Kotwice Mikado Jaws

tlo_non

Jesteśmy pewni, że każdy ze spinningistów pamięta zdziwienie, które kwitowało emocjonujący hol. Złość i irytacja następowała zaraz po tym, jak doszukiwaliśmy się najsłabszego elementu naszego wędkarskiego zestawu. Tak dziś pomijany przez wielu wędkarzy ale i producentów drobny element- kotwice!


Charakterystyka ogólna

Dobrej jakości kotwica która zbroi nasze przynęty spinningowe, to skarb. Oczywiście nie jest problemem kupić drogie, znane na całym świecie produkty. Uzbrojenie kilkudziesięciu woblerów w kotwiczki kosztujące 6 zł za sztukę buduje nam pokaźny budżet, nie każdego z nas na to stać.
Każda ceniąca się firma dystrybuująca sprzęt wędkarski, posiada w swojej ofercie kilka modeli kotwic. Podobnie sprawa wygląda z rodzimym Mikado. Całkiem niedawno na rynku pojawiły się nowe haki offsetowe oraz kotwice sygnowane marką Jaws, oczywiście wykonywane pod szyldem Mikado. Z dużym zainteresowaniem podeszliśmy do tego testu. Zapraszamy!

Kotwice Mikado Jaws

Jakość i wykonanie

Kotwice Jaws zapakowane są w podobny sposób, jak słynne już Ownery. Klasyczny plastikowy blister i gruba pianka mocująca kotwice. Drut z którego wykonano haki jest bardzo mocny i lekko połyskujący. Przypomina nieco stare model VMC Black Nickel. Sam kształt to odpowiedź producenta na zapotrzebowanie wielu spinningistów. Stosunkowo krótki trzonek i szeroki łuki kolankowe. Groty są nieznacznie zawinięte do środka. Przy oględzinach pod lupą nie doszukaliśmy się znamion kucia ani kolanek, ani grotów.

02 kotwice mikado

03 kotwice mikado

Sprawdzając jeszcze na sucho musimy stwierdzić, że haki są bardzo sztywne i ostre. Całość zapowiada się bardzo atrakcyjnie!

10 kotwice mikado

11 kotwice mikado

Cena

W tym miejscu duża niespodzianka. Okazuje się, że dobrej jakości produkt nie musi kosztować 5 zł za sztukę. Opakowanie w zależności od rozmiaru kosztuje około 15 zł. Przeliczając, rozmiar kotwicy #2 to wydatek około 3 zł za kotwiczkę, za #10 zapłacimy około 2,20 zł.

04 kotwice mikado

Przeznaczenie

My oczywiście uzbroiliśmy kilka jerków oraz mniejszych woblerów w rozmiarze około 7 cm. Zgodnie z naszym zamiłowaniem do spinningu, kotwica Jaws idealnie sprawdza się właśnie przy jerkach i woblerach. Decyduje o tym specyficzna konstrukcja kotwicy. Krótki trzonek nie zdaje egzaminu przy np. wahadłówkach, ale mimo to jesteśmy w stanie ten minimalny detal akceptować. Z drugiej zaś strony mamy idealne rozwiązanie do woblerów trociowych, gdzie przy niewielkim woblerze ważne są duże i mocne kotwice.
Jasną sprawą jest, że dobrej jakości kotwica niezbędna jest nie tylko przy spinningowaniu. Jaws sprawdzi się zapewne wzorowo w zestawach szczupakowych, gdzie wykorzystujemy martwą lub żywa rybę.

09 kotwice mikado

W akcji

Test polegał na kilkutygodniowym łowieniu kotwicami w rozmiarze #8, #6 oraz #2 i #1. Jedna grupa wyposażała nam zestawy z drobnymi woblerami, większe kotwice zastosowaliśmy do mniejszych i średnich jerków. W przypadku tych drugich musimy przyznać, że hole szczupaków były siłowe i bez zbędnych ceregieli. Staraliśmy się celowo łowić w miejscach, które nie należą do wygodnych dla kotwic, czyli skały i kamienie.

06 kotwice mikado

07 kotwice mikado

Mówiąc w skrócie – kotwice Jaws są mocne, ostre i wytrzymałe na uszkodzenia. Groty nie tępią się nadmiernie, kolanka nie rozginają. Oczywiście nie możemy testowanych kotwic Jaws porównywać z produktami za 6 czy 10 zł. Pamiętać należy, że mamy do czynienia z porządną, ale nadal kotwica w średniej klasie. Mimo wszystko jest to jeden z najlepszych produktów, jaki mieliśmy okazję stosować.

05 kotwice mikado

08 kotwice mikado

Ogólne wrażenie

Bardzo dobry produkt w atrakcyjnej cenie. Świetne parametry. Idealny do woblerów i średnich jerków. Brakuje nam bardzo rozmiaru większych niż #1. Przyznajemy produktowi wyróżnienie „Wybór redakcji”.

12 kotwice mikado

{flashchart title=”Ocena końcowa/punktowanie” data=”Jakość i wykonanie,cena,przeznaczenie,w akcji,wrażenia,średnia ocena/9,9,9,10,9,9.2″ multibar_color=”1″}costs{/flashchart}

Zalety:
– twardość
– kształt
– ostrość

Wady:
– brak rozmiarów większych niż #1

na szczupaka
Wobler Harvester
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze

Recent Comments
  • Mario w Plecionka JMC 8XCJ: “Jak odczytywać te nowe oznaczenia grubości plecionka JMC Adventure np: pe 0,6 to jaka grubość czy np: Japońska plecionka JMC…lip 3, 07:47
  • Michał w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Posiadam dwie sztuki te młynki to jakaś katastrofa łowiąc nad wodą muszę zwracać uwagę tylko na kołowrotki a nie cieszyć…lis 9, 05:53
  • Michał w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Katastrofa bardzo żyłka wchodzi pod szpule co powoduje uszkodzenie żyłki kupno tych kołowrotków to moja największa porażka odradzam kupna tych…paź 15, 20:01
  • Fishing Test w Wobler szczupakowy – Adusta Jerk Spiker: “Jest to kolor HASUcze 24, 16:56
  • Atraha w Wobler szczupakowy – Adusta Jerk Spiker: “Co to jest za kolor na pierwszej fotografi w nagłówku?cze 16, 09:10
  • marek w Kołowrotek Harami FD 2510 Robinson: “Mam Harami FD 2510 Robinson kupiony specjalnie na okonie. Pierwszy wypad i dupa !!! Pod gumy ok ale już obrotówka…maj 20, 00:58
  • Łukasz FT w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Kij na foto to Mikado M-ka 360mar 21, 13:06
  • Sim w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Witam , z jakim kijem był testowany ten kołowrotek tzn. co to za wędka na fotkach. Pozdrawiammar 18, 05:14