Savage Gear 3D Roach Jerkster

tlo_non

Wraz z większą dostępnością ciężkiego sprzętu, w tym przystępnych cenowo multiplikatorów oraz wędek do metody castingowej, coraz bardziej zaczynamy interesować się dużymi i ciężkimi przynętami. W ślad za tym idą producenci, i co jakiś czas zaskakują nas nowością w swoich ofertach. Tak jest i tym razem – zapraszamy na test propozycji Savage Gear.

 

Charakterystyka ogólna

3D Roach Jerkster firmy Savage Gear to w zamyśle konstruktorów wierna imitacja płoci. Kierunek słuszny, bowiem ten gatunek występuje licznie w wodach niemal całej Europy, i w związku z tym możliwe, że jest najchętniej przez szczupaki konsumowany. Tym razem do testów przystąpiliśmy z poważnym sprzętem, gdyż na koniec zestawu montowaliśmy jerki w rozmiarze 11,5 cm oraz 14,5 cm o wadze 33 g i 67 g.

Savage Gear 3D Roach Jerkster

Jakość i wykonanie

Duńska firma zdążyła już nas przyzwyczaić do wysokiej jakości swoich produktów. Nie inaczej jest w przypadku 3D Roach Jerkster. Jerk został wykonany wzorowo. W porównaniu z wieloma innymi produktami prezentuje się zdecydowanie korzystniej.

3D Roach Jerkster 06

Przynęta, jak nawet wskazuje jej nazwa, wzorowana jest na żywej płoci. Plastikowa kopia ryby powstała w wyniku skanowania 3D. Dzięki temu zabiegowi, jerk posiada wizualne cechy żywej płoci. Pokrywy skrzelowe, płetwy oraz faktura wyglądają doskonale. Dostępnych jest kilka wersji kolorystycznych, którymi możemy sobie dowolnie żonglować. Na uwagę też zasługują kotwice oraz kółka łącznikowe. Kotwice są bardzo ostre i mocne, kółka bocznie spłaszczone i bardzo wytrzymałe.

3D Roach Jerkster 07

3D Roach Jerkster 19

3D Roach Jerkster 20

Przeznaczenie

Bez wątpienia szczupak! Oczywiście skusi się tez okoń, sandacz czy sum, jednak 3D Roach Jerkster został przygotowany z myślą właśnie o pajkach. Bardzo fajną sprawą jest system dowolnego obciążania przynęty dzięki komorze umiejscowionej w grzbiecie jerka. W otworek możemy samodzielnie wkładać stalowe kulki, a potem je wyjmować. Po takiej czynności uzyskamy przynętę bardzo wolno tonącą, lub nawet ostro opadającą do dna. Te właściwości pozwalają na zastosowanie jednej przynęty w wielu łowiskach, o różnej głębokości.

3D Roach Jerkster 05

Cena

Savage Gear 3D Roach Jerkster nie należy do jerków drogich. W porównaniu do podobnych produktów o przybliżonej długości, cena wygląda całkiem przyzwoicie. Przynęta w rozmiarze 11,5 cm kosztuje około 40 zł. Za większy model – 14,5 cm – musimy zapłacić około 50 zł. Dodatkowy zestaw dociążników i grzechotek kosztuje 15 zł.

3D Roach Jerkster 03

W akcji

Przyznać należy naszym testowym jerkom to, że pracują bardzo przyzwoicie. Zestawiając je z najpopularniejszymi jerkami na polskim rynku, 3D Roach Jerkster firmy Savage Gear w wielu przypadkach wypada zdecydowanie korzystniej. Praca testowanych modeli opiera się na dość regularnych, krótkich odjazdach do boków. Dodatkową atrakcją jest wyraźne błyskanie bokami podczas prowadzenia. Przynęta jest prosta w obsłudze, dzięki czemu możemy ją zastosować bardzo uniwersalnie.

3D Roach Jerkster 04

3D Roach Jerkster 08

3D Roach Jerkster 09

3D Roach Jerkster 10

3D Roach Jerkster 17

3D Roach Jerkster 18

Dodatkowe obciążanie nie wpływa na utratę pracy przynęty, ale dzięki zastosowaniu stalowych kulek możemy w pewien sposób pokombinować z zachowaniem przynęty podczas opadania.
Jerki są bardzo lotne i nie mają tendencji do plątania podczas wyrzutów nawet pod wiatr. Nie koziołkują też podczas lotu.

3D Roach Jerkster 11

3D Roach Jerkster 12

3D Roach Jerkster 13

3D Roach Jerkster 14

3D Roach Jerkster 15

3D Roach Jerkster 16

3D Roach Jerkster 02

3D Roach Jerkster 21

3D Roach Jerkster 22

3D Roach Jerkster 23

Ogólne wrażenie

Doskonale wykonana przynęta z najlepszej jakości kotwicami i kółkami łącznikowymi. Ciekawa praca i adekwatna do całości cena. Produkt warty zastosowania w szczupakowym łowisku.

3D Roach Jerkster 24

{flashchart title=”Ocena końcowa/punktowanie” data=”Jakość i wykonanie,cena,przeznaczenie,w akcji,wrażenia,średnia ocena/10,8,10,7,8,8.6″ multibar_color=”1″}costs{/flashchart}

Zalety:
– Zastosowanie – mechanizm dowolnej regulacji wagi
– Doskonałe wykonanie

Wady:
– brak

na szczupaka
Wobler Harvester
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze

Recent Comments