Keitech Crazy Flapper

tlo_non

Wędkarze specjalizujący się w połowie drapieżników docierają do coraz bardziej wymyślnych przynęt. Oczekiwania odnośnie produktów wędkarskich są duże. Producenci w związku z tym starają się przedstawić swoim klientom najbardziej wymyślne przynęty, prześcigając się w realistycznym wyglądzie oraz pracy. Tym razem specjalnie dla czytelników FT prezentujemy japońskiego raczka Keitech Crazy Flapper.

 

Charakterystyka ogólna

Sztuczne raki to przynęty zdobywające dużą popularność ze względu na swoje przeznaczenie oraz skuteczność. W gąszczu przeróżnych przynęt imitujących raczki odnajdziemy takie, które pięknie wyglądają, ale są też takie, które doskonale imitują pokarm i w związku z tym łowią fajne ryby. Keitech Crazy Flapper to wierna imitacja raka. Producent starał się w każdym elemencie zadbać o najdrobniejsze szczegóły tak, aby odwzorować żywego raka zarówno pod względem wyglądu, jak i zachowania przynęty. Świetnie prezentuje się na czeburszce.

Keitech Crazy Flapper

18-keitech-crazy-flapper

Jakość i wykonanie

Raczki zapakowane są w plastikowy blister zapobiegający deformowaniu przynęty. Całość zapakowana jest w torbę strunową. Wykonanie sztucznego raka jest doskonałe, ale do tego producent zdążył już wędkarzy przyzwyczaić. Dostępność odmian kolorystycznych oraz sposób dekorowania poszczególnych zestawień barwnych stoi na najwyższym poziomie. Dodatki w postaci brokatów, pieprzu czy cieniowania, to znak charakterystyczny produktów marki Keitech. Ważnym elementem jest uatrakcyjnienie w postaci segmentacji oraz wypustek imitujących odnóża itp. Wszystkie elementy konstrukcyjne sztucznego raka podczas prowadzenia pracują. Odnóża i szczypce nawet przy najdelikatniejszym pstryknięciu szczytówką wprawiane są w ruch.

1-keitech-crazy-flapper

2-keitech-crazy-flapper

3-keitech-crazy-flapper

4-keitech-crazy-flapper

6-keitech-crazy-flapper

7-keitech-crazy-flapper

20-keitech-crazy-flapper

8-keitech-crazy-flapper

10-keitech-crazy-flapper

Przeznaczenie

Imitację raka możemy zastosować na niemal wszystkie gatunki ryb drapieżnych, zamieszkujących nasze wody. Z dużym powodzeniem będziemy na nie łowili okonie, klenie, sandacze czy szczupaki. W okresie wylinek wiele gatunków bez opamiętania poluje na bezbronne raki. Keitech Crazy Flapper doskonale nadaje się do Texas Rig, Carolina Rig i główek jigowych, możemy też stosować je do metody drop shot.
Uniwersalność Crazy Flapper pozwala na łowienie za pomocą haka offsetowego. Wówczas jesteśmy w stanie penetrować miejscówki dostępne wyłącznie dla zestawów antyzaczepowych. Pływalność silikonu z którego został wykonany rak, otwiera przed nami kolejne bardzo ciekawe możliwości.

12-keitech-crazy-flapper

13-keitech-crazy-flapper

16-keitech-crazy-flapper

17-keitech-crazy-flapper

Cena

Model 7 cm pakowany jest w opakowanie zawierające 8 sztuk, i kosztuje około 28 zł. Model 9 cm konfekcjonowany jest w opakowaniu 7 sztuk i kosztuje również około 28 zł.

11-keitech-crazy-flapper

Praca

Bardzo interesujące jest prowadzenie sztucznego raka Keitech. Jeśli zadamy sobie odrobinę trudu, jesteśmy w stanie spowodować, że nasz raczek będzie zachowywał się niczym żywy. Drobniutkie pstryknięcia, podszarpywanie i przeciąganie przynęty po dnie, daje wyjątkowo atrakcyjne efekty. Warto sposoby prowadzenia poćwiczyć na płytkiej wodzie, obserwując naszą przynętę. W sieci dostępne są też filmy prezentujące zachowanie przynęty, warto skorzystać i nieco podpatrzyć.

14-keitech-crazy-flapper

15-keitech-crazy-flapper

21-keitech-crazy-flapper

22-keitech-crazy-flapper

23-keitech-crazy-flapper

24-keitech-crazy-flapper

25-keitech-crazy-flapper

26-keitech-crazy-flapper

27-keitech-crazy-flapper

Ogólne wrażenie

Świetnie wykonana przynęta, cała masa wersji kolorystycznych do wyboru. Wierna imitacja raka. Doskonała praca. Bardzo ciekawe rozbudowanie standardowego wyposażenia przynęt gumowych.

19-keitech-crazy-flapper

9-keitech-crazy-flapper

{flashchart title=”Ocena końcowa/punktowanie” data=”Jakość i wykonanie,cena,przeznaczenie,w akcji,wrażenia,średnia ocena/10,7,10,10,9,9.2″ multibar_color=”1″}costs{/flashchart}

ZALETY WADY
– praca
– wykonanie
– brak
na szczupaka
Wobler Harvester
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze

Recent Comments