3D LB Reaction Crayfish – Raki Savage Gear

tlo_non

3D LB Reaction Crayfish – Raki Savage GearImitacje wielu podwodnych stworzeń coraz częściej goszczą w wędkarskich pudełkach spinningistów w naszym kraju. Za oceanem przeróżne robaki, jaszczurki, ośmiorniczki i oczywiście raczki, popularne są już od wielu lat. Firma Savage Gear w zeszłym roku zaproponowała swoim klientom raka o nazwie 3D Crayfish. Jednak na sezon 2015 rozbudowała raczą ofertę, i oddała nam swój nowy produkt czyli 3D LB Reaction Crayfish.

 

Charakterystyka ogólna

Naśladowanie naturalnego pokarmu w wydaniu firmy Savage Gear w wielu przypadkach sięgnęło niemal ideału. Imitacje uklejek i płotek, zarówno przynęt twardych jak i miękkich, stoi na najwyższym poziomie. Kiedy weźmiemy do ręki Reaction Crayfish zastanowimy się pewnie nad tym, jak daleko poszła technologia w wędkarstwie i jak bardzo producenci ułatwiają nam zadanie. Reaction Crayfish to „prawie” żywy rak – zobaczymy jak sprawdzi się pod wodą.

IMG 9325

Jakość i wykonanie

Raczki zapakowane są po cztery sztuki w twardy, plastikowy blister. Dostępne są w jednym rozmiarze, czyli 10 cm, i 4 kolorach. Jakość? Najwyższa półka jeśli chodzi o detale i sposób wykonania. Nie ma absolutnie nic, co moglibyśmy zarzucić ani dodać. Wzorzec do naśladowania.

IMG 9326

IMG 9327

IMG 9374

IMG 9380

IMG 9332

Przeznaczenie

Rak jest pokarmem sezonowym zjadanym przez niemal wszystkie gatunki ryb. Niewielu wędkarzy wie, że wilinka,, czyli czas kiedy raki zmieniają swój pancerz, w naszych warunkach występuje najczęściej dwa razy do roku. Te wyjątkowe dla okoni, sandaczy, kleni, brzan, szczupaków chwile mają miejsce zwykle w środku wakacji oraz późna jesienią. W rzeczonym okresie ryby wyjątkowo chętnie zjadają raki zarówno mniejsze jak i bardzo duże.
Dzięki choćby tej prawidłowości raczek może okazać się dla spinningisty wyjątkowo skuteczną przynęta na wszystkie drapieżne ryby zamieszkujące zbiorniki, w których przyjdzie nam łowić.

IMG 9330

IMG 9333

Cena

Jedno opakowanie dziesięciocentymetrowych przynęt kosztuje około 20 zł. W naszej ocenie, biorąc pod uwagę cechy przynęty – produkt wart zakupu.

IMG 9371

Praca
Raczek zbudowany jest w ten sposób, że podczas nawet najdelikatniejszego ruchu jego duże szczypce zaczynają pracować. Właściwości konstrukcji sprawiają też, że przednie odnóża ustawiają się ku górze naśladując raka, który broni się przed prześladowcą. Wielki plus dla producenta za tak wnikliwe podejście do tematu wykonania przynęty. Raczki Reaction Crayfish możemy zbroić na różne sposoby: klasyczne główki, haki offsetowe czy tak jak robiliśmy to my, specjalnie przeznaczone do raków główki stand-up. Wyjątkową pracę uzyskamy właśnie na wspomnianych główkach. Raczki po opadnięciu do dna pięknie stawiają się do pozycji około 45stopni, możemy wówczas nimi perfekcyjnie grać i drażnić ciekawskie okonie.

IMG 9334

IMG 9372

3D LB Reaction Crayfish – Raki Savage Gear

IMG 9378

IMG 9379

IMG 9381

IMG 9385

IMG 9388

Ogólne wrażenie

Doskonale wykonana przynęta. Świetna praca. Przystępna cena. Trzeba koniecznie przygotować to pod wrześniowe okonie.

IMG 9389

IMG 9383

OCENA KOŃCOWA – punktowanie:

{flashchart title=”Ocena końcowa/punktowanie” data=”Jakość i wykonanie,cena,przeznaczenie,w akcji,wrażenia,średnia ocena/10,8,10,10,10,9.6″ multibar_color=”1″}costs{/flashchart}

ZALETY WADY
– Jakość wykonania
– Praca
– Przeznaczenie
– Brak

Zobacz także...

na szczupaka
Wobler Harvester
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze

Recent Comments