Robinson Diaflex – Narodziny legendy

tlo_non

Takich narodzin w świecie sprzętu spinningowego nie sposób nie zauważyć. Na rynku właśnie pojawił się legendarny Robinson Diaflex, tym razem w nowych odsłonach. Na szczególną uwagę zasługuje Diaflex Speeder Zander Spin długości 2,05 m oraz c.w. 7-28 g ważący zaledwie 110 gramów. Jest to wędka wprost idealnie dopasowana do łowienia sandaczy ze środków pływających.

robinson diaflex
robinson diaflex

Robinson Diaflex to wędki legendy

Ponadto wszystkie diaflexy uzbrojono w przelotki FUJI K-concept oraz uchwyt Fuji SK2, który daje bezpośredni dostęp do blanku. Wędka jest niesamowicie czuła, szybka a przy tym charakteryzuje się dużym zapasem mocy, co pozwala na pewne wcięcie i bezpieczny hol największych sandaczy. Warto wspomnieć, że wśród sandaczówek z serii Robisnon Diaflex Speeder mamy jeszcze dwie wędki. Pierwsza ma długość 2,21 i c.w. 7-22. Druga została stworzona przede wszystkim do łowienia z brzegu i mierzy 2,51 m, a jej c.w. to 10-42 g.

sandacz złowiony na wędke Robinson Diaflex
sandacz złowiony na wędke Robinson Diaflex

To nie jedyne nowości, które właśnie pojawiły się w sprzedaży. W serii Robinson Diaflex Speeder znakomite recenzje zbiera ważąca zaledwie 98 gramów wędka okoniowa o długości 1,86 m i c.w. 1-8 gramów. Kij niezwykle czuły, skonstruowany tak, by wybaczać błędy wędkarza podczas holu nawet największych pasiaków. Do tego trzy wklejanki do lekkiego spinningu:
2,25 m o c.w. 3-12 g;
2,45 m o c.w. 3-15 g;
2,68 o c.w. 3-20 g.
Ciesząc się urokami lata pamiętajmy o jednym – za chwilę jeden z najciekawszych okresów dla każdego spinningisty.

Sandacz złowiony na Diaflexa
Sandacz złowiony na Diaflexa

Podziel się nowościami ze świata wędkarskiego!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Zobacz także...

na szczupaka
Plecionki JMC
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze