Okulary polaryzacyjne możemy kupić nawet za niewiele ponad 15zł. Mamy również pełną dowolność w ich wyborze. Wśród oferowanych produktów znajdziemy okulary rozjaśniające, ściemniające, czy nawet te o szkłach obojętnych, drogie, tanie, plastikowe czy szklane. Jednak takich, które mogą stosować wędkarze noszący okulary korekcyjne, mamy bardzo mało.
Charakterystyka ogólna
Okulary polaryzacyjne to podstawowe narzędzie w ekwipunku spinningisty i muszkarza. Bywają niezmiernie przydatne nawet podczas tradycyjnych zasiadek z gruntówką. Kiedy słońce jest wysoko na niebie, a lustro wody odbija promienie słoneczne z ogromną mocą, oczy wędkarza bardzo szybko się męczą. Dla naszego komfortu stosowanie polaroidów jest bardzo wskazane. Okulary polaryzacyjne często wyposażone są w szkła rozjaśniające lub ściemniające. Bywają też tzw. obojętne, czy neutralne. Charakter szkieł dobieramy względem tego, w jakich warunkach przyjdzie nam łowić. Szkła rozjaśniające najlepiej sprawdzają się gdy słońce jest zakryte chmurami lub łowimy w zacienionych miejscach. Szkła ściemniające świetnie sprawują się podczas mocnego nasłonecznienia. Testowane przez nas okulary Loop wyposażone zostały w szkła rozjaśniające.
Jakość wykonania
Okulary zostały bardzo dobrze wykonane. Osadzenie szkieł jest trwałe i mocne, zawiasy nie budzą żadnych zastrzeżeń. Producent zadbał o wszelkie szczegóły. Okulary dobrze przylegają do głowy i nie zsuwają się z nosa. Są stosunkowo lekkie i nie obciążają zbytnio uszu. Jedyną wadą jest dość sztywny plastik oprawek, który nieco odbiera jakości i ogólnemu wizerunkowi okularów. Podczas długich godzin wędkowania nieco męczą skórę głowy tuż za uszami. Okulary posiadają bardzo dobry i trwały futerał zabezpieczający przed uszkodzeniem podczas transportu.
Cena
Okulary nie należą do najtańszych. Cena sklepowa na polskim rynku sięga 270 zł. To bardzo drogo, ale… może warto jednak zainwestować ?
Przeznaczenie
Okulary rozjaśniające Loop PoolOver Polaroid przeznaczone są dla osób noszących okulary korekcyjne. Sama funkcja polaroidów jest wszystkim znana i nie trzeba jej szeroko opisywać. Najważniejsze jest, aby z rozwagą dobrać okulary względem ich zastosowania. Jeśli będziemy łowili w warunkach mocno zacienionych, najlepsze będę właśnie szkła rozjaśniające. Nasze Loopy spisały się wyśmienicie. Doskonale odbijają promienie słoneczne, co nie powoduje zmęczenia oczu. Świetnie też otwierają przed nami wszelkie zakamarki ukryte pod powierzchnią wody.
Ogólne wrażenie
Okulary Loop to bardzo udany produkt. Jakość szkieł jest bardzo wysoka i spełniają one oczekiwania wędkarzy zmagających się z zaczepami. Niestety producent popełnił spory błąd podczas konstruowania samych oprawek. Mam tu na myśli ich wielkość i „pojemność”. Chodzi o możliwość zastosowania okularów Loop zgodnie z ich przeznaczeniem, czyli założeniem na okulary korekcyjne. Testowane Loopy nie pasują na okulary korekcyjne z szerokimi lub dużymi oprawkami. Należy zwrócić na to uwagę podczas zakupu polaroidów, bowiem możemy być niemile zaskoczeni.
OCENA KOŃCOWA – punktowanie:
– jakość / wykonanie – 8,
– cena – 3,
– przeznaczenie – 10,
– ogólne wrażenie – 8.
Średnio: 7,7
Zalety | Wady |
– dobra jakość szkieł polaryzacyjnych, | – bardzo wysoka cena, – okulary nie pasują do niektórych oprawek okularów korekcyjnych, |
Punktacja: 1-beznadziejny, 2-fatalny, 3-nędzny, 4-słaby, 5-przeciętny, 6-zadowalający, 7-solidny, 8-znakomity, 9-fantastyczny, 10-mistrzowski |