Savage Gear 3D Line Thru Roach

tlo_non

Wierne imitowanie naturalnego pokarmu staje się dla wielu producentów kluczowym wyzwaniem, mającym na celu przekonanie do swoich produktów potencjalnych klientów. Ciekawi byliśmy, jak na tego rodzaju innowacje reagują ryby, dla których przecież 3D Line Thru Roach został wyprodukowany. Czy to jedynie zabieg marketingowy, czy rzeczywiście skuteczna przynęta na okazałe drapieżniki?

 Charakterystyka ogólna

Savage Gear 3D Line Thru Roach to kolejna przynęta, do produkcji której użyto całą masę najnowszych technologii oraz koncepcji, mających na celu nadać sztucznemu wabikowi maksymalnie realny wygląd. Najważniejsze jest jednak to, że w odróżnieniu od wyjątkowo pięknych przynęt rodem z Japonii, „łamana” płotka nosi znamiona przynęty skutecznej, choćby na podstawie cech widocznych już na pierwszy rzut oka. Było dla nas wielkim wyzwaniem sprawdzić tę okazałą przynętę w realnych warunkach, czyli w naturalnym środowisku szczupaka.

Savage Gear 3D Line Thru Roach

Jakość i wykonanie

Najprościej mówiąc wzór dla pozostałych firm na rynku. Produkt Savage Gear jest wykonany perfekcyjnie w każdym szczególe. Na dużą uwagę zasługuje uzbrojenie przynęty. Kółka łącznikowe, drut zabezpieczający przed zębami szczupaka oraz kotwica, to elementy mocne i trwałe. Za te „drobiazgi” duży plus.

3d line thru roach 11

3d line thru roach 14

3d line thru roach 15

3d line thru roach 16

Sama gumowa część przynęty nie nosi śladów jakichkolwiek niedociągnięć. Dbałość o najdrobniejsze elementy stoi na najwyższym poziome. Guma jest twarda i wygląda solidnie. Detale w postaci faktury łuski, drobny brokat, malowanie i oczy 3D dodatkowo zwiększają atrakcyjność przynęty. Producent wyposażył Line Thru Roach w długi stalowy przypon – wydaje nam się on nieco zbyt długi, ale o tym w następnej części.
Porównując testowaną przynętę z podobnymi gumami innych producentów, Savage Gear wyraźnie lepiej wypada jeśli chodzi o dodatkowe wyposażenie. Lepsze są kotwice i kółka. Sama gumowa część przynęty także wygląda bardzo korzystnie.

3d line thru roach 17

3d line thru roach 18

3d line thru roach 19

3d line thru roach 20

Przeznaczenie

Głównym przeznaczaniem łamanych płoci jest bez wątpienia szczupak. Oczywiście w określonych warunkach sprawdzą się nasze przynęty na sandaczach oraz sumach. Tak czy inaczej będziemy mieli do czynienia z dużymi rybami!

3d line thru roach 8

Line Thru Roach testowaliśmy zarówno w Polsce, jak i w Szwecji. Staraliśmy się łowić nimi szczupaki. Bez kłopotu, przy odpowiednim doborze wędziska oraz kołowrotka, można nimi mimo wagi i gabarytów komfortowo spinningować. Sprawdzają się też bardzo fajnie przy trollingu. Z naszych obserwacji wynika, że największy komfort będziemy mieli łowiąc mocnym i długim kijem. Zdecydowanie trudniej rzuca się krótkimi kijami. Sugerujemy już do tak ciężkich przynęt wykorzystywać multiplikatory, i to te przeznaczone do poważnych obciążeń.

3d line thru roach 9

Cena

W ofercie producenta znajdziemy dwie wielkości w dwóch wersjach tonięcia, oraz pięciu wariantach kolorystycznych. Mniejsza płoć (18 cm) kosztuje około 55 zł. Model większy (25 cm) około 85 zł. Savage Gear przyzwyczaił nas do wysokich cena za swoje przynęty. Oczywiście zadając sobie trud możemy doszukać się przynęt przypominających Line Thru Roach, których cena będzie niższa.
W naszej opinii jakość wykonania oraz parametry oferowane przez Line Thru Roach, warte są wydania sugerowanych przez producenta pieniędzy.

3d line thru roach 12

W akcji

Od początku działalności Fishing Test staramy się nie pisać o łowności przynęt. W tym jednak przypadku zrobimy wyjątek. Line Thru Roach łowi, i doświadczyliśmy tego co najmniej kilka razy podczas naszych testów. Przynęta pracuje wyjątkowo atrakcyjnie. Podstawowa praca LineThru Roach to klasyczny dla łamanych gum ruch wężowy. Jednak pulsując szczytówką możemy nadać przynęcie zachowanie podobne, jak w przypadku dobrego jerka.

3d line thru roach 1

3d line thru roach 2

Podczas wielu godzin testowania tego wabika zwróciliśmy uwagę na element, który nas nieco męczył. Chodzi o zbyt długi stalowy przypon. Zakładając, że będziemy łowili tylko łamaną płocią przez cały dzień jego zadanie było spełnione w 100%, jednak wymieniając gumowa płoć na inne przynęty istnieje konieczność stosowania naszych własnych przyponów. Zapinając płoć z własnym przyponem do przyponu bezpośrednio zawiązanego do plecionki, uzyskujemy zbyt duża długość całości aby wykonywać komfortowe rzuty.

3d line thru roach 3

3d line thru roach 4

3d line thru roach 5

3d line thru roach 6

Ogólne wrażenie

Doskonale wykonana przynęta. Droga, ale warta swojej ceny. LineThru Roach jest bardzo ciekawym uzupełnieniem pudełka spinningisty polującego na duże drapieżniki. 3D Line Thru Roach otrzymuje od nas nagrodę „Wybór redakcji”.

3d line thru roach 13

{flashchart title=”Ocena końcowa/punktowanie” data=”Jakość i wykonanie,cena,przeznaczenie,w akcji,wrażenia,średnia ocena/10,10,8,9,10,9.4″ multibar_color=”1″}costs{/flashchart}

Zalety:
– praca
– jakość wykonania

Wady:
– niepotrzebny stalowy przypon

na szczupaka
Wobler Harvester
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze

Recent Comments
  • Mario w Plecionka JMC 8XCJ: “Jak odczytywać te nowe oznaczenia grubości plecionka JMC Adventure np: pe 0,6 to jaka grubość czy np: Japońska plecionka JMC…lip 3, 07:47
  • Michał w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Posiadam dwie sztuki te młynki to jakaś katastrofa łowiąc nad wodą muszę zwracać uwagę tylko na kołowrotki a nie cieszyć…lis 9, 05:53
  • Michał w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Katastrofa bardzo żyłka wchodzi pod szpule co powoduje uszkodzenie żyłki kupno tych kołowrotków to moja największa porażka odradzam kupna tych…paź 15, 20:01
  • Fishing Test w Wobler szczupakowy – Adusta Jerk Spiker: “Jest to kolor HASUcze 24, 16:56
  • Atraha w Wobler szczupakowy – Adusta Jerk Spiker: “Co to jest za kolor na pierwszej fotografi w nagłówku?cze 16, 09:10
  • marek w Kołowrotek Harami FD 2510 Robinson: “Mam Harami FD 2510 Robinson kupiony specjalnie na okonie. Pierwszy wypad i dupa !!! Pod gumy ok ale już obrotówka…maj 20, 00:58
  • Łukasz FT w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Kij na foto to Mikado M-ka 360mar 21, 13:06
  • Sim w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Witam , z jakim kijem był testowany ten kołowrotek tzn. co to za wędka na fotkach. Pozdrawiammar 18, 05:14