Wędka Savage Gear Parabellum CCS 2.46m 3-14g

tlo_non

Seria Parabellum była już przez nas testowana kilka razy. Do tej pory mieliśmy okazję sprawdzać poprzednie odsłony jak się okazuje popularnej w Polsce serii wędek firmy Savage Gear. Tym razem przyszła kolej na trzecią już serię wędek Parabellum. Mieliśmy okazję bardzo dokładnie przyjrzeć się dwóm reprezentantom tej grupy. Jako pierwsza na łamach Fishing Test wędka Savage Gear Parabellum CCS 2.46m 3-14g.

Wędka Savage Gear Parabellum CCS 2.46m 3-14g

Charakterystyka ogólna

Parabellum to oczko w głowie duńskiej firmy. Od samego początku producent bardzo dbał o swoje produkty w tej linii z wyjątkową starannością. Co jakiś czas seria Parabellum przechodziła spore odświeżenie i aby nadążyć za ciągłe zwiększającymi się oczekiwaniami klienta, wędki przechodziły wiele zmian. Parabellum to seria ze średniej półki cenowej i zapewne przez ten fakt bardzo popularna w Polsce. Mimo swojej niewygórowanej ceny, kije zawsze były porządnie wykonane oraz uzbrojone w dobrej jakości komponenty. Podobnie sprawa wygląda tym razem. Odnosimy nawet wrażenie, że wędki na rok 2019 wyglądają zdecydowanie ciekawiej, niż ich poprzednicy.

Jakość i wykonanie

Wędka Savage Gear Parabellum CCS 2.46m 3-14g to bez wątpienia reprezentant całej serii. Kij jest bardzo starannie wykonany, producent zadbał o najdrobniejsze szczegóły wykończenia. Elementy dekoracyjne, uchwyt kołowrotka, omotki, lakier i na samym końcu zdobienie kija firmowymi znakami tworzy efekt produktu znacznie droższego, niż jego faktyczna cena rynkowa. Wędka została zbudowana na blankach z włókien Toray Carbon. Zastosowane przelotki to SiN Coil Control. Kołowrotek zamocujemy dzięki uchwytowi Alien Lock Down R/S. Rękojeść wędziska zdobi korek w klasie AAA z drobnymi wykończeniami z piany TPE bez pamięci kształtu. Wędka oczywiście zapakowana jest w praktyczny pokrowiec. Kij prezentuje się bardzo solidnie. Wstępne oględziny „na sucho” nie budzą jakichkolwiek zastrzeżeń.

Przeznaczenie

Tutaj bardzo ciekawa sprawa dla testowanej przez nas wędki. Model, którym przyszło nam łowić przez ponad pół roku, okazuje się wędką o typowo uniwersalnym, lekkim zastosowaniu. Jesteśmy przekonani, że wielu wędkarzy wybierze go do łowienia niewielkimi gumami, obrotówkami czy woblerami. W naszej opinii właśnie do takich przynęt i zastosowań został stworzony. Idąc tym tokiem rozumowania, wędka Savage Gear Parabellum CCS 2.46m 3-14g będzie kijem idealnie pasującym na pstrąga, klenia, jazia czy bolenia łowionego mniejszymi przynętami. Świetnie sprawdzi się jako uniwersalny kij okoniowy.
Celowo sprawdziliśmy kij z nieco większymi niż podaje producent przynętami, łowiliśmy nim całkiem spore szczupaki i okonie. Próbowaliśmy wykorzystać w dużym nurcie rzeki w poszukiwaniu sandacza, ale tylko po to, aby sprawdzić potencjał naszej testowej wędki. Wniosek jest jeden – nasze testy dowiodły tego, że kijek „kończy się” na główce około 10 g plus 3” gumie. Woblery z dużym sterem też potrafią dla wędki stanowić spore wyzwanie. Oczywiście wspomniane „trudne zadania” Parabellum zniesie, jednak znacznie traci na swoich właściwościach.

Wędka Savage Gear Parabellum CCS 2.46m 3-14g to uniwersalny kij

Cena

Wędka dostępna jest w wielu sklepach w całym kraju. Jej cena oscyluje od 300 zł do nieco ponad 400 zł. Zastanawia nieco aż taka różnica w cenie, co wielu klientów zapewne potraktuje z duża ostrożnością… Przyjmując jednak średnio 350 zł za nowy kij, bezsprzecznie oceniamy bilans ceny i jakości bardzo korzystnie.

W AKCJI

Co ciekawe, Wędka Savage Gear Parabellum CCS 2.46m 3-14g to nie jest typowy kij o akcji szczytowej z popularną dziś x-fastową dynamiką. Nie. Nasz model to typowy uniwersał o dość spolegliwej części szczytowej i mocnym dolniku. Blank wędki jest szybki, ale z tendencją do głębokiej, półśrodkowej akcji. Pokusilibyśmy się o powiedzenie, korzystając z nomenklatury amerykańskiej, że jest to typowy Fast przechodzący w Mod-Fast.
Tego typu charakter wędki kolejny raz wskazuje na bardzo staranne przemyślenie tematu przez duńskiego producenta. Tego typu wędki pozwalają na bardzo szerokie zastosowanie, i pozycjonowanie wędki w średniej klasie produktów SG wymagało przedstawienia wędki o takiej właśnie charakterystyce.

Nasz testowy model przeszedł ciężkie zadania podczas łowienia okoni z wykorzystaniem cykad, kogutów i oczywiście wszelkiej maści gumek. Bardzo ciekawie sprawdza się w metodzie drop shot. Jego kolejnym wyzwaniem były pstrągi łowione woblerami oraz wahadłówkami, oraz na sam koniec klenie w dużym nurcie Wisły i Odry. Tak jak wspomnieliśmy, wędka jest bardzo precyzyjnie opisana i zbliżanie się z przynętami w jej górnym ciężarze wyrzutu powoli gasi potencjał kija.

Przemyślana konstrukcja

Tego typu charakter wędki kolejny raz wskazuje na bardzo staranne przemyślenie tematu przez duńskiego producenta. Tego typu wędki pozwalają na bardzo szerokie zastosowanie, i pozycjonowanie wędki w średniej klasie produktów SG wymagało przedstawienia wędki o takiej właśnie charakterystyce.

Podsumowanie

Prawdopodobnie najbardziej udana seria Parabellum. Bardzo uniwersalny kij w przystępnej cenie. Staranne wykonanie idzie w parze z dobrej jakości produktem o bardzo uniwersalnym zastosowaniu.

Zalety

  • jakość i wykonanie
  • dobrej jakości komponenty
  • uniwersalność i przeznaczenie

Wady

  • różnice w cenie produktów na rynku
0
Jakość i wykonanie
0
Przeznaczenie
0
Cena
0
W akcji
0
Wrażenia
0
Ocena ogólna

UDOSTĘPNIJ TEST!

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on skype
Skype

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

na szczupaka
Wobler Harvester
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze

Recent Comments