Nowe serie wędek St. Croix na 2017 r.

tlo_non

Firma St. Croix przygotowała na 2017 r. aż 6 zupełnie nowych serii wędek. Znajdują się wśród nich zarówno wędki spinningowe i castingowe, jak i wędziska do połowu w morzu, muchówki oraz wędki podlodowe. Jest w czym wybierać, przyjrzyjmy się więc bliżej propozycjom słynnego producenta na nadchodzący sezon.

Bass X pojawiły się na półkach sklepowych na początku listopada. Wędki te mają ustanowić nowy standard w kategorii wędek na bassy. W skład serii wchodzi 14 modeli wędek (10 castingowych i 4 spinningowe), wszystkie wykonane z włókna grafitowego SCII. Konstrukcja blanku ma zapewnić lekkość, czułość a jednocześnie wytrzymałość, niezbędną do walki z mocnymi rybami.


Kolejna nowość to Legend Glass, czyli coś dla fanów wędek z włókna szklanego. Ta zupełnie nowa seria zawiera jak na razie 4 modele o średniej akcji, z których każdy zaprojektowany jest do łowienia w innych warunkach (przede wszystkim na woblery). Ich blanki wykonane zostały z włókna S-glass przy pomocy flagowej technologii amerykańskiego producenta, czyli IPC.
Mojo Jig i Mojo Salt to dwie ciekawe propozycje wędzisk morskich. Pierwsza z nich, jak sama nazwa wskazuje, zaprojektowana została specjalnie do trudnych warunków i jigowania w wodzie słonej. Mojo Salt z kolei przeznaczona jest przede wszystkim do łowienia z łodzi na otwartym morzu czy oceanie. Blanki obu serii wykonane zostały z grafitu SCII, w przypadku Mojo Salt dodatkowo wzmocnionego włóknem szklanym S-glass.

Amerykański producent wprowadza też kolejny model wędki muchowej do swojego asortymentu. Zwie się ona Sole i dostępna jest zarówno w wersji na słodką jak i słoną wodę. Według zapewnień producenta łączy w sobie pracę wędki jednoczęściowej z komfortem transportu wędki dwuczęściowej. Blanki w tej serii wykonane zostały z grafitu SCIV.
Fani łowienia podlodowego także mogą czuć się uszczęśliwieni. Mojo Ice to propozycja St. Croix na tegoroczny sezon. W skład serii wchodzi 10 modeli, o różnej długości, mocy i przeznaczeniu. Wędki te wyposażone zostały w specjalnie dla tego modelu zaprojektowany uchwyt na kołowrotek i podzielną rękojeść z korka i pianki EVA.

 

Zobacz także...

na szczupaka
Plecionki JMC
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze