Kołowrotek muchowy Mikado Trout #5/6

tlo_non

Kołowrotek muchowy Mikado Trout #5/6Metoda muchowa przez wielu wędkarzy traktowana jest jako najdroższa odmiana tego hobby. Wędki, sznury i kołowrotki muchowe zawsze kojarzyły się z bardzo wysokimi cenami. Jednak wraz z popularyzacją tej ciekawej dyscypliny wędkarskiej, ekwipunek muszkarza można nabyć już za całkiem przyzwoite pieniądze. Jak na tym tle wygląda kołowrotek muchowy od Mikado pokażemy w poniższym teście.

Charakterystyka ogólna

Testowany przez nas kołowrotek Trout #5/6 to reprezentant taniego asortymentu wędkarskiego. Wielu początkujących muszkarzy na samym początku swojej przygody, spogląda właśnie na tego rodzaju produkty. Dziś specjalnie dla nich opowiemy o naszych doświadczeniach z kołowrotkiem Mikado Trout #5/6.

1-mikado-trout

Jakość i wykonanie

Wyjątkowo prosta, by nie powiedzieć banalna konstrukcja. Lekki, dobrze spasowany i wykonany całkiem przyzwoicie kołowrotek muchowy. To tyle co można powiedzieć na temat produktu w tym przedziale cenowym.
Kołowrotek wykonany jest z miłego w dotyku materiału. Co ciekawe, w porównaniu z produktami w podobnej cenie elementy wykonane są staranie i nie posiadają nieprzyjemnych, źle wykończonych elementów. Szpula posiada system szybkiej wymiany. Jak w przypadku wielu młynków w podobnej klasie, mechanizm napędowy oparty jest o koła zębate wykonane z tworzywa sztucznego.

8-mikado-trout

9-mikado-trout

10-mikado-trout

11-mikado-trout

12-mikado-trout

13-mikado-trout

14-mikado-trout

Przeznaczenie

Rozmiar 5/6 to najbardziej uniwersalna wielkość kołowrotka muchowego, który nabywany jest przez wielu wędkarzy. Z powodzeniem możemy stosować taki młynek, połączony z wędką w podobnej klasie, do niemal wszelkich metod wędkowania, zarówno w rzekach nizinnych jak i górskich. Śmiało zapolujemy na nizinne jazie czy klenie, także z lipieniami i pstrągami pobawimy się z pełnym komfortem.

4-mikado-trout

5-mikado-trout

6-mikado-trout

7-mikado-trout

W akcji

Kołowrotek Trout #5/6 testowaliśmy przez kilka miesięcy: łowił z nami nizinne jelczyki czy wzdręgi, ale zabraliśmy go ze sobą także na skandynawskie lipienie i pstrągi. Ciężkie warunki i wielogodzinne łowienie w żaden sposób nie wpłynęło na funkcjonalność testowanego kołowrotka. Młynek spasowaliśmy razem ze sznurem muchowym Angler’s Connection WF w klasie #5, oraz wędką Mikado Fly Cast 5/6#.

15-mikado-trout

16-mikado-trout

17-mikado-trout

18-mikado-trout

Cena

Największą zaletą jest cena kołowrotka Mikado Trout #5/6. W sklepach internetowych można go nabyć za około 70-80 złotych. Dla wielu wędkarzy będzie to zatem bardzo atrakcyjna oferta.

3-mikado-trout

Ogólne wrażenie

W naszej opinii bardzo dobry kołowrotek do pierwszej wędki muchowej. Wielogodzinne testy potwierdziły przyzwoitą jakość oraz niezawodność. Dobra cena, solidne wykonanie.

Kołowrotek muchowy Mikado Trout #5/6

{flashchart title=”Ocena końcowa/punktowanie” data=”Jakość i wykonanie,cena,przeznaczenie,w akcji,wrażenia,średnia ocena/7,9,9,8,9,8.4″ multibar_color=”1″}costs{/flashchart}

Zalety Wady          
– Atrakcyjna cena – Brak

Zobacz także...

na szczupaka
Plecionki JMC
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze