Przypon tytanowy JMC Adventure

tlo_non

Temat przyponów roztrząsany jest przed wędkarzy praktycznie nieustannie. Wybór odpowiedniego, czyli takiego, który nie zawiedzie nas w kluczowym momencie, to klucz do sukcesu. Rynek jest ogromny, producentów cała masa, ale mimo to (a może właśnie dlatego?) nie jest łatwo znaleźć produkt idealny dla naszych potrzeb. Dzisiaj produkt, który być może pomoże w rozwiązaniu tego dylematu przynajmniej części z nas. Zapraszamy do testu przyponów firmy JMC Adventure!


Charakterystyka ogólna

JMC Adventure to firma jeszcze mało znana w szerszym gronie wędkarzy. Po teście plecionki, który wypadł znakomicie, przyszedł czas na następny produkt marki. Wybór padł na przypony, których byliśmy bardzo ciekawi. Na pierwszy rzut oka nie różnią się od innych tego typu produktów, które znajdziemy w każdym sklepie. Pakowane są po jednej sztuce w blister. Dostępnych mamy kilka długości: 15, 20, 25, 35 i45 cm, i trzy wytrzymałości: 7, 9 i 14 kg. Łowcy drapieżników spokojnie mogą więc wybrać przypon odpowiedni dla siebie.

Przypon tytanowy JMC Adventure

Jakość i wykonanie

Przypony JMC wykonane zostały z mocnej plecionki tytanowej. Konstrukcja całości jest niemal bliźniaczo podobna do ogólno dostępnych produktów innych marek. Różnica jest taka, że testowany przypon posiada dwa krętliki. Jeden podwójny znajduje się połączeniu plecionki z przyponem, drugi pojedynczy tuż przy agrafce. Takie rozwiązanie jest w porządku, choć nieco nas dziwi. Nie widzimy potrzeby zostawania tylu obrotowych części.

jmc przypon 2

jmc przypon 8

jmc przypon 9

jmc przypon 4

jmc przypon 10

Użyta agrafka jest mocna. Łatwo się otwiera i przy wielokrotnym użytkowaniu nie odkształca się, co należy zapisać na plus.

jmc przypon 12

jmc przypon 13

jmc przypon 14

jmc przypon 15

jmc przypon 16

Cena

Ceny przyponów JMC zależne są od ich długości i wytrzymałości. Najtańszy przypon można kupić za 15zł/szt., a najdroższy za 28zł/szt. Jeśli popatrzymy na konkurencyjne produkty, to cena nie należy do najniższych. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę ich jakość i brak odkształceń okaże się, że jednym przyponem możemy łowić wiele dni, co diametralnie zmienia podejście do ceny.

jmc przypon 3

Przeznaczenie

Wydaje się, że ten punkt jest zbędny w przypadku tego testu, ale dla porządku i zachowania spójnej całości napiszemy, że przypony szczególnie polecane są dla łowców szczupaków. Ostre zęby tego drapieżnika bardzo szybko potrafią pozbawić nas holu tej jedynej wymarzonej ryby. Dlatego, jeśli celowo nastawiacie się na łowienie szczupaków, koniecznie musicie wyposażyć się w tego typu asortyment.

 jmc przypon 23

W akcji

Przypony testowaliśmy w bardzo różnych warunkach: od łowienia obrotówkami w rozmiarze 2 i 3, po duże i ciężkie gumy i woblery. Nierzadko kończyło się to się holami ryb i zaczepami. Efekt zawsze był taki sam. Jeśli zaczep nie kończył się zerwaniem zestawu, to całą wyprawę udawało się łowić jednym przyponem.

jmc przypon 5

jmc przypon 17

jmc przypon 18

jmc przypon 19

jmc przypon 20

jmc przypon 21

Okazuje się, że zastosowany materiał nie ulega odkształceniom, przypon tytanowy nie skręca się i nie zagina. Jest totalnym przeciwieństwem znanych i coraz częściej mniej lubianych rozwiązań wolframowych. Jest to bezdyskusyjnie ogromna zaleta przyponu JMC Adventure.

jmc przypon

jmc przypon 24

jmc przypon 25

jmc przypon 26

jmc przypon 27

jmc przypon 28

jmc przypon 22

Ogólne wrażenie

Produkt najwyższej jakości. Użyte materiały i wykonanie pozwalają jednym przyponem łowić wiele dni. Cena nie należy do najniższych, ale zestawiając ją z zastosowaniem śmiało stwierdzamy, że warto. Łowcy dużych ryb powinni im się przyjrzeć bardzo uważnie.

 jmc przypon 11

{flashchart title=”Ocena końcowa/punktowanie” data=”Jakość i wykonanie,cena,przeznaczenie,w akcji,wrażenia,średnia ocena/9,7,10,10,9,9″ multibar_color=”1″}costs{/flashchart}

Zalety:
– brak skręcania, odkształcania
– mocna agrafka

Wady:
– dostępność

przypony podtest

na szczupaka
Wobler Harvester
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze

Recent Comments