Jaxon Hexan GRT 0,145 mm

tlo_non

Jaxon Hexan GRT 0,145 mmPrzyglądamy się kolejnej z żyłek oferowanej przez Jaxona. Testowi poddaliśmy linkę o uniwersalnym zastosowaniu, którą producent poleca do najpopularniejszych metod łowienia. My przetestowaliśmy omawianego Hexana podczas wypraw ze spinningiem w ręku.

Charakterystyka ogólna
Hexan GRT to żyłka o  średniej rozciągliwości. Oferowana jest do sprzedaży w długościach 25 m, 150 m oraz 300 m.  Wyprodukowana w Niemczech we współpracy z koncernem Bayer Faser. W naszej ocenie omawiana średnica Hexona GRT (0,145 mm) nadaje się tylko do zastosowania w lekkim spinningu lub jako żyłka przyponowa do zestawów spławikowych.

Jaxon Hexan GRT 0,145 mm

Jakość wykonania
Jaxon Hexan GRT oferowana jest w zgrabnym opakowaniu. Na spodzie pudełka określona jest długość żyłki mieszcząca się na szpuli (w tym przypadku 150 m) oraz jej  kolor. Średnicę oraz wytrzymałość znajdziemy już na samej szpulce.
Testowana przez nas żyłka Hexan GRT ma precyzyjnie określoną średnicę (0,145 mm). Parametry wytrzymałości określono na 2,25 kg. Żyłka na szpuli nawinięta jest równo. Jej kolor to szary – przeźroczysty.


Cena
Szpula mieszcząca 150 m żyłki o średnicy 0,14 mm to wydatek w granicach 5-7 zł. Cenę można uznać za przystępną, a nawet kuszącą.

Właściwości
Pierwsza z widocznych cech żyłki to rozciągliwość. Producent określa ją na średnią, choć w Naszej opinii jest ona więcej niż znikoma. Nie jest to jednak wada żyłki. W określonych warunkach jest to nawet zaleta. Idąc dalej wskazać należy o właściwościach wytrzymałościowych. Biorąc pod uwagę średnicę żyłki – parametry wytrzymałościowe podczas testów wypadły pomyślnie. Żyłka podczas zawad i zaczepów pęka głównie na węźle. Brak tendencji do uporczywego skręcania lub ścierania. Owszem, zastosowanie większych wirówek potrafi wywołać efekt skręcania, choć przy średnicy 0,14 mm stosuje się małe przynęty, te zaś żyłki mocno nie skręcają. Hexan GRT dobrze układa się na szpuli kołowrotka. Kolor żyłki (szary przeźroczysty) zadowalająco maskuje ją w wodzie. Nadaje się do stosowania w bardzo przejrzystych wodach.

Ogólne wrażenie
Żyłka o uniwersalnym zastosowaniu, choć przy omawianej średnicy 0,14 mm – jest wykorzystywana głównie przez spinningistów. Zadowoleni będą z niej szczególnie łowcy okoni, oraz niewielkich kleni i jazi. W naszej opinii Jaxon Hexan GRT usatysfakcjonuje tą właśnie określoną grupę użytkowników. Zastanawia jednak fakt, dlaczego omawiany produkt nie znajduje się w ofercie najnowszego katalogu sprzętu na 2010 rok. Czyżby Jaxon uznał, że żyłka nie jest warta dalszej dystrybucji ?

OCENA KOŃCOWA – punktowanie
– Jakość / wykonanie – 6,5
– Cena – 8
– Przeznaczenie – 5
– Właściwości – 6
– Ogólne wrażenie – 6,5

Średnio  6,5

Zalety Wady
– cena,
– parametry,
– ograniczone zastosowanie,
Punktacja: 1-beznadziejny, 2-fatalny, 3-nędzny, 4-słaby, 5-przeciętny, 6-zadowalający,
7
-solidny, 8-znakomity, 9-fantastyczny, 10-mistrzowski

Zobacz także...

na szczupaka
Plecionki JMC
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze