Wędka spinningowa Savage Gear Spinning XLNT3 243 7-25g

tlo_non

Jakiś czas temu trafił w nasze ręce wędka spinningowa 243cm od 7 do 25 gram, chyba najpopularniejszy segment wędek. Zapewne większość z nas w swoich zasobach znajdzie wędkę spinningową o takich parametrach, wypełni ona większość podstawowych potrzeb nawet najbardziej zaawansowanych wędkarzy. Nie było się nad czym zastanawiać bierzemy na warsztat Savage Gear XLTN3.

wędka spinningowa

Charakterystyka ogólna

Opisywana wędka spinningowa jest przedstawicielem całej serii XLNT3, która zawiera 10 modeli w zróżnicowanej długości i ciężarze obsługiwanych przynęt. W serii znajdziemy od lekkich okoniówek po mocarne kije przeznaczone do łowienia szczupaków na bardzo duże przynęty. Nasz model to najbardziej uniwersalna wędka w serii. Sprawdziliśmy ją podczas codziennego łowienia na naszych ulubionych łowiskach.

Jakość i wykonanie

Savage Gear XLNT3 prezentuje się bardzo dobrze. Ciemny, lakierowany na całej długości blank został ozdobiony napisami w kolorze złotym. W dolnej części wędki dołożony został zielony lakier z imitacją plecionki. W wielu miejscach pojawiają się złote zdobienia, od nitek po elementy uchwytu. Dzielony dolnik ubrany został w przyjemną w dotyku piankę TPE, producent deklaruje że zastosowana pianka nie posiada pamięci kształtów co oznacza że nie będzie odkształcała się w trakcie użytkowania. Uchwty kołowrotka Alien Lock Down R/S jest spasowany bardzo dobrze i co najważniejsze pewnie trzyma kołowrotki.
Testowany model wyposażony jest w 10 przelotek SiN Coil Control, zgodnie z opisem przelotki są ciche a linki ślizgają się na nich bardzo dobrze, sprawdzimy to w praktyce. Przelotki ułożone są równo a omotki zostały wykonane bardzo dobrze, próżno tu szukać nadlewek czy innych niedoróbek. Zgodnie z danymi katalogowymi wędka waży 127 gram przy długości 243 centymetrów. Oczywiście omawiana wędka spinningowa składa się z dwóch sekcji a ich długość transportowa wynosi 124cm.Tradycyjnie wędkę otrzymujemy w welurowym dwukomorowym pokrowcu w kolorze zielony.
Jakość wykonania i zastosowane komponenty robią duże wrażenie, kij wykonany jest solidnie i budzi nasze zaufanie. Pora sprawdzić na co go stać nad wodą.

Wędka spinningowa SG XLNT3 243cm 7-25 dobra na łódkę i brzeg

Przeznaczenie

Przeznacznie kija jest oczywiście, spinningowanie przynętami sztucznymi. Producent nie określa szczegółowo technik pozostawiając wędkarzom pole do własnej interpretacji. Patrząc na podstawowe parametry kij możemy śmiało wykorzystać do klasycznego spinningu ale znajdzie także zastosowanie przy metodzie drop shot. Długość kija pozwala na swobodne zastosowanie podczas połowów z łodzi jaki i z brzegu.

Cena

Wędka XLNT3 243cm 7-25 to wydatek rzędu 34-360 złotych. Kij jest dostępny w wielu sklepach internetowych a także w wielu sklepach stacjonarnych. Sama cena odzwierciedla jakość wykonania i zastosowane komponenty. Naszym zdaniem stosunek ceny do jakości jest optymalny i jest mocną stroną testowanego modelu.

W AKCJI

Postanowiliśmy sprawdzić testowaną wędkę spinningową w różnych warunkach, odwiedziliśmy więc większe i mniejsze jeziora oraz dużą nizinną rzekę. Savage Gear XLNT3 sprawdził się podczas łowienia z brzegu jak i z łódki. Na uwagę zasługują przelotki, zgodnie z deklaracją producenta przelotki są bardzo ciche a linka porusza się po nich bardzo gładko, jeżeli dołożymy do tego płynną pracę blanku powstaje bardzo fajna katapulta to wystrzeliwania przynęt na spore odległości. Należy zaznaczyć że wędka bardzo dobrze pracuje w różnymi przynętami. Nam w szczególności przyjemnie łowiło się woblerami i gumami. Zastosowana mata węglowa Toray nadaje blankowi bardzo fajną prace i dobrą czułość dzięki czemu możemy stale kontrolować co dzieje się z nasza przynętą. Wędka wywarzona jest dobrze, sprawdzaliśmy ją z kołowrotkami 3000-4000 różnych marek. Uchwyt kołowrotka trzyma pewnie i co ważne jest naprawdę przyjemny w dotyku, bez zbędnych kantów, wcięć lub innych bajerów.
Blank Savage Gear XLTN3 jest smukły i lekki, całodzienne łowienie tym kijem nie męczy ręki jednak nie brakuje mu mocy niezbędnej do zacięcia i holowania ryby. Głębokie płynne ugięcie bardzo dobrze amortyzuje rybę przez co hole są przyjemne i co najważniejsze pewne. Na uwagę zasługuje fakt że większość czasu łowiliśmy plecionkami co z reguły usztywnia zestaw, tutaj nie zauważyliśmy tego efektu.
Tak jak pisaliśmy sprawdziliśmy działanie wędki spinningowej z różnymi przynętami o różnej masie. Kij został opisany wzorowo i zgodnie z deklaracją producenta najlepiej pracuje z przynętami z przedziału 7-25 gram, oczywiście można naginać te granice jednak rzuty stają się mniej komfortowe a prowadzenie przynęty, w szczególności gumy z ciężkimi główkami, nie jest już tak efektywne.

Stała kontrola nad pracą przynęty

Zastosowana mata węglowa Toray nadaje blankowi bardzo fajną prace i dobrą czułość dzięki czemu możemy stale kontrolować co dzieje się z nasza przynętą

Podsumowanie

Savage Gear XLNT3 w wersji 243cm 7-25 wydaje się być wędką spinningową do wszystkiego. W pełnym komforcie połowimy nim z łodzi jak i z brzegu nawet dużej nizinnej rzeki. Przyjemna praca, świetne wykonanie czynią z niej ciekawą pozycję na rynku. Cena jest adekwatna do oferowanej jakości i komfortu użytkowania testowego spinningu.

Zalety

  • jakość wykonania,
  • ciche przelotki,
  • płynne , pełne ugięcie,
  • uniwersalne zastosowanie,
  • pokrowiec w zestawie,

Wady

BRAK

0
Jakość i wykonanie
0
Przeznaczenie
0
Cena
0
W akcji
0
Wrażenia
0
Ocena ogólna

UDOSTĘPNIJ TEST!

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on skype
Skype

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

na szczupaka
Wobler Harvester
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze

Recent Comments
  • Mario w Plecionka JMC 8XCJ: “Jak odczytywać te nowe oznaczenia grubości plecionka JMC Adventure np: pe 0,6 to jaka grubość czy np: Japońska plecionka JMC…lip 3, 07:47
  • Michał w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Posiadam dwie sztuki te młynki to jakaś katastrofa łowiąc nad wodą muszę zwracać uwagę tylko na kołowrotki a nie cieszyć…lis 9, 05:53
  • Michał w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Katastrofa bardzo żyłka wchodzi pod szpule co powoduje uszkodzenie żyłki kupno tych kołowrotków to moja największa porażka odradzam kupna tych…paź 15, 20:01
  • Fishing Test w Wobler szczupakowy – Adusta Jerk Spiker: “Jest to kolor HASUcze 24, 16:56
  • Atraha w Wobler szczupakowy – Adusta Jerk Spiker: “Co to jest za kolor na pierwszej fotografi w nagłówku?cze 16, 09:10
  • marek w Kołowrotek Harami FD 2510 Robinson: “Mam Harami FD 2510 Robinson kupiony specjalnie na okonie. Pierwszy wypad i dupa !!! Pod gumy ok ale już obrotówka…maj 20, 00:58
  • Łukasz FT w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Kij na foto to Mikado M-ka 360mar 21, 13:06
  • Sim w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Witam , z jakim kijem był testowany ten kołowrotek tzn. co to za wędka na fotkach. Pozdrawiammar 18, 05:14