunkach. To, co zwróciło naszą uwagę, to gładkość linki nawet po kilku tygodniach wędkowania. Fajną sprawą jest wiotkość i gładkość Nano Core. Dawało nam to wiele satysfakcji podczas rzucania nawet lekkimi przynętami. Następnie przyszedł czas na testy w Wiśle, czyli w miejscu gdzie pod brudną wodą zmagaliśmy się z wieloma twardymi zaczepami, mocno uszkadzającymi nawet najlepsze plecionki. Tutaj woda i betonowe płyty szybko zadziałały na niekorzyść testowanej żyłki.
Cena
Szpulka żyłki kosztuje około 20 złotych. W naszej opinii, zestawiając jakość produkty z kosztami zakupu, wynik wygląda atrakcyjnie.
Ogólne wrażenie
Dobra i mocna żyłka. W cienkich rozmiarówkach trzyma moc i jest stosunkowo trwała. Fajny pomysł na pstrągi, klenie czy jazie.
OCENA KOŃCOWA – punktowanie:
{flashchart title=”Ocena końcowa/punktowanie” data=”Jakość i wykonanie,cena,przeznaczenie,w akcji,wrażenia,średnia ocena/8,7,8,7,7,7.4″ multibar_color=”1″}costs{/flashchart}
ZALETY | WADY |
– wiotka, elastyczna, nierozciągliwa – mocna na wielu węzłach |
– brak |