Wobler Savage Gear 3D Prey 115

tlo_non

Półki w sklepach wędkarskich uginają się od ilości woblerów, gum i jerków. Możemy przebierać w kształtach, wielkościach oraz kolorach. Generalnie jest tak, że każdy znajdzie coś dla siebie, ale jednocześnie większość tych produktów jest do siebie podobnych. Podobne malowanie, podobna praca itp. Ciężko jest nas czymś zaskoczyć i każdy producent próbuje wymyślić coś, co może nas przekonać do swojego produktu. Sprawdzimy, czy to zadanie udało się firmie Savage Gear i przyjrzymy się woblerowi 3D Prey 115.

 

Charakterystyka ogólna

Seria Prey jest dość mocno rozbudowana, gdyż składa się aż z czterech wielkości: 6,5 cm, 8,5 cm, 9,5 cm oraz testowany 11,5 cm. Kolorystyka jest dostosowana do potrzeb większości wędkarzy. Znajdziemy kolory naturalne, malowanie na płotkę czy uklejkę, oraz bardziej fantazyjny ale skuteczny Green Fire Tiger, czyli jaskrawy okoń.
Pakowane oczywiście są w blister, w którym to znajdziemy wymienne jednoramienne i ostre haki. Co więcej, producent chwali się zastosowaniem systemu dalekich rzutów – był on już używany w innych produktach tej marki. Fakt jest taki, że Prey 115 lata dobrze i da się nim daleko rzucić. Oczywiście testowany model waży 17 g, ale w porównaniu z innymi woblerami podobnej gramatury, tym osiągnęliśmy większe odległości. Zapewne może przełożyć się to na ilość złowionych ryb, gdyż nie musimy wpływać im na głowę.

Wobler Savage Gear 3D Prey 115

Jakość i wykonanie

Cóż, z produktami tej marki mieliśmy już wiele do czynienia. Zostaliśmy przyzwyczajeni do najwyższej jakości wykonania. Dokładnie tak samo jest i w tym wypadku. Wobler Prey115 wykonany jest z plastiku, na powierzchni którego można zauważyć imitację łuski czy skrzeli ryby. Oczy 3D dopełniają realistycznego odbioru przynęty. Osobiście wolimy produkty wykonane z drewna, ale w tym wypadku trzeba przyznać, że wykonanie jest bardzo dobre.

savage gear prey 2

savage gear prey 3

savage gear prey 4

savage gear prey 5

savage gear prey 6

savage gear prey 7

savage gear prey 8

savage gear prey 9

savage gear prey 11

savage gear prey 10

Przeznaczenie

Jest to bardzo uniwersalna konstrukcja przeznaczona do łowienia różnych gatunków. Wielkość 11,5 cm sprawdza się przy łowieniu szczupaków i sandaczy, natomiast mniejsze modele z powodzeniem można wykorzystać do przechytrzenia pstrągów, okoni czy nawet kleni. Oczywiście z założeniem, że to nie jest klasyczny wobler pstrągowy.
Co do wyboru łowiska to zalecamy stosowanie go wszędzie tam, gdzie nie ma dużego nurtu. Wobler w dużej rzece stawia zbyt wielki opór i przegina kij. Oczywiście można wtedy zastosować odpowiednio mocne wędzisko, ale stracimy komfort rzutowy. Zalecamy używanie go na jeziorach lub spokojniejszych wodach.

savage gear prey 22

Cena

Prey 115 kupimy za około 30 zł. Jak na masową produkcję nie jest to kwota najniższa. W porównaniu z rękodziełem wypada gorzej, choć jego plus jest taki, że jest powtarzalny. Tego nie da się osiągnąć metodą chałupniczą.

savage gear prey 13

W akcji

Przejdźmy do konkretów czyli tego, jak wobler Prey 115 spisał się na polu walki. Przynęta pracuje na głębokości około 1 m – mowa tutaj o łowieniu z ręki. Posiada kolebiącą, ale mocną akcję. Tego typu praca uwielbiana jest przez szczupaki, i faktycznie tak było. Niestety rozmiarowo nie należały one do największych okazów.

savage gear prey 16

savage gear prey 17

Z powodzeniem łowiliśmy nim również w trollingu ,od czasu do czasu poszarpując szczytówką – czyli klasyczna metoda twitchingu dawała odpowiednie efekty. Wobler przy każdy szarpnięciu odskakiwał na boki, jednocześnie mocno wykładając się na lewą czy prawą stronę. Tego typu łowienie z ręki potrafi zdziałać cuda. Wystarczy choćby zajrzeć za naszą wschodnią granicę, gdzie to Rosjanie łowią już w ten sposób od bardzo długiego czasu.

savage gear prey 18

savage gear prey 19

savage gear prey 20

savage gear prey 21

Wspomnieliśmy wcześniej o załączonych jednogrotowych hakach. Po ich zastosowaniu wobler zmienia swoją pracę na agresywniejszą. Dzieje się tak, gdyż są one lżejsze od klasycznych kotwic i wobler może “pochulać”.

savage gear prey 23

savage gear prey 24

savage gear prey 25

savage gear prey 26

savage gear prey 27

savage gear prey 28

savage gear prey 29

Ogólne wrażenie

Ciekawa propozycja dla wędkarzy testujących nowości i szukających nieco innych przynęt. Wobler polecamy do trollingu i metody twitchingu. Mimo swojej ceny, wart jest wypróbowania na swoim łowisku. Przynęta po prostu łowi ryby, o czym się przekonaliśmy.

savage gear prey 15

{flashchart title=”Ocena końcowa/punktowanie” data=”Jakość i wykonanie,cena,przeznaczenie,w akcji,wrażenia,średnia ocena/9,6,7,6,6,6.8″ multibar_color=”1″}costs{/flashchart}

Zalety:
– dwa zestawów haków
– realistyczne wykonanie
– dalekie rzuty

Wady:
– cena

na szczupaka
Wobler Harvester
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze

Recent Comments
  • Mario w Plecionka JMC 8XCJ: “Jak odczytywać te nowe oznaczenia grubości plecionka JMC Adventure np: pe 0,6 to jaka grubość czy np: Japońska plecionka JMC…lip 3, 07:47
  • Michał w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Posiadam dwie sztuki te młynki to jakaś katastrofa łowiąc nad wodą muszę zwracać uwagę tylko na kołowrotki a nie cieszyć…lis 9, 05:53
  • Michał w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Katastrofa bardzo żyłka wchodzi pod szpule co powoduje uszkodzenie żyłki kupno tych kołowrotków to moja największa porażka odradzam kupna tych…paź 15, 20:01
  • Fishing Test w Wobler szczupakowy – Adusta Jerk Spiker: “Jest to kolor HASUcze 24, 16:56
  • Atraha w Wobler szczupakowy – Adusta Jerk Spiker: “Co to jest za kolor na pierwszej fotografi w nagłówku?cze 16, 09:10
  • marek w Kołowrotek Harami FD 2510 Robinson: “Mam Harami FD 2510 Robinson kupiony specjalnie na okonie. Pierwszy wypad i dupa !!! Pod gumy ok ale już obrotówka…maj 20, 00:58
  • Łukasz FT w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Kij na foto to Mikado M-ka 360mar 21, 13:06
  • Sim w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Witam , z jakim kijem był testowany ten kołowrotek tzn. co to za wędka na fotkach. Pozdrawiammar 18, 05:14