Główki jigowe Savage Gear – mocne i ostre

tlo_non

Nie ma wędkarza spinningisty, który by w swojej karierze nie stanął przed wyborem główki jigowej. Zakładamy, że nie wszyscy przykładają do tego większą uwagę, ale dla części główka jigowa to świętość. To ona w znacznym stopniu będzie odpowiedzialna za końcowy sukces. W związku z tym nie mogliśmy przejść obojętnie obok produktu przygotowanego przez firmę Savage Gear. Zapraszamy na test główek jigowych.

Charakterystyka ogólna

Główki jigowe Savage Gear występują w dwóch wersjach. Małe rozmiary od #1 do 6/0 wyposażone są w drut utrzymujący przynętę na miejscu. Ma to znaczenie gdy chcemy uzbroić małe przynęty. Większe rozmiary posiadają klasyczny kołnierz – najpopularniejsze i najczęściej spotykane rozwiązanie .

Jakość i wykonanie

Savage Gear to wiodący producent sprzętu wędkarskiego. Tak i w przypadku tego produktu nie mogło być inaczej – Savage Gear poszedł na całość i w swoim produkcie zastosował japońskie kute haki, które są pioruńsko mocne i bardzo ostre. Jak by nie patrzeć są to dwie najważniejsze cechy dobrej główki jigowej. To one będą miały wpływ na nasz końcowy sukces.

Przeznaczenie

Główki jigowe stosujemy wszędzie tam, gdzie mamy zamiar łowić na przynęty gumowe – rippery, twistery i inne podobne rozwiązania. Głównie wtedy, gdy naszym celem wyprawy wędkarskiej jest szczupak, sandacz czy okoń. Oczywiście do łowienia okoni zazwyczaj wybieramy małe przynęty, i tam właśnie będziemy stosowali główki wyposażone w drut utrzymujący gumę na miejscu. Przy połowie szczupaków, a w szczególności sandaczy, sięgniemy po główki duże i ciężkie, służące do obławiania głębszych partii wody.

Cena

Najmniejsza główka jigowa w rozmiarze #1 kosztuje około 1,50 zł, natomiast główka na haku 10/0 to wydatek rzędu 5,50 zł. Naszym zdaniem cena jest trafiona w punkt. Na tle konkurencji wygląda to bardzo dobrze, ponieważ produkty innych firm zakupić można w bardzo podobnych cenach.

W AKCJI

Główka jigowa z założenia nie jest skomplikowanym elementem wyposażenia wędkarza. To, na co my zwracamy uwagę, to jakość haków, grubość drutu z jakiego są zrobione oraz rodzaj kołnierza. W przypadku testowanego produktu bardzo spodobało nam się rozwiązanie, w którym zamiast kołnierza zastosowany jest wygięty drut. Nakładanie przynęt na takiego jiga jest bardzo przyjemne, nie niszczy gumy, a zarazem przynęta nie zsuwa się z niego.
 

Jak pisaliśmy na wstępie, większe rozmiary posiadają klasyczny kołnierz – jest on masywny i pewnie trzyma gumę na miejscu.
To, co jest nowe, to dodatkowe uszko umiejscowione w dolnej części główki. Może ono służyć do kilku rzeczy. Pierwsza to miejsce na zamocowanie dozbrojki – można ją bezpośrednio lub za pośrednictwem agrafki dowiązać do takiego uszka, co na pewno wpłynie pozytywnie na szybkość demontażu lub wymianę. Inne zastosowanie to np. podczepienie wirującego oczka, które w niektórych sytuacjach jest bardzo skuteczne przy łowieniu drapieżników, a w szczególności szczupaków. Jest też jedna negatywna rzecz, która często spotykana jest przy kutych hakach – niestety, ale czasem zdarzają się przegrzane i po prostu potrafią pękać.

Nowa konstrukcja

W przypadku testowanego produktu bardzo spodobało nam się rozwiązanie, w którym zamiast kołnierza zastosowany jest wygięty drut. Nakładanie przynęt na takiego jiga jest bardzo przyjemne.

Podsumowanie

Świetne główki w dobrej cenie. Dobre dla początkujących jak i profesjonalistów. Potwornie mocne haki, które sprawdzają się przy łowieniu największych drapieżników. Do tego dochodzi pełna rozmiarówka dostosowana do potrzeb wędkarza. Trzeba uważać przy zaczepach – zastosowane haki raczej się nie rozegną i zmuszeni będziemy to rwania. Polecamy!

Zalety

  • rodzaj mocowania przynęty dostosowana do jej wielkości
  • cena
  • jakość
  • ostrość kotwicy
  • rozmiarówka

Wady

  • rzadko ale spotkaliśmy się z pękającymi hakami
0
Jakość i wykonanie
0
Przeznaczenie
0
Cena
0
W akcji
0
Wrażenia
0
Ocena ogólna

UDOSTĘPNIJ TEST!

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on skype
Skype

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

na szczupaka
Wobler Harvester
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze

Recent Comments
  • Mario w Plecionka JMC 8XCJ: “Jak odczytywać te nowe oznaczenia grubości plecionka JMC Adventure np: pe 0,6 to jaka grubość czy np: Japońska plecionka JMC…lip 3, 07:47
  • Michał w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Posiadam dwie sztuki te młynki to jakaś katastrofa łowiąc nad wodą muszę zwracać uwagę tylko na kołowrotki a nie cieszyć…lis 9, 05:53
  • Michał w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Katastrofa bardzo żyłka wchodzi pod szpule co powoduje uszkodzenie żyłki kupno tych kołowrotków to moja największa porażka odradzam kupna tych…paź 15, 20:01
  • Fishing Test w Wobler szczupakowy – Adusta Jerk Spiker: “Jest to kolor HASUcze 24, 16:56
  • Atraha w Wobler szczupakowy – Adusta Jerk Spiker: “Co to jest za kolor na pierwszej fotografi w nagłówku?cze 16, 09:10
  • marek w Kołowrotek Harami FD 2510 Robinson: “Mam Harami FD 2510 Robinson kupiony specjalnie na okonie. Pierwszy wypad i dupa !!! Pod gumy ok ale już obrotówka…maj 20, 00:58
  • Łukasz FT w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Kij na foto to Mikado M-ka 360mar 21, 13:06
  • Sim w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Witam , z jakim kijem był testowany ten kołowrotek tzn. co to za wędka na fotkach. Pozdrawiammar 18, 05:14