Mikado Black Draft UL Spin 2,40m

tlo_non

Mikado Black Draft UL Spin 2,40mPowszechnie wiadomo, że najlepszymi wędziskami do połowu okoni są wklejanki, szczególnie jeśli łowimy na tzw. paproszki. Na rynku wędkarskim wszystkie niemal firmy mają w swojej ofercie tego typu wędki. Jednym z takich kijów jest Mikado Black Draft UL Spin.

Charakterystyka ogólna
Prezentowana wklejanka okoniowa, przeznaczona jest głównie do połowu na paprochy. Bardzo szybka akcja i mocna budowa blanku, pozwala łowić także niewielkimi obrotówkami i woblerkami. Twardy dolnik i czuła, elastyczna szczytówka, bardzo dobrze przekazuje nawet najdelikatniejsze brania. Blank jest niezwykle szybki i umożliwia dalekie rzuty, przez co możemy wykonać błyskawiczne zacięcie, nawet ze sporej odległości.

Parametry wędziska:

• długość: 2,40m,
• długość transportowa: 125cm,
• waga: 151g,
• ilość elementów: 2,
• ciężar wyrzutu: do 13g.

Jakość wykonania
Wędka zbudowana jest z grafitu IM9, zawiera przelotki SIC oraz nieczęsto spotykany, bardzo wygodny, uchwyt kołowrotka. Wędzisko ze względu na wysokiej jakości komponenty, waży niewiele ponad 151g. Przelotki osadzone są na pojedynczej stopce, przez co zmniejszają ciężar wędziska i powodują szybszą akcję. Ilość przelotek – 7. Testowany egzemplarz posiada bardzo starannie wykończoną rękojeść. Korek jest trwały i wielosezonowe użytkowanie nie wskazało jego wad. Zakończenie wykonane z metalowego klipsu eliminuje ewentualne ścieranie korka przy kontakcie z nadbrzeżnymi kamieniami. Warto wspomnieć, że rękojeść wykończona jest dwoma rodzajami korka, co widać na poniższych fotografiach. Ogólnie ujmując – ciężko znaleźć w kiju jakiekolwiek niedociągnięcia. No, może gdyby na niektórych przelotkach było troszkę mniej lakieru, wędzisko byłoby jeszcze szybsze.
Część blanku pokryta jest efektownym przeplotem złotej nici, co podnosi jeszcze bardziej estetykę wykonania. Producent nie zapomniał o uchwycie do podczepiania przynęt. Omotki również wzbogaca przeplot złotej nici. Te wszystkie elementy wpływają na atrakcyjność kija i sprawiają wrażenie, że wędzisko może sporo kosztować.

Elegancki i bardzo ergonomiczny uchyt kołowrotka


Ozdobna przeplatanka wykonana ze złotej nici oraz widok rękojeści wykonanej z dwóch rodzajów korka


Estetyczne wykończenie omotek


Przelotka szczytowa


Jeden z mankamentów kija to zbyt duża ilość lakieru na przelotkach


Widoczny nadmiar lakieru


Cena
Cena prezentowanej wklejanki oscyluje w granicach 120 – 130 zł. Nie jest to spory wydatek, choć trzeba jednak zaznaczyć, że wędka nadaje się tylko na okonie. Co prawda poradzi sobie z większym szczupakiem, jednakże będzie to najczęściej przyłów podczas polowania na pasiaka.

Przeznaczenie
Mikado Black Draft UL Spin jest wędziskiem przeznaczonym przede wszystkim na okonie. Ze względu na swą długość, a zwłaszcza szybkość blanku, nie nadaje się do polowania na rzeczne jazie i klenie. W pełni zadowoli łowców okoni, którzy stosują małe przynęty.

Praca
Wędzisko posiada szczytową akcję. Przez zastosowanie wysokomodułowego węgla IM9, brania są wyraźnie wyczuwalne na dolniku. Jednak podczas polowania na pasiastego drapieżnika, trzeba uważać, aby nie wykonywać nader mocnych zacięć, gdyż grozi to rozerwaniem pyska delikatnie zaciętej ryby. Wędka doskonale amortyzuje także zrywy podczas holu większych ryb. Nie trzeba się obawiać, że podczas takiego holu kij może zostać  uszkodzony. Umiejętności wędkarza są w tym momecie kluczową sprawą. Omawiany kij wyholował niejedną sporą rybę.

Ogólne wrażenie

Wędzisko spisuje się bardzo dobrze. Idealnie nadaje się do połowu z łodzi lub na jeziorach pod nawisami drzew. Łowiąc na ten kij okonie, miałem bardzo mało spadów. Jednak należy podkreślić, że jest to wędka nadająca się do połowu jednego gatunku ryby, co dla wielu może okazać się sporym mankamentem.

Autor: @Janek
Zdjęcia: Redakcja FT

Zobacz także...

na szczupaka
Plecionki JMC
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze