Savage Gear REAL EEL Loose Body

tlo_non

Savage Gear Real EelNa targach wędkarskich EFTEX 2012, testowana przez nas imitacja węgorza zdobyła pierwszą nagrodę w kategorii przynęty miękkie. Przyznać musimy, że węgorz wygląda naprawdę zaskakująco realistycznie. Ciekawi jesteśmy jak wypadnie w testach.

Charakterystyka ogólna

Real Eel to bardzo ciekawa przynęta, która nie ma sobie podobnych na rynku. Jej sposób wykonania oraz charakterystyczna praca, wiernie imituje niewielkiego węgorza. Tego typu przynęta może okazać się w wielu warunkach bardzo skuteczna. Odbiegając nawet od celowości imitowania żywego węgorza, testowana guma może okazać się po prostu wielkim, łownym twisterem. Sprawdzimy zatem jak Real Eel sprawdza się nad wodą.

Savage Gear Real Eel

Savage Gear Real Eel

Savage Gear Real Eel

Savage Gear Real Eel

Jakość i wykonanie

Przynęty zapakowane zostały w zgrabne opakowania, znane już nam z innych produktów Savage Gear. W większych rozmiarach, poza gumami i główką jigową, znajdziemy dozbrojkę zmontowaną na doskonałej jakości kotwicy.
Sama przynęta jest wykonana niemal wzorowo. Perfekcyjne malowanie oraz dbałość o najdrobniejsze szczegóły, plasuje przynętę na najwyższym poziomie. Producent zadbał o najmniejsze detale, takie jak imitacje płetw, skrzeli czy oczy. Hak w główce jigowej jest mocny i ostry. Kotwica doskonała.

Savage Gear Real Eel

Savage Gear Real Eel

Savage Gear Real Eel

Savage Gear Real Eel

Savage Gear Real Eel

Cena

Cena testowanej przynęty uzależniona jest od wielkości. Opakowanie mieszczące 3 sztuki węgorzyków, w rozmiarze 15 cm, kosztuje około 35 zł. W przypadku opakowania z gumami 20 cm (2szt) cena wynosi około 30 zł. Natomiast z paczkę z przynętami 30 cm wydamy około 40 zł. Najdroższa jest 40 cm guma, która wraz z akcesoriami kosztuje około 35zł.

Savage Gear Real Eel

Savage Gear Real Eel

Savage Gear Real Eel

Przeznaczenie

Mniejsze modele możemy z powodzeniem stosować przy klasycznym spinningowaniu. Będą ciekawym rozwiązaniem do łowienia sandaczy, szczupaków czy dużych okoni w toni. Modele większe możemy stosować w ciężkich zestawach castingowych oraz w zestawieniu z ciężkimi główkami w trollingu. Real Eel to ciekawa przynęta do zadań specjalnych. W rękach sprawnego wędkarza może okazać się skutecznym wabikiem na przełowionych wodach. Warto też zabrać ze sobą gumowe węgorze na okazy szczupaków i sandaczy.

Savage Gear Real Eel

Savage Gear Real Eel

Akcja

Naszą uwagę zwróciły duże modele, które pracują wręcz fantastycznie. Cała przynęta wygląda jak konająca ryba. Przewala się na boki, od czasu do czasu podryguje, a długi ogon nadaje przynęcie bardzo realistyczne zachowanie. Mniejsze modele to w naszej opinii duże twistery, którym oczywiście nie zarzucimy nic negatywnego, jednak dużo lepiej pracują na lżejszych główkach niż w proponowanych zestawach.
Niestety, tak jak się spodziewaliśmy, Real Eel posiada jeden mankament, o którym zdecydowała jego budowa, a dokładniej bardzo długi ogon. W przypadku zastosowania mniejszych modeli, odnotowaliśmy sporo pustych brań. A przyczyną tego stanu rzeczy były ataki drapieżników w ogonek. Zdajemy sobie sprawę z tego, że większe modele przeznaczone są na okazy np. szczupaków, które pewnie łapczywie połkną całą 30 czy 40 cm gumę, jednak mniejsze ryby dość szybko uszkadzają drogiego węgorza w części ogonowej.

Savage Gear Real Eel

Savage Gear Real Eel

Savage Gear Real Eel

Ogólne wrażenie

Bardzo ciekawa przynęta na okazy. Nam szczególnie do gustu przypadły większe modele, które na stałe zagoszczą w naszym pudełku przeznaczonym na duże szczupaki.

Savage Gear Real Eel

Savage Gear Real Eel

OCENA KOŃCOWA – punktowanie:

{fusionchart id=”181″ Savage Gear Real Eel Loose Body}

Zalety Wady          
– Atrakcyjna praca największych modeli
– Jakość wykonania
– w dużych rozmiarach gumy hak jest zbyt krótki

 

Zobacz także...

na szczupaka
Wobler Harvester
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze

Recent Comments
  • Mario w Plecionka JMC 8XCJ: “Jak odczytywać te nowe oznaczenia grubości plecionka JMC Adventure np: pe 0,6 to jaka grubość czy np: Japońska plecionka JMC…lip 3, 07:47
  • Michał w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Posiadam dwie sztuki te młynki to jakaś katastrofa łowiąc nad wodą muszę zwracać uwagę tylko na kołowrotki a nie cieszyć…lis 9, 05:53
  • Michał w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Katastrofa bardzo żyłka wchodzi pod szpule co powoduje uszkodzenie żyłki kupno tych kołowrotków to moja największa porażka odradzam kupna tych…paź 15, 20:01
  • Fishing Test w Wobler szczupakowy – Adusta Jerk Spiker: “Jest to kolor HASUcze 24, 16:56
  • Atraha w Wobler szczupakowy – Adusta Jerk Spiker: “Co to jest za kolor na pierwszej fotografi w nagłówku?cze 16, 09:10
  • marek w Kołowrotek Harami FD 2510 Robinson: “Mam Harami FD 2510 Robinson kupiony specjalnie na okonie. Pierwszy wypad i dupa !!! Pod gumy ok ale już obrotówka…maj 20, 00:58
  • Łukasz FT w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Kij na foto to Mikado M-ka 360mar 21, 13:06
  • Sim w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Witam , z jakim kijem był testowany ten kołowrotek tzn. co to za wędka na fotkach. Pozdrawiammar 18, 05:14