Wędkarstwo zmienia się niemal każdego dnia. Wędkarzom stawiane są coraz to nowe wyzwania. Po jednej stronie mamy chimeryczne ryby, po drugiej ciągle nowe pomysły i innowacje producentów sprzętu wędkarskiego. Nowe systemy zbrojenia ciągle to innych przynęt gumowych. Zapewne wielu z nas próbowało swoich sił w wykorzystaniu haków offsetowych. Zbroiliśmy nimi klasyczne gumy z czeburaszką, montowaliśmy do drop shota, jednak często mieliśmy kłopot z dostępnością haków oraz ich ceną. Dziś w sklepach jest niemal wszystko – czy nowości zawsze okazują się godne polecenia?
Charakterystyka ogólna
Całkiem niedawno pisaliśmy dla Was o kotwicach Mikado Jaws. Okazało się, że rodzimy dystrybutor może postarać się i zaoferować klientowi dobrej jakości produkt za niewielką cenę. Bardzo byliśmy ciekawi jak sprawa będzie się miała z hakami offsetowymi tej samej marki. Czym prędzej zabraliśmy się do testowania i nadziewania naszych gum na haki offsetowe Mikado Jaws.
Jakość i wykonanie
Podobnie jak poprzednio recenzowane kotwice, haki offsetowe Jaws zostały zapakowane w zgrabne opakowanie, mieszczące w zależności od wielkości kilka sztuk haczyków. Już na pierwszy rzut oka widać podobieństwo produktów. Znamy już ostrość grota i sztywność drutu, z którego zostały haczyki wykonane. Już po wstępnych oględzinach całość zapowiada się atrakcyjnie.
Cena
Opakowanie kosztuje zwykle około 10 zł. Blister, w zależności od wielkości haka, mieści 7, 6 lub 5 haczyków. Zestawiając to z innymi popularnymi markami produktów tego typu cena wypada korzystnie.
Przeznaczenie
Popularyzacja dość wymyślnych sposobów zbrojenia przynęt gumowych przyszła do nas z Zachodu. Dziś wielu wędkarzy niemal zawsze zabiera nad wodę kilka sztuk haków offsetowych, choćby po to, aby móc łowić w zaczepach albo stosując metodę drop shot. Wykorzystanie haczyków offsetowych możemy przenieść na zdecydowanie szersze pole. Doskonale sprawdzają się przy ultra lekkim łowieniu okoni, gdy jako obciążenie stosujemy najlżejsze czeburaszki. Za pomocą tego rodzaju haków możemy np. zbroić duże gumy służące do łowienia w plątaninie podwodnych zarośli, gdzie będziemy polowali na szczupaki. Pomysłów będzie zapewne cała masa.
W akcji
To, na co należy bezwzględnie zwrócić uwagę, to wysoka jakość produktu. Haczyki są niezwykle ostre, mocne i bardzo sztywne. Duże modele pozwalają z powodzeniem zastosować je do łowienia grubych szczupaków czy sandaczy. W dużych rozmiarach drut nie jest zbyt gruby i pozwala na pewne wpięcie w pysk ryby. Można też z powodzeniem stosować dodatkowy ołów mocowany na łuku kolankowym. Niestety, najmniejsze modele mogłyby być wykonane z nieco cieńszego drutu. Wielogodzinne łowienie i zaczepy nie wpływają na zmniejszenie użyteczności haków.
Ogólne wrażenie
Dobre haczyki w dobrej cenie. Jakością śmiało możemy porównać do tych droższych o pięćdziesiąt procent. Jedyny minus to brak rozmiarów poniżej #1 oraz nieco zbyt gruby drut w najmniejszych modelach.
{flashchart title=”Ocena końcowa/punktowanie” data=”Jakość i wykonanie,cena,przeznaczenie,w akcji,wrażenia,średnia ocena/8,9,8,8,8,8.2″ multibar_color=”1″}costs{/flashchart}
Zalety:
– Ostre i mocne
– Dobra cena
Wady:
– Zbyt gruby drut w małych rozmiarach
– Zbyt mała rozmiarówka