Relax Clonay 7,5cm

tlo_non

Relax Clonay 7,5cmRelax Clonay to jeden z wielu reprezentantów gum naszego rodzimego producenta. Model został wymyślony i zaprojektowany przez polskich wędkarzy. Jest to kolejny już wabik firmy Relax pod lupą Fishing Test. Tym razem przynęta o niestandardowym kształcie i charakterystyce.

Charakterystyka ogólna
Kiedy pierwszy raz otrzymaliśmy gumy o nazwie Clonay, nie bardzo nas do siebie przekonały. Ot dziwacznie wyglądające kopyta, które zostały mocno okraszone różnokolorowymi brokatami. Sprawdźmy czy testy nad wodą potwierdzą pierwsze wrażenie. Zapraszamy do recenzji nowego produktu z oferty rodzimego Relaxa.
Ripper Relax Clonay 7,5cm
Relax Clonay 7,5 cm

Jakość i wykonanie
Clonay zbudowany jest na wzór klasycznego kopyta, połączonego z korpusem rippera. Mocno spłaszczone boki oraz grzbiet, dają nam w efekcie niestandardowo wyglądającą przynętę gumową. Dodatkowym uatrakcyjnieniem są wypustki imitujące rybie płetwy. Korpus gumy jest bardzo realistyczny, bowiem na całości widoczna jest efektowna faktura. Gruby i masywny ogon został osadzony na krótkim i jednocześnie wąskim przegubie, co zadecydowało o charakterystycznej dla omawianej przynęty akcji.
Guma, z której wykonana została przynęta, jest mięsista i wydaje się być trwała. Zatopiony wewnątrz brokat ładnie komponuje się z kolorystyką wabików. Dostępna gama kolorystyczna jest bardzo zróżnicowana. Oczywiście są dostępne też opcje, gdzie brokat nie występuje. Producent oferuje wabiki w wielościach dwu oraz czterocalowych.
Ripper Relax Clonay 7,5cm
Zarys skrzeli, oczu, płetw oraz faktury łuski wyróżniają Clonay’a na tle innych, podobnych przynęt

Ripper Relax Clonay 7,5cm
Prezentacja sztywności części ogonowej

Ripper Relax Clonay 7,5cm
Zróżnicowane kolorystycznie, obficie zaaplikowane w mięsistym korpusie płatki brokatu są charakterystyczne dla wielu dostępnych opcji

Cena
Relax Clonay 7,5cm kosztuje około 2,5zł za sztukę. To dobra cena w porównaniu z innymi markowymi produktami. Na uwagę zasługuje fakt, że podobnej przynęty nie znajdziemy u konkurencji.
Ripper Relax Clonay 7,5cm

Przeznaczenie
Czego można wymagać od gumy… Ołowiana główka, kij i wyprawa na szczupaki, sandacze i okonie gotowa. Tak można powiedzieć w wielkim skrócie. Szeroka paleta dostępnych w ofercie wersji kolorystycznych pozwoli nam na odpowiednie dobranie przynęty względem upodobań różnych gatunków ryb czy warunków panujących nad wodą. Clonay w naszej opinii nie jest gumą uniwersalną. Charakter pracy, który opiszemy nieco szerzej później, determinuje główne przeznaczenie testowanej gumki przy połowie sandaczy. Ważną cechą Cloney’a jest jego lotność. Przy główce 15-20 gram osiągamy bardzo duże odległości. Na zbiornikach zaporowych czy podczas łowienia w wielkiej nizinnej rzece, będzie to miało dla wędkarza spore znaczenie. Kolejną mocną cechą jest zadowalająca trwałość materiału z którego Clonay został wykonany.
Ripper Relax Clonay 7,5cm

Akcja
No i najważniejsze. Relax Clonay na klasycznych, sandaczowych główkach, w przedziale 20-30 gram, pracuje poprawnie, ale nic więcej. Kolebie się na boki i mocno wibruje ogonem. Ot ciekawa praca niestandardowo wyglądającego kopyta. Jednak całą magię Clonay pokazuje na główkach 10 do 20g i haku około 5/0. Wówczas przynęta zaczyna zdecydowanie inaczej pracować. Boki pięknie lusterkują. Całość płynie lekkim wężykiem, a ogon nieustannie przewala się na boki.
Poszliśmy nieco dalej i uzbroiliśmy gumę w bardzo rozbieżne gramatury: najpierw 5-8 gram – tutaj Relaxowy Clonay nabiera szczupakowego, leniwego charakteru. Przy zbrojeniu w główki już na prawdę ciężkie (40-50 gram) uzyskujemy agresywnego, gumowego jiga, który kusi zadziornie pracującym ogonem.
Ripper Relax Clonay 7,5cm

Ogólne wrażenie
Bardzo ciekawa przynęta w ofercie polskiego producenta. Nieszablonowy kształt oraz wyjątkowo szeroka oferta kolorystyczna. Interesująca praca i dobra cena. Gratulacje dla Relaxa! Polecamy Clonay’a wszystkim wędkarzom, którzy poszukują dobrych, niezawodnych przynęt.
Ripper Relax Clonay 7,5cm

OCENA KOŃCOWA – punktowanie:
{flashchart title=”Ocena końcowa/punktowanie” data=”Jakość i wykonanie,cena,przeznaczenie,w akcji,wrażenia,średnia ocena/9,9,10,8,8,8.8″ multibar_color=”1″}costs{/flashchart}

Zalety Wady
– wykonanie,
– cena,
– kolorystyka,
– przeznaczenie,
– brak
Punktacja: 1-beznadziejny, 2-fatalny, 3-nędzny, 4-słaby, 5-przeciętny, 6-zadowalający,
7
-solidny, 8-znakomity, 9-fantastyczny, 10-mistrzowski
na szczupaka
Wobler Harvester
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze

Recent Comments